Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Traser P69 Black Stealth

8wyniki

Zegarki z linii Traser P69 Black Stealth można określić jako “Grupa Niewzruszonych”. Ciężko bowiem znaleźć środowisko naturalne, które zrobiłoby na nich wrażenie. Błoto, piach, lód, pustynny skwar, arktyczny mróz, jaskinie, morze, to wszystko zaliczyć można do naturalnych warunków tej zegarkowej linii. Nowy, dynamiczny projekt koperty został wzorowany na wojskowych systemach typu “stealth”, czyli maszynach bojowych, których konstrukcja oraz zastosowane materiały mają utrudnić wykrycie przez radary. 

czytaj więcej

Duży zegarek taktyczny Traser P69 Black Stealth  

Nie potrzeba radaru, aby wykryć zegarek P69 Black Stealth na nadgarstku. Koperta ma bowiem 46-mm średnicy, co czyni z tego Trasera pokaźny czasomierz. Jednak optycznie, zegarek wydaje się być zdecydowanie mniejszy. Efekt ten zawdzięcza zastosowaniu pierścienia oraz głęboko osadzonej tarczy. Ale po kolei:   

  • Koperta posiada charakterystyczne załamania, dodające zegarkowi surowości i dynamiki. Ma ona za zadanie lepiej rozprowadzać oraz tłumić efekty uderzeń, czy upadków. Na zegarku można nawet stanąć, bez obawy, że wygniemy np. “uszy” zegarka, gdyż model ten takowych nie posiada. Mocowanie paska znajduje się od wewnętrznej strony koperty i jest niewidoczne dla oczu, kiedy zegarek jest na nadgarstku. Materiał, z którego została wykonana koperta, to stal szlachetna. Czarny, jednolity kolor uzyskano dzięki barwieniu metodą PVD, która nie tylko nadaje pożądaną barwę, ale również zapewnia trwałą, odporną na ścieranie powłokę.   
zegarek taktyczny Traser P69 Black Stealth

 

  • Pierścień u góry koperty posiada głębokie żłobienia. Wszystko po to, aby nawet w rękawiczkach móc nim łatwo manipulować. Gwarantują one pewny chwyt i sprawną nawigację bezelem. Co ważne - wypełnienie pierścienia zrobiono z bardzo twardych spieków ceramicznych. Ma to również praktyczne uzasadnienie, gdyż pierścienie w zegarkach to najczęściej obijane i przerysowywane elementy konstrukcji zegarka. Zapewniając więc bardzo trudny do uszkodzenia materiał wierzchni pierścienia, producent zadbał o nienaganny wygląd zegarka przez lata.     
  • Koronka zegarka została osłonięta przez dwie wypustki. Chronią ją one przed uszkodzeniami mechanicznymi. Podobnie jak dekiel, tak i koronka jest zakręcana na gwint, co dodatkowo zabezpiecza przed jej uszkodzeniem, jak i pomaga w utrzymaniu wysokiej szczelności zegarka.     

Zegarki Traser P69 Black Stealth - czytelność w każdych warunkach

Kupując zegarek TraserⓇ P69 Black Stealth, jednego można być pewnym: ponadprzeciętnej wytrzymałości oraz idealnej czytelności wskazań w każdych warunkach. Modele z serii Black Stealth korzystają z technologii trigalightⓇ - samowystarczalnego źródła światła. Metoda ta bazuje na trycie, jako głównym składniku. Gaz ten jest szczelnie zamknięty w szklanych mikro rurkach, które - na skutek reakcji chemicznej - potrafią emitować światło nawet przez 25 lat, bez konieczności zasilania przez jakikolwiek zewnętrzne źródło energii!

Zegarki Traser P69 Black Stealth


Na tarczy znajduje się 12 rurek, świecących w kolorze jasnozielonym: 2 pod logotypem oraz 10 w miejscu indeksów. Jedynie marker świetlny na godzinie “12” świeci w kolorze pomarańczowym. Wszystko po to, aby w warunkach nocnych móc w łatwy sposób odnaleźć punkt orientacyjny, jakim jest godzina “12” na tarczy. Ponadto każda ze wskazówek posiada rurkę TrigalightⓇ a także jedna z nich oznacza punkt “0” na ruchomym pierścieniu, by mógł być on użyteczny także po zapadnięciu zmroku. Mamy również elementy pokryte masą fluorescencyjną Super LumiNovaⓇ. Jest to trójkąt pod godziną “12” oraz uszczelka szkłą szafirowego, która po wystawieniu na światło słoneczne lub sztuczne zaczyna świecić, tworząc charakterystyczny efekt aureoli wokół tarczy.


