Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Traser P68 Pathfinder

15wyniki

Zegarek Traser P68 Pathfinder Automatic

46-milimetrowa koperta pokryta czarną powłoką PVD* w połączeniu ze skalą kompasu, a także możliwością ustawienia drugiej strefy czasowej*, czyni z linii P68Pathfinder prawdziwego tropiciela wśród zegarków. Znając podstawy nawigacji, bez problemu określisz kierunek, w którym ma zmierzać Twoja wyprawa lub w jakiej strefie czasowej znajdują się bliskie Ci osoby, przebywające poza granicami rodzimego kraju.

FILTRY0

*funkcja dostępna w modelach P68 Pathfinder GMT

*PVD-metoda nakładania pod wysokim ciśnieniem w warunkach hermetycznych, specjalnej powłoki, w której skład wchodzi mieszanka metali oraz azotek tytanuCo wyróżnia linię Traser P68 Pathfinder?

Jeżeli lubisz zegarki masywne, a jednocześnie funkcjonalne, to z pewnością linia traserP68Pathfinder dedykowana jest dla takich osób. Szereg parametrów wytrzymałościowych, które zostały zastosowane w modelach Pathfinder, doceni każdy, kto ceni sobie możliwość praktycznego wykorzystania urządzeń pomiarowych. Woda, błoto, trudne warunki pogodowe, czy totalna ciemność, nie stanowią dla naszego tropiciela przeszkody, ale o tym poniżej.

Co wyróżnia linię Traser P68 Pathfinder?Jakie funkcje i parametry oferuje linia traser P68 Pathfinder?


Zintegrowany pierścień kompasu

Zintegrowany pierścień kompasu

Każdy, kto uwielbia wyprawy, wycieczki leśne, jest zapalonym bushcraftowcem lub survivalowcem wie, że podstawowa sztuka nawigacji oraz urządzenia ułatwiające orientację w terenie to konieczność. Dlatego inżynierowe projektujący zegarki traser® Pathfinder, umieścili w kopercie zintegrowany pierścień skali kompasu, który w kryzysowych sytuacjach ma ułatwić odnalezienie drogi. Steruje się nim za pomocą dodatkowej, zakręcanej koronki umieszczonej przy godzinie 8. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak działa pierścień kompasu< pobierz instrukcję.


Druga strefa czasu czyli GMT*

Funkcja, którą docenią zwłaszcza Ci, którzy posiadają bliskie osoby w różnych częściach świata. Znając różnicę czasu, za pomocą koronki możesz ustawić czerwoną wskazówkę na obowiązującą w danej strefie godzinę. Tym samym bez problemu można określić, jaka pora dnia jest teraz u osoby, do której chcesz zadzwonić.

*funkcja dostępna w modelach P68 Pathfinder GMT

Jakie funkcje i parametry oferuje linia traser P68 Pathfinder?


100 metrów wodoszczelności

*100 metrów w warunkach statycznych

100 metrów wodoszczelności

Cała linia P68 Pathfinder oferuje aż 10 atmosfer szczelności*, które dodatkowo wspomagane są zakręcanym deklem zegarka, co zazwyczaj stosowane jest w zegarkach o wyższej szczelności, oraz zakręcanymi dwoma koronkami. Dzięki zastosowaniu wspomnianych zabezpieczeń dostanie się wody do wnętrza zegarka, przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, jest praktycznie niemożliwe. Skoki do wody, pływanie w basenie, jeziorze czy morzu nie stanowi dla zegarków z linii P68 problemu.


Trudne do zarysowania

Szkło szafirowe w zegarkach marki traser® to standard. Co więcej, każde z nich pokryte jest od wewnątrz powłoką antyrefleksyjną, która ma za zadanie zwiększenie czytelności nawet w pełnym słońcu. Elementy codziennego użytkowania nie zrobią na szkle szafirowym większego wrażenia, ponieważ jest niezwykle trudne do zarysowania, co przekłada się na utrzymanie perfekcyjnej czytelności przez wiele lat.

Trudne do zarysowania


Solidne mocowania

Przy 46-milimetrowej masywnej kopercie, konieczne było zastosowanie równie wytrzymałych mocowań. Dlatego na etapie projektowania i przeprowadzania testów zastosowano 24-milimetrowy rozstaw uszu koperty oraz dwukrotnie większy teleskop podtrzymujący mocowania.

Linia P68 Pathfinder oferuje aż 3 rodzaje mocowań:Solidne mocowania
  1. Pasek tekstylny typu NATO – niezwykle popularny wśród miłośników ekspedycji, z uwagi na swoją praktyczność. W razie zabrudzenia, pasek można wyprać ręcznie lub w pralce w temperaturze 40ºC.

  2. Pasek gumowy – idealnie wpasowany w kopertę, gruby kauczuk w wyżłobionym logiem marki, tworzy tym samym aerodynamiczny kształt, idealnie dopasowując się do naszego nadgarstka. Takie mocowanie z pewnością zostanie docenione przez osoby aktywne fizycznie, które po wysiłku mogą pasek po prostu umyć.

  3. Stalowa bransoleta – lita stal barwiona czarną powłoką PVD* oraz zapięciem motylkowym, daje niezwykły komfort bezpieczeństwa, oraz zwracający uwagę tzw. efekt pełnej czerni* na nadgarstku.*PVD-metoda nakładania pod wysokim ciśnieniem w warunkach hermetycznych, specjalnej powłoki, w której skład wchodzi mieszanka metali oraz azotek tytanu

*efekt pełnej czerni tzw. full black – określenie stosowane przy zegarkach, w których przeważa kolor czarnyTraser P68 Pathfinder - Czytelność w każdych warunkach

Każdy z zegarków linii P68 Pathfinder oferuje doskonałą czytelność zarówno za dnia jak i w nocy. 24-godzinny system wskazań czcionką arabską lub prostokątne indeksy wykonane ze stali szlachetnej umożliwią bezproblemowe odczytanie czasu za dnia w ułamku sekundy. A kiedy Twój nadgarstek znajdzie się w zaciemnionym pomieszczeniu, widoczny staje się system podświetlania rurkami trytu – trigalight®, luminescencyjna uszczelka szkła i wybrane elementy na tarczy pokryte substancją emitującą przez krótki czas światło - Super-LumiNovą.


Czym jest trigalight®?

*dwadzieścia cztery godziny i 7 dni w tygodniu

To manufakturowy system podświetlania gazem H3, który pod nazwą trigalight® występuje tylko w zegarkach marki traser®. Jest to całkowicie bezpieczna technologia stosowania trytu, który zamknięty został w hermetycznych szklanych rurkach, emitując światło bez zewnętrznych źródeł zasilania, 24h/7* przez około 25 lat!

Traser P68 Pathfinder - Czytelność w każdych warunkachCzym jest luminescencyjna uszczelka?

Czym jest luminescencyjna uszczelka?

To silikonowa uszczelka znajdująca się między kopertą a szkłem zegarka. Na etapie produkcji zostaje połączona z substancją luminescencyjną, która po naświetleniu przez krótki czas emituje światło. Zastosowana została w całej linii P68 Pathfinder oraz w wybranych modelach innych rodzin zegarków traser®.


Super-LumiNova w linii P68 Pathfinder, co to znaczy?

Super-Luminovą pokrywane są wybrane elementy tarczy zegarka lub wskazówki. Jest to pigment fotoluminescencyjny, który zbierając światło z otoczenia, przez krótki czas oddaje je, pomagając tym samym w odczytaniu godziny zaraz po wejściu do ciemnego pomieszczenia.

Super-LumiNova w linii P68 Pathfinder, co to znaczy?Wybierz spośród wielu opcji zegarków Traser P68 Pathfinder


Kolory tarcz

Kolory tarcz

P68 oferuje szereg barw tarczy oraz sposobu ich wykończenia. W modelach traser P68 Pathfinder GMT mamy do wyboru 2 jednolite opcje kolorystyczne militarną zieleń, którą docenią entuzjaści militariów lub świata bushcraftu, oraz ciemno-niebieski stonowany, świetnie komponujący się jeansami czy koszulą. Natomiast traser P68 Pathfinder Automatic oferuje czarny i granatowy kolor tarczy, wykończonej specjalną metodą zdobniczą - szlifem słonecznym. Szlif słoneczny to metoda grawerowania tarczy, która polega na jej kreskowaniu od punktu środkowego. Tym samym uzyskujemy efekt wielu odcieni zastosowanego koloru, w zależności od światła.


Mechanizmy w linii P68 Pathfinder

Linia zegarków traser P68 dedykowana jest zarówno do miłośników zegarków z mechanizmem automatycznym - samonakręcającym się poprzez ruch ręki lub w przypadku odłożenia, przez rotomat, jak i ceniących sobie wyjątkową precyzję dzięki zastosowaniu mechanizmu kwarcowego. W modelach Pathfinder Automatic zastosowany został szwajcarski mechanizm ETA 2824/2 w wersji Elabore, którego średnia odchyłka dzienna wynosi -7/+7 sekund na dobę - w zależności od użytkowania. Modele Pathfinder GMT napędza natomiast kwarcowy mechanizm szwajcarskiego producenta RONDA o symbolu 515.24H GMT, a jego dokładność chodu wynosi -10/+20 sekund na miesiąc.

Mechanizmy w linii P68 PathfinderTaktyczne DNA i szwajcarska jakość zegarków Traser P68 Pathfinder

Taktyczne DNA i szwajcarska jakość zegarków Traser P68 Pathfinder

Każdy z zegarków marki traser® niezależnie od linii spełnia wybrane normy wojskowe określone w MIL-PRF-46374G, normy ISO dotyczące wytrzymałości na uderzenia i wodoszczelności, a także normy Swiss Made określane od 1971 roku przez Federację Szwajcarską. Znak jakości Swiss Made można znaleźć w zegarkach traser® zazwyczaj przy godzinie 6.Pakiet gwarancyjny zegarków Traser P68 Pathfinder

Marka traser® oraz jej Polski dystrybutor PRO WATCHES, będąc pewnymi jakości proponowanych zegarków, oferuje szereg opcji gwarancyjnych dla klienta końcowego:  1. 10 lat gwarancji na stałą niezmienną intensywność światła trigalight®.

  2. 4 lata gwarancji na mechanizm zegarka – niezależnie od tego, jakie stanowisko piastujesz, czy jakie są Twoje zainteresowania, zegarek jest narażony na szereg niebezpieczeństw w codziennym użytkowaniu. Dlatego Polski dystrybutor oferuje aż 4 lata gwarancji na mechanizm zegarków zakupionych w ZEGAREK.NET

  3. 2 lata gwarancji międzynarodowej – jeżeli w trakcie podróży zagranicznej przydarzy się Twojemu zegarkowi wypadek, wystarczy zgłosić się do Autoryzowanego punktu marki traser®.

Pakiet gwarancyjny zegarków Traser P68 Pathfinder