Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Traser P69 Black Stealth– nie tylko dla wojska

19-04-2022

Nie sposób mówić o marce Traser, omijając jej wkład w rozwój zegarków taktycznych i wojskowych. Firma, która ponad 30 lat temu skonstruowała pierwszy na świecie zegarek taktyczny dla Armii Stanów Zjednoczonych, do dzisiaj wyznacza kierunki i trendy w produkcji zegarków wojskowych. Oto najnowsze ich dzieło z rodziny Tactical.


Poznaj inspirację zegarków Traser P69 Black Stealth

Słowem „Stealth” określa się w wojsku technikę maskowania oraz systemy mające zmniejszyć prawdopodobieństwo wykrycia obiektu przez oko ludzkie, jak i radary. Szczególnie „oszukiwanie” systemów namierzania ma w ostatnich latach ogromne znaczenie. Wystarczy spojrzeć na amerykański samolot bombowy, wykonany właśnie w technice obniżonej wykrywalności - Lockheed F-117 Nighthawk. To właśnie jego charakterystyczna linia, posłużyła projektantom zegarków Traser za inspirację do stworzenia nowej linii P69 Black Stealth.

Zegarek Traser P69 Black Stealth Blue NATO Strap TS-109856

Zegarki Traser z kopertą wykonaną w technologii STEALTH

Zegarek Traser P69 Black Stealth Sand Rubber Strap TS-109861

Masywna 46 milimetrowa koperta została pozbawiona wystających elementów. Wykonana ze stali szlachetnej 316L i barwiona na matowy, czarny kolor koperta zdaje się być bardziej futurystyczną rzeźbą, niż elementem składowym zegarka. Załamania i kształt koperty zostały tak zaplanowane, aby nie tylko skutecznie zabezpieczały mechanizm przed uszkodzeniami, tłumiły drgania i uderzenia, ale również – mimo pokaźnych rozmiarów – gwarantowały wygodę i komfort podczas noszenia zegarka.


Do wyboru są 4 wersje kolorystyczne tarczy: czarna, granatowa, piaskowa oraz zielona. Nie ułatwia to selekcji, gdyż każda z nich prezentuje się niezwykle okazale i bardzo efektownie prezentuje na nadgarstku. Warto zaznaczyć, że cyferblaty mają ziarnistą, reliefową fakturę. Oznaczenia godzin wykonane są w formie prostokątnych, stalowych oznaczników o satynowym wykończeniu. Główna skala czasu jest powielona przez białą 24-godzinną skalę wojskową. Na "godzinie 12" widoczny jest trójkątny znak dla lepszego określenia i odczytania czasu. Modele Traser P69 Black Stealth posiadają okno daty i dnia tygodnia na godzinie 3. Za odczytanie czasu odpowiadają trzy wskazówki, różniące się kolorem w zależności od koloru tarczy. Kopertę wieńczy szkło szafirowe, pokryte od środka powłoką antyrefleksyjną. To istotny fakt, gdyż w ten sposób nie można uszkodzić powłoki, która ma wpływ na polepszenie czytelności wskazań.

Zegarek Traser P69 Black Stealth Black Rubber Strap TS-109855

Ziemia, woda, powietrze - Traser P69 Black Stealth nie boi się niczego

Zegarek Traser P69 Black Stealth Green Rubber Strap TS-109859

Traser P69 Black Stealth posiada 200-metrową wodoodporność, przez co nie należy się martwić o bezpieczeństwo czasomierza przy kontakcie z wodą. Zegarek wyposażony jest w zakręcaną koronkę oraz dekiel. Koronka jest płaska i duża, co pozwala na wygodne sterowanie, wieńczy ją grawer „H3” oraz specjalne wypustki na korpusie koperty, które zapewniają ochronę koronce przed uszkodzeniem w wyniku uderzenia lub upadku.


Tarczę otacza stalowa luneta w tym samym kolorze co koperta, z matową, ceramiczną wkładką, której kolor zmienia się w zależności od koloru cyferblatu danego modelu zegarka Traser Black Stealth. Na pierścieniu znajduje się podziałka minutowa, mogąca pełnić funkcję „timera” podczas nurkowania lub pomiaru czasu na długości do 60 minut. Bezel jest łożyskowany i umożliwia obrót w dwóch kierunkach. Pracuje płynnie, a karbowana struktura pozwala na szybką obsługę nawet w rękawiczkach.

Zegarek Traser P69 Black Stealth Green NATO Strap  TS-109858

Niezawodne podświetlenie trytowe w zegarkach Traser P69 Black Stealth

markery trigalight Traser

Traser P69 Black Stealth wykorzystuje oświetlenie trytowe w połączeniu z powłoką Super-LumiNova. Takie połączenie sprawia, że zegarek jest doskonale czytelny w każdym świetle. Za kontrolę czasu odpowiada tylko oświetlenie trytem. Na znacznikach godzin, na obu wskazówkach i w pobliżu logo Traser, zainstalowane są zielone markery trigalight®. Pomarańczowy marker trigalight® osadzony jest na godzinie 12-tej. Manufakturowa technologia trigalight® nie wymaga doładowywania, nie korzysta z zewnętrznych źródeł zasilania i nie potrzebuje serwisowania, a działa nieprzerwanie przez 25 lat! Nie dziwi więc fakt, że wojsko chętnie korzysta z takiego rozwiązania.


Szwajcarska precyzja w każdym calu

Za dokładność wskazań odpowiada sprawdzony i niezawodny mechanizm kwarcowy Ronda 715, który zapewnia dokładność +/- 20 sekund miesięcznie. Mechanizm w kopercie zamykany jest zakręcanym dekielkiem z wygrawerowanymi podstawowymi informacjami o zegarku. W tym indywidualny numer zegarka np.: „SN 0123456”, który upraszcza proces serwisowania w dowolnym miejscu na świecie, nawet przy zgubionej karcie gwarancyjnej.

mechanizm kwarcowy Ronda 715


pasek tekstylny NATO

Zegarek może być wyposażony w pasek gumowy lub pasek tekstylny NATO do wyboru. Wszystkie paski mają rozmiar 22 mm, są hipoalergiczne i ergonomiczne oraz posiadają standardowe zapięcie na sprzączkę. Taki dobór mocowań zapewnia bezpieczne wykorzystanie zegarka w każdym środowisku i klimacie, jak również gwarantuje pewne i mocne trzymanie pokaźnej koperty na każdym rodzaju nadgarstka.


Militarny charakter zegarków Traser

Zegarki Traser wciąż wracają do militarnej przeszłości i tworzą niepowtarzalne