Wysoka wodoszczelność zegarków Traser P69 Black Stealth    

By radzić sobie nie tylko w warunkach lądowych, ale i wodnych, konstruktorzy z Niederwangen uszczelnili modele z linii P69 Black Stealth do poziomu 20 atmosfer. Dzięki temu w każdym zegarku z tej rodziny można się kąpać, pływać a nawet nurkować do głębokości kilkudziesięciu metrów.  Dzięki ruchomemu bezlowi można odczytywać czas nurkowania a odpowiedniej długości paski pozwalają na zapinanie zegarków nawet na piankę do nurkowania.

 wodoszczelność zegarków Traser P69 Black Stealth

Precyzyjny mechanizm szwajcarski w zegarkach Traser P69 Black Stealth

mechanizm szwajcarski w zegarkach Traser P69 Black Stealth

Marka TraserⓇ wykorzystuje mechanizmy dwóch najbardziej renomowanych szwajcarskich marek: ETA oraz Ronda. W przypadku zegarów P69 Black Stealth zastosowano model Ronda 517. To precyzyjny mechanizm kwarcowy, w którym jedna bateria potrafi dostarczać energii nawet przez okres 45 miesięcy. Ronda 517 posiada centralny sekundnik z funkcją wyczerpania baterii - EOL. Gdy baterii zostało jeszcze kilka tygodni pracy z racji wyładowania, wskazówka sekundnika zaczyna przeskakiwać w co 4-sekundy, dając tym samym znać o potrzebie wymiany baterii. Kolejną funkcją mechanizmu jest datownik typu “Day-Date”, pokazujący numer dnia miesiąca oraz nazwę dnia tygodnia w dwóch opcjach językowych do wyboru: angielskiej lub niemieckiej.


Kolekcja P69 Black Stealth prezentuje ciekawe wersje kolorystyczne

Debiutująca w 2021 roku linia Traser P69 Black Stealth doczekała się 4 wersji kolorystycznych oraz dwóch wersji mocowania. Mamy do dyspozycji klasyczną wersję czarną, bardzo wyrazistą i nawiązującą do certyfikowanych zegarków taktycznych według wojskowej normy MIL-PRF, która dopuszcza tylko czarny kolor tarczy. Jest też charakterystyczny dla zegarków TraserⓇ kolor zielony oraz niezwykle efektowny granat. Fani militariów też nie będą zawiedzeni, gdyż dostępna jest wersja kolorystyczna o nazwie “Sand”, w której tarcza ma płowo-beżowy kolor. 

Kolekcja P69 Black Stealth


Zegarki P69 Black Stealth

Zegarki P69 Black Stealth można wybrać na wersji z paskiem tekstylnym typu NATO lub w opcji na pasku kauczukowym. Wersja na pasku tekstylnym jest nieco lżejsza. Pasek doskonale układa się na nadgarstku i dopasowuje do geometrii przegubu. Paski wykonane z włókien polimerowych cechuje nie tylko dobra wytrzymałość i elastyczność. Szybko odprowadzają one wilgoć lub pot oraz są łatwe w utrzymaniu czystości. Można je prać ręcznie a nawet w pralce. Należy jednak pamiętać, żeby temperatura prania nie przekraczała 40°C.


Traser P69 Black Stealth - niestrudzony twardziel

Jeśli przywiązujesz się do rzeczy i cenisz długowieczność, niezawodność, które dają Ci poczucie pewności i bezpieczeństwa, to zegarki z TraserⓇ z linii P69 Black Stealth są opcją wartą rozważenia. Sprawdzą się one świetnie w terenie, w trudnych warunkach atmosferycznych. To nie jest tylko produkt, który ma ładnie wyglądać, to rasowe zegarki taktyczne, mające pokazywać czas w każdych warunkach. Jeśli więc lubisz górskie wędrówki, jeździsz na rowerze, fascynujesz się survivalem lub bushcraftem, to z pewnością docenisz walory zegarków linii P69 Black Stealth.

Traser P69 Black Stealth