Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300

Zegarek liczący kalorie

Zegarek liczący kalorie

Współczesne zegarki mają znacznie więcej funkcji niż samo odmierzanie i pokazywanie czasu. Oczekuje się od nich wszechstronnego wspierania użytkownika w codziennej aktywności i odpowiednim zarządzaniu trybem życia. Dużo osób interesuje zegarek liczący spalone kalorie. Taki sprzęt to nieoceniona pomoc zarówno dla tych, którzy dbają o utrzymanie dobrej formy, jak i dla tych, którym zależy na skutecznym zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Sprawdź, jaki zegarek liczący kalorie warto wybrać. 

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 589 produktów

Jak zegarek liczy kalorie?

Zegarek z licznikiem kalorii działa w oparciu o specjalistyczne algorytmy. Szacują one, w oparciu o szereg danych, spalanie kalorii. Są to między innymi parametry takie, jak płeć, wiek, wzrost, masa cała i waga zestawione z analizą wykonywanego wysiłku fizycznego. Dane indywidualne należy samodzielnie wprowadzić do programu. W większości modeli licznik kalorii współpracuje z licznikiem pomiaru pulsu, a w niektórych również z funkcją pomiaru temperatury powierzchni skóry. 

Czy zegarek dobrze liczy kalorie?

Warto mieć na uwadze, że podsumowanie spalonych kalorii, które przedstawia zegarek z liczeniem kalorii, ma charakter orientacyjny. Pomiar może być jednak bardzo dobrą wskazówką, która pozwoli oszacować, ile mniej więcej kalorii udało się spalić dzięki podjętej aktywności fizycznej. To bardzo ważne dla osób, które analizują kwestie dotyczące swojego codziennego żywienia oraz treningu. Pomiarów nie można traktować jako w 100% dokładnych, ale w większości przypadków są one wiarygodne i pomocne w ustalaniu celów treningowych i dietetycznych.

Od czego zależy liczba spalonych kalorii?

Na liczbę spalonych kalorii wpływa szereg czynników. Podczas takiego samego treningu różne osoby spalą różną liczbę kalorii. Pokazywanie w takiej sytuacji przez smartwatche odmiennych odczytów nie jest błędem. Do najważniejszych parametrów, od których zależy efektywność spalania kalorii, należą: masa mięśniowa, masa ciała, wiek, płeć oraz stopień sprawności fizycznej. Co do zasady ciało przystosowane do regularnej aktywności fizycznej spala podczas treningu mniej kalorii. 

Jaki smartwatch do liczenia kalorii wybrać?

Wybierając smartwatch z licznikiem kalorii warto zapoznać się z informacją producenta, jak smartwatch liczy kalorie i w oparciu o jakie parametry dokonuje pomiarów. Liczniki kalorii są zazwyczaj zsynchronizowane z pulsometrem. Niektórzy producenci dokładają do zegarka opaskę do założenia na klatkę piersiową, służącą do pomiaru tętna. Rozwiązanie takie uważane jest za najbardziej dokładne i jest stosowane przez sportowców. Wiele zegarków umożliwia wszechstronną analizę aktywności i sytuacji zdrowotnej. Poza liczeniem spalonych kalorii, oferują monitoring snu, możliwość tworzenia indywidualnych treningów, programy dotyczące ćwiczeń oddechowych i inne praktyczne funkcjonalności.


Męskie zegarki z licznikiem kalorii – markowe propozycje

Ciekawą pozycją w naszej ofercie są zegarki liczące spalone kalorie od znanej marki Garmin. Można wśród nich znaleźć prawdziwe modele do zadań specjalnych, które w zakresie odporności na wodę, wstrząsy i temperaturę spełniają amerykańskie normy wojskowe.

Smartwatch męski Garmin liczący kalorie

 

Smartwatch Garett na bransolecie

Miłośnicy dobrego designu bez wątpienia docenią wysmakowane wzornictwo zegarków Garett. Niektóre z nich to czasomierze o tradycyjnym wyglądzie zbliżonym do zegarków analogowych,  w tym egzemplarze zawieszone na klasycznej stalowej bransolecie.

 

Entuzjaści masywnych wyróżniających się modeli o sportowym charakterze powinni zainteresować się serią G-SHOCK od Casio, a fani ekskluzywnych rozwiązań zegarkiem Tissot T-TOUCH CONNECT SOLAR.

Smartwatch Tissot T-Touch liczący kalorie

Zegarek damski liczący kalorie – modele na każdy dzień

Smartwatch damski Polar liczący kalorie

Zegarek damski z licznikiem kalorii to bardzo popularne wśród współczesnych kobiet urządzenie. Dla producentów to duże wyzwanie, bo gusta pań są bardzo zróżnicowane. Miłośniczkom prostych w formie smartwatchy z kwadratową tarczą spodobają się zegarki od Strand Polar.


Bogatą ofertę smartwatchy z prostokątną cienką tarczą reprezentuje przede wszystkim Liu Jo i Marea. Ostatnia z wymienionych marek ma też do zaproponowania damskie zegarki liczące kalorie utrzymane w modnej stylistyce retro.

Smartwatch Marea na bransolecie

 

Smartwatch Michael Kors z funkcją liczenia kcal

W przypadku pań, które szukają smartwatcha o biżuteryjnym modowym wyglądzie, bardzo dobrze sprawdzi się Michael Kors DARCI GEN 5E. Entuzjastkom klasyki powinna spodobać się natomiast linia analogowych tradycyjnych stylistycznie zegarków marki Kronaby, wyposażonych w funkcję liczenia spalonych kalorii.


Dobry smartwatch liczący kalorie znajdziesz w ZEGAREK.NET

W ZEGAREK.NET oferujemy szeroką ofertę zegarków dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i szukają jakościowego wsparcia, zarówno w funkcjonowaniu codziennym, jak i typowo sportowym. Współpracujemy ze znanymi sprawdzonymi producentami, którzy cieszą się uznaniem i zaufaniem na rynku. Staramy się, aby gama dostępnych smartwatchy liczących kalorie pozwoliła każdemu na znalezienie dla siebie zegarka odpowiedniego pod kątem funkcjonalnym oraz stylistycznym. Wszystkie zegarki liczące kcal, które można u nas kupić, objęte są gwarancją.

Smartwatch sportowy polar z funkcją liczenia kcal