Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Traser P59 Classic

9wyniki

Zegarek Traser P59 Classic

Linia traser P59 Classic dedykowana jest dla osób ceniących sobie klasyczny design. W przypadku tej rodziny traserów®, pod pod powłoką eleganckiej formy, skrywa się szereg właściwości technicznych, zabezpieczeń, ułatwiających codzienne użytkowanie zegarka. Taktyczna elegancja, tak w dwóch słowach można określić linię P59 Classic, do której należą dwie grupy zegarków Essential oraz Aurora. Niezwykła jakość wykończenia, która rozpoczyna się od kwoty 890 zł.

FILTRY0

Co kryje się w zegarkach Traser P59 Classic?

Od nowatorskiego zastosowania technologii trigalight®, przez jakość wykończenia, aż po podwyższone parametry wytrzymałościowe, tak wiele oferują zegarki z linii traser P59 Classic. Przejdźmy jednak do konkretnych parametrów:


Wodoszczelność 100 metrów

Niezależnie od wyboru opcji, każdy z zegarków linii Classic posiada szczelność na poziomie 10 atmosfer* oraz zakręcany dekiel – co zazwyczaj stosowane jest w referencjach o wyższej szczelności. Co więcej, linia Essential posiada specjalnie zaprojektowaną osłonę koronki, która ma uniemożliwić jej samoczynne wysunięcie.

*100 metrów w warunkach statycznych

Wodoszczelność 100 metrów


Szkło szafirowe

Szkło szafirowe

Wytrzymałe na czynniki zewnętrzne, o doskonałej przejrzystości, a przy tym niezwykle trudne do zarysowania. Wybierając zegarek z linii P59 Classic masz pewność stosowania najwyższej jakości materiałów. Dodatkowo każde szkło szafirowe w marce traser®, jest od wewnątrz pokryte powłoką antyrefleksyjną, co gwarantuje doskonałą czytelność nawet w największym słońcu.


Spektakl kolorów – podświetlenie trigalight®

Rewolucyjna metoda podświetlania wskazań zegarka, która w przypadku linii P59 została zaprezentowana w sposób spektakularny. O ile w podstawowych modelach Essential, mamy do czynienia z wykorzystaniem rurek trytu na głównych indeksach godzinowych oraz wskazówkach, co w połączeniu z luminescencyjnym ringiem na tarczy i indeksami arabskimi pokrytymi Super-LumiNovą robi wrażenie. Tak w przypadku zegarków Aurora, inżynierowie mb-microtec* pokazali szczyt swojej kreatywności, racząc nas ucztą dla oczu niczym danie wydane przez najlepszego szefa kuchni.

*mb-microtec – producent trigalight® i zegarków traser®

Spektakl kolorów – podświetlenie trigalight®


Aurora Chronograph

Aurora Chronograph

W traser P59 Classic Aurora Chronograph po raz pierwszy zastosowano najcieńszą rurkę trytu, jaką dotychczas wyprodukowano, jej wewnętrzna średnica wynosiła zaledwie 0,1 milimetra, co zapoczątkowało szereg nowych możliwości. Tym samym w zegarkach Aurora Chronograph po raz pierwszy zaprezentowano światu chronograf, którego indykatory zostały oznaczone rurkami trigalight®.

Wielokolorowe rurki trytu (niebieski i żółty) w połączeniu z sekundnikiem chronografu, który wzorowany był na wirniku śmigłowców bojowych, ukazuje naszym oczom niesamowity spektakl.


Traser P59 Classic Aurora GMT

Zegarki, w których inżynierowie mb-microtec po raz pierwszy zastosowali połączenie dwóch metod podświetlania wskazań, najcieńsze rurki trigalight® oraz Super-LumiNova. Dzięki takiemu połączeniu, kiedy zapadnie zmrok, naszym oczom pojawi się światło luminescencyjnej uszczelki szkła wraz z głównymi indeksami arabskimi oraz nocnym oznaczeniem drugiej strefy czasowej, które pokryte zostały Super-LumiNovą. A także łącznie 40 rurek trigalight® w kolorze zielonym, niebieskim, a także na godzinie 12 pomarańczowym. Voila! Kolejna uczta dla oczu!

Traser P59 Classic Aurora GMTRodzaje podświetleń w zegarkach Traser P59 Classic

Trigalight®

Trigalight®

Manufakturowa technologia podświetlania wskazań za pomocą rurek wypełnionych gazem tryt, które bez zewnętrznego źródła zasilania emitują światło 24h/7 przez około 25 lat! Pod nazwą trigalight® występuję tylko w zegarkach marki traser® i jest produkowana przez firmę mb-microtec. 

