Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki GMT

Zegarki GMT

Zegarki z komplikacją GMT pozwalają łatwo śledzić aktualny czas w dwóch lub trzech strefach czasowych jednocześnie. To jedna z najpraktyczniejszych komplikacji, jakie można znaleźć w zegarkach!

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 577 produktów

Zegarki GMT - ciekawa historia

Zegarki GMT powstały w połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy przedstawiciele linii lotniczych Pan Am skontaktowali się ze Szwajcarami, by zamówić zegarki dla swoich pilotów. Był to czas rozwoju pasażerskich lotów odrzutowych, które błyskawicznie stały się popularne Sprawiały one, że prowadzenie interesów między kontynentami było łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ludzie w ciągu kilku godzin zmieniali strefy czasowe, więc potrzebowali zegarków ułatwiających orientację w aktualnej godzinie w kilku miejscach na raz.
Zegarek G-SHOCK Casio G-STEEL BLUETOOTH SYNC męski
Męski Zegarek Timex Atlantis TW2V44300 z GMT
Zegarmistrzowie przygotowali wyroby, których mechanizmy miały cztery, zamiast trzech wskazówek, a zewnętrzny obrotowy bezel opisano skalą dobową. Czwarta, centralnie umieszczona wskazówka, wykonuje jeden obrót w ciągu doby, co w połączeniu ze skalą na pierścieniu pozwalało pilotom łatwo śledzić czas w różnych miejscach świata.

Komu przyda się zegarek GMT?

Zegarki GMT są doskonałym narzędziem dla wszystkich często podróżujących, zarówno służbowo jak i prywatnie. Tym osobom zegarki mogą pomóc być stale zorientowanym w tym, która jest godzina w domu.

Komplikację docenią też profesjonaliści, którzy niemal każdego dnia muszą kontaktować się ze współpracownikami i kontrahentami na stałe rezydującymi w innych krajach. Dzięki zegarkowi GMT można zawsze wiedzieć czy teraz jest dobra pora na telefon.

Zegarek Seiko Prospex Aqua SUMO Solar GMT Diver
Zegarek Seiko Prospex Seascape SUMO Solar GMT Diver na srebrnej bransolecie

Wiele zegarków GMT to trwałe wodoszczelne modele. Te sprawdzą się poszukiwaczom przygód, który nie tylko przemieszczają się między strefami czasami, ale też spędzają czas aktywnie.

Czwarta wskazówka w zegarku daje znacznie więcej możliwości. Na przykład fani sportu mogą śledzić jednocześnie czas miejscu w którym odbywa się turniej, z którego chcą obejrzeć transmisję.

Warte uwagi zegarki GMT

W ofercie naszego sklepu internetowego znaleźć można wybrać zegarek dla podróżnika spośród kilkuset dostępnych od ręki modeli. Oferujemy modele klasyczne oraz typowo sportowe, z mechanizmami automatycznymi i kwarcowymi. Są wśród nich prawdziwie kultowe zegarki ze strefami czasowymi, na które polecamy zwrócić uwagę.

Seiko 5 GMT

Seiko 5 Sports GMT to modele, które stały się kultowe w chwili, gdy weszły do sprzedaży. Zegarek powstał dzięki ponad 140 letniemu doświadczeniu marki, które obejmuje każdy etap produkcji. Oferuje wygodną kopertę kultowego modelu SKX007 z koronką przy godzinie czwartej i nowy mechanizm 4R34 z automatycznym naciągiem, wyposażony w system antywstrząsowy Diashock.
Zegarek Seiko 5 Sports GMT Mikan Orange SKX Re-Interpretation
Zegarek Seiko 5 Sports GMT Black Grape SKX Re-Interpretation
Dzięki wodoszczelności do 100 metrów jest to świetna propozycja dla osób lubiących spędzać aktywnie czas, zarówno w domu jak i w podróży. Seiko GMT dostępne są w ciekawych wersjach kolorystycznych, co spodoba się klientom lubiącym wyrażać siebie poprzez dodatki w ciekawych kolorach.

Traser P68 Pathfinder GMT - zawsze czytelny

Szwajcarskie zegarki Traser P68 Pathfinder GMT to praktyczne modele o niebywałej trwałości. Zostały stworzone dzięki bogatym doświadczeniom, jakie marka Traser zdobyła produkując zegarki taktyczne na zamówienia sił zbrojnych. Pathfinder GMT jest dostępny w wersji z mechanizmem automatycznym lub kwarcowym. Ten drugi model będą sobie chwalić klienci, którzy mają wiele zegarków. Zastosowany w jego wnętrzu szwajcarski mechanizm Ronda działa przez ponad 3 lata bez wymiany baterii, dlatego będzie zawsze gotowy do wyruszenia w drogę.

Wszystkie zegarki taktyczne Traser posiadają podświetlenie Trigalight, które świeci 24 godziny na dobę, przez ponad dziesięć lat. Sprawia ono, że zegarki traser są zawsze czytelne.

Zegarek Traser P68 Pathfinder Automatic Blue Stainless Steel
Zegarek Tissot T-TOUCH EXPERT SOLAR NBA SPECIAL EDITION

Tissot T-Touch Expert Solar - smartwatch ze Szwajcarii

Tissot to producent, którego motto brzmi “Innowatorzy z tradycji”. Przykładem takiego podejścia jest zegarek Tissot T-Touch Expert Solar, który łączy tradycyjne zegarmistrzostwo z najnowszymi technologiami. Do sterowania funkcjami tego sportowego zegarka służy dotykowe szkło. Dzięki niemu wybór poszczególnych funkcji jest bajecznie prosty. Jego zasilany światłem mechanizm wyposażony jest w funkcję GMT, dzięki której można śledzić czas domowy i lokalny, prezentowane za pomocą wskazówek i wyświetlacza. Daje on też możliwość błyskawicznej zamiany tych wskazań, tak by czas lokalny zawsze był łatwy do sprawdzenia.

Wśród pozostałych funkcji znalazł się kompas, barometr, wysokościomierz, stoper, informacje o zmianie pogody oraz naładowania akumulatora. Tissot T-Touch Expert Solar II Titanium to zegarek dla prawdziwego poszukiwacza przygód.

Zegarki G-Shock - “niezniszczalne” GMT

Niemal każdy z japońskich zegarków Casio G-Shock oferuje komplikację GMT. Sprawia to, że te niezwykle trwałe wyroby będą praktyczne podczas każdego wyjazdu. Sprawdzą się wszystkim klientom, którzy podczas podróży nie muszą korzystać z garnituru. Łatwą obsługę docenią wyjeżdżający na wakacje, a ze wzmocnionej i wodoszczelnej do 200 metrów koperty będą zadowoleni nurkowie, inżynierowie i inni profesjonaliści pracujący w terenie.
Zegarek G-SHOCK Casio Big Bang