Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300

Zegarki Traser P66 Tactical Mission

Zegarek Traser P66 Tactical Mission

Zegarki z linii traser P66 Tactical Mission wywodzą się w prostej linii od pierwszego zegarka taktycznego na świecie “THE ORGINAL”, który został opracowany na specjalnie zamówienie Armii Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu minęło ponad 30 lat, a zegarki marki traserⓇ, dalej wyznaczają standardy w świecie wojskowych czasomierzy.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 9 z 9 produktów

Traser P66 Tactical Mission - 100-procentowy zegarek wojskowy

Traser P66 Tactical Mission - 100-procentowy zegarek wojskowy

Rodzina P66 Tactical Mission to grupa zegarków tworzonych wedle rygorystycznej normy wojskowej MIL-PRF-46374G. Zegarki przechodzą gęste sito kontroli i testów jakościowych, ale przede wszystkim, muszą spełniać szereg norm już na etapie projektu. Podstawowym kryterium norm MIL jest widoczność wskazań zegarka. Mówi ona, że żołnierz powinien bez problemu odczytać wskazanie czasu minimum po upływie 8 godzin w warunkach całkowitego zaciemnienia. Zegarki traserⓇ legitymują się czytelnością sięgającą nawet…. 25 lat! Dzięki wytrzymałej konstrukcji oraz doskonałym parametrom technicznym zegarki z linii Tactical Mission “służą” na nadgarstkach żołnierzy m.in. z takich elitarnych oddziałów, jak: Rangers, Zielone Berety, Navy SEAL-s. Wojskowe technologie w kolekcji Traser P66 Tactical Mission

System Double Case

Zegarki z linii P66 Tactical Mission to jedyne modele z portfolio marki traserⓇ wyposażone w system Double Case. Konstrukcja koperty jest w tych zegarkach diametralnie inna. Składa się z dwóch części:

  1. Część wewnętrzna to koperta wykonana z wytrzymałej stali szlachetnej. Została ona uszczelniona do 20 atmosfer i ma za zadanie chronić mechanizm zegarka przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz pyłów. W tym wypadku dekiel i koronka zegarka są dokręcane. 

  2. Cześć zewnętrzną stanowi “szkielet” z polimeru zbrojonego włóknem szklanym. To ultralekki i doskonale absorbujący uderzenia i drgania kompozyt. Aby lepiej rozprowadzać siły, występujące podczas upadków, lub uderzeń ma on szkieletową budowę. Polimer jest zawsze w czarnym kolorze, gdyż tak dyktuje norma wojskowa MIL. Jest całkowicie antyalergiczny, praktycznie się nie nagrzewa, posiada bardzo wysoką odporność na działanie kwasów oraz nie absorbuje ciepła. 

Tak chroniony mechanizm może spokojnie pracować przez wiele lat, a użytkownik nie musi “oszczędzać” swojego zegarka, gdyż charakteryzuje go wytrzymałość nieosiągalna dla większości czasomierzy. 


Technologia trigalightⓇ

Każdy z zegarków tej linii został wyposażony w trytową technologię podświetlania - trigalightⓇ. To rozwiązanie opracowane przez firmę-matkę marki traserⓇ: mb-microtec z Niederwangen, której w latach 70-tych udało się zapanować nad radioaktywnymi właściwościami trytu i skonstruować najbardziej doskonałą formę iluminacji, wykorzystywaną w różnych sektorach gospodarki, w tym też w branży zegarkowej. 

Technologia trigalightⓇ


Każdy zegarek z rodziny Tactical Mission zawiera 16 lub 17 (w zależności od wersji) szklanych mikrorurek wypełnionych trytem. 1 rurka znajduje się na ruchomym, dwukierunkowym bezlu, 12 rurek towarzyszy każdej z arabskich cyfr na tarczy oraz 2 znajdują się na wskazówkach: godzinowej i minutowej, a w niektórych modelach, również na wskazówce sekundnika. Rurka przy godzinie “12” ma zawsze inny kolor, aby zwiększyć czytelność wskazań w nocy. Pozostałe mikrorurki świecą w kolorze jasnozielonym, ale są też modele oferujące czerwony lub jasnoniebieski kolor oświetlenia. 

System Double Case

Technologia trigalightⓇ jest całkowicie bezpieczna dla użytkownika, a światło generowane przez tryt jest widoczne nawet przez ćwierć wieku. Ponadto metoda ta nie wymaga serwisowania oraz nie czerpie energii z zewnętrznych źródeł zasilania. Jest więc całkowicie samowystarczalna. W efekcie zegarek traserⓇ jest w stanie pokazać czas w każdych warunkach, bez względu na otoczenie. Mechanizmy ETA 2824-2 oraz Ronda 517

Siłę napędową w linii Tactical Mission stanowią dwa typy mechanizmów renomowanych szwajcarskich producentów: ETA 2824-2 w wersji Elabore (mechaniczny z naciągiem automatycznym) zapewnia zwiększoną dokładność chodu, a kwarcowy mechanizm marki Ronda 517 gwarantuje stabilną pracę w każdych warunkach oraz bardzo oszczędny pobór energii z baterii. Wiele opcji mocowań zegarków Traser P66 Tactical Mission

Kupując zegarek z linii P66 można wybierać z kilku wariantów pasków. 


  1. paski tekstylne typu NATO występują w wersji czarnej. Jest to kolor wymagany przez normę wojskową MIL-PRF. Są jednak opcje z kolorowymi wstawkami, w których barwa paska, koresponduje z kolorowymi akcentami na tarczy zegarka. 

  2. paski skórzane z motywem włókien karbonu na wierzchniej części paska. 

  3. paski kauczukowe - niezwykle wytrzymałe, lekkie oraz całkowicie wodoodporne. Ten rodzaj pasków zawiera także tzw. harmonijkę, czyli specjalnie formowaną strukturę w kształcie sprężyny, która zwiększa elastyczność i poprawia komfort noszenia zegarka na nadgarstku. 

Każdy z pasków posiada klasyczne zapięcie. 

Wiele opcji mocowań zegarków Traser P66 Tactical MissionTraser P66 Tactical Mission  - pewność użytkowania

Każdy zegarek z marki traserⓇ P66 Tactical Mission objęty jest:

10 - letnią gwarancją na stałą intensywność światła trigalightⓇ

4 - letnią gwarancją na mechanizm. Jest to opcja możliwa tylko przy zakupie w autoryzowanych punktach sprzedaży marki traserⓇ, jak zegarek.net.

2 - letnią międzynarodową gwarancją na cały produkt


Traser P66 Tactical Mission  - pewność użytkowania

Każdy z zegarków posiada znak jakości, swiss made, który daje gwarancję najwyższej klasy i staranności wykonania. Ponadto zegarki traserⓇ, przez wzgląd na ekstremalne warunki, w jakich są używane np. przez oddziały wojskowe, przechodzą bardzo rygorystyczny proces kontroli. Dzięki temu, od ponad 30 lat marka traserⓇ ma opinię producenta jednych z najlepszych zegarków taktycznych na świecie.