*dwadzieścia cztery godziny i 7 dni w tygodniu


Super-LumiNova

To pigment fotoluminescencyjny, który zbiera promienie świetlne z otoczenia. Dzięki zastosowaniu na wybranych elementach tarczy, po wejściu do ciemnego pomieszczenia przez krótki czas ułatwia odczytanie wskazań.

Super-LumiNova


Luminescencyjna uszczelka szkła

Luminescencyjna uszczelka szkła

Silikonowa uszczelka, która na etapie produkcji zostaje połączona z pigmentem luminescencyjnym. Przez krótki czas, po wejściu w zaciemnione pomieszczenie oznacza okrąg tarczy zegarka, co ułatwia odczytanie godziny. W połączeniu z rurkami trigalight®, które stale emitują energię świetlną, nawet po 8 godzinach uszczelka delikatnie się tli. To silikonowa uszczelka znajdująca się między kopertą a szkłem zegarka. Na etapie produkcji zostaje połączona z substancją luminescencyjną, która po naświetleniu przez krótki czas emituje światło. Zastosowana została w całej linii P68 Pathfinder oraz w wybranych modelach innych rodzin zegarków traser®.
Funkcje zegarków Traser P59 Classic

Oprócz niezawodnej technologii trigalight® w zegarkach z linii P59 Classic można spotkać inne funkcje, które znajdą swoje zastosowanie w codzienności.


Funkcja chronografu w P59 Aurora*

Wybrane modele Aurora zostały wyposażone w funkcję analogowego stopera. W precyzyjnym odmierzaniu czasu mają nam pomóc małe niebieskie wskazówki oraz wirnik, które zostały umieszczone na 3 sub-tarczach odpowiadających za sekundy, minuty i godziny. Stoper obsługiwany jest przyciskami, które znajdują się na prawym boku koperty.

*w wybranych modelach

Funkcja chronografu w P59 Aurora*


Druga strefa czasu w P59 Aurora*

Druga strefa czasu w P59 Aurora*

Funkcja, która umożliwi określenie pory dnia oraz dokładnej godziny, w jakiej znajduje się bliska Ci osoba przebywająca na innym kontynencie. Znając różnicę czasu, jaka Was dzieli, będziesz dokładnie wiedział, o której godzinie wykonać telefon. Wystarczy czerwoną wskazówkę nakierować na odpowiednią godzinę sub-tarczy znajdującej się w punkcie centralnym tarczy głównej. Posiadanie funkcji GMT sprawia, że utrzymywanie relacji z bliskimi zza granicy, staje się prostsze.

*w wybranych modelachWzornictwo linii traser P59 Classic

Zastosowano tutaj dwa rodzaje kopert, standardową okrągłą oraz kopertę w stylu vintage wzorowaną na zegarkach z lat 70., których kształt przypomina znane w świecie zegarmistrzowskim „poduszki”*. Każda z kopert jest szczotkowana, zachowując dzięki temu subtelny wygląd, sprawiają, że zegarek wpasuje się do każdego ubioru.

W zegarkach Aurora koperty występują w kolorze stalowym z kolei w Essentialach mamy do wyboru także wersje pokryte czarnym PVD**.

Dzięki zróżnicowanym średnicom kopert zegarki dopasują się do każdego nadgarstka. W grupie zegarków Aurora podobnie jak w linii Essential koperty dzielą się na dwa rozmiary:

 1. Aurora Chronograph – 46-milimetrów

 2. Aurora GMT – 44-milimetry

 3. Essential – 42-milimetry / 37-milimetrów

Wzornictwo linii traser P59 Classic


*kształt koperty popularny w latach 60-80

**PVD-metoda nakładania pod wysokim ciśnieniem w warunkach hermetycznych, specjalnej powłoki, w której skład wchodzi mieszanka metali oraz azotek tytanu


Kolory tarczy w zegarkach Traser P59 Classic

W zależności od grupy zegarków, na którą się zdecydujemy, możemy spotkać kilka rodzajów wykończeń tarczy:Kolory tarczy w zegarkach Traser P59 Classic
 1. Essential – do wyboru mamy kolor granatowy lub czarny. Całość wykończona jest szlifem słonecznym, co zmienia odcień tarczy w zależności od kąta patrzenia.

 2. Aurora GMT – piękne gradientowe wykończenie tarczy w wersji granatowej lub antracytowej. Kolor przy godzinie 12 jest intensywny, aby z każdym zejściem stawać się coraz jaśniejszym. Nawiązuje to do podziału dzień/noc przy sub-tarczy z funkcją GMT.

 3. Aurora Chronograph – klasyczne wykończenie kolorze intensywnej czerni.


Szeroki wybór mocowań

W linii P59 Classic traser® oferuje prawdopodobnie najbardziej rozbudowaną ofertę wyboru mocowań, dostępne są aż 3 warianty i szereg zróżnicowanych możliwości! 1. Pasek tekstylny typu NATO – typowy pasek taktyczny. Niezależnie od tego, który model zegarka wybierzesz, z tym paskiem możesz wybrać się na wycieczkę, a w przypadku zabrudzeń od potu czy błota wystarczy pasek zdjąć i wyprać ręcznie lub w pralce w temperaturze 40ºC. Dostępne są dwa kolory pasków: granatowy oraz czarny, z czego dla tych drugich przystosowane są dwa rodzaje szlufek: stalowa oraz w czarnym PVD.

 2. Pasek skórzany – wysokiej jakości pasek cielęcy wykończony białą, granatową lub czarną nicią – w zależności od modelu zegarka. Dostępne są kolory: granatowy i czarny. Z pewnością doda Twojemu taktycznemu zegarkowi szyku i elegancji.

 3. Bransoleta – do wyboru mamy bransoletę z naprzemienne ułożonymi 5 elementami, które składają się na jedno ogniwo i nadają zegarkowi sportowy pazur lub bransoletę typu milanese, która idealnie dopasowuje się do każdego nadgarstka, będąc przy tym solidną, lecz nie tak masywną, jak w przypadku klasycznej bransolety ogniwowej. W przypadku bransolet milanese mamy do wyboru dwa warianty kolorystyczne: stalowa i czarna w PVD.

Szeroki wybór mocowańWarto zwrócić uwagę, że paski i bransolety w linii P59 Classic na ogół występują w rozmiarze 22 lub 18, co daje nam możliwość personalizacji zegarka w zależności od okazji. Można więc wybrać model Essential z granatową tarczą na granatowym pasku typu NATO i dobrać do niego pasek skórzany lub bransoletę.Taktyczna czy elegancka? Dla kogo zegarki Traser P59 Classic?

Taktyczna czy elegancka? Dla kogo zegarki Traser P59 Classic?

Grupa zegarków należąca do linii Classic z pewnością należy do tych najbardziej klasycznych i eleganckich pod względem wizualnym modeli, spośród szerokiej oferty zegarków traser®. Należy jednak pamiętać, że każdy z zegarków posiada podwyższone parametry wytrzymałościowe, które tak samo docenią wojskowi, jak osoby zajmujące się bushcraftem, survivalem, urbexem lub różnymi rodzajami sportów, co pragmatycy, którzy zazwyczaj decydują się na uniwersalny wygląd zegarka z szeregiem zabezpieczeń i wysokich parametrów. Słowem, niezależnie czym się zajmujesz w linii P59 znajdziesz zegarek dla siebie. Niezależnie od linii zegarków, każdy zegarek traser® spełnia wybrane normy ISO i wojskowe MIL, traktujące o wytrzymałości oraz czytelności zegarka.
Traser P59 Classic - szwajcarska jakość

Firma mb-microtec położona w miejscowości Niederwangen, nieopodal Berna, słynie z przestrzegania rygorystycznych norm, określanych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), Federację Szwajcarską, a także te zawarte w wojskowej specyfikacji MIL-PRF-46374G. W przypadku norm szwajcarskich, na dowód ich spełniania, na każdym zegarku traser® P59 Classic wyprodukowanym od 1989 roku, niezmiennie widnieje napis Swiss Made, który zazwyczaj mieści się na tarczy przy godzinie 6.

Traser P59 Classic - szwajcarska jakośćGwarancja linii Traser P59 Classic

Choć inżynierowie mb-microtec starają się spełniać określane przez niezależne instytuty normy, a także stale pracują nad tym, aby zegarki traser były możliwie jak najbardziej wytrzymałe na bodźce zewnętrzne, to każdy zegarek w trakcie noszenia jest narażony na wiele niebezpieczeństw. Dlatego zarówno mb-microtec, jak i oficjalny Polski dystrybutor marki traser® – PRO WATCHES oferują pakiet gwarancji do każdego zegarka nabytego w ZEGAREK.NET, w którego skład wchodzą:


 1. 10 lat gwarancji na stałą niezmienną intensywność światła trigalight®.

 2. 4 lata gwarancji na mechanizm zegarka – tylko dla zegarków zakupionych w Polsce.
       

2 lata gwarancji międzynarodowej – jeżeli w trakcie podróży zagranicznej zdarzy się Twojemu zegarkowi jakikolwiek wypadek, wystarczy zgłosić się do Autoryzowanego punktu marki traser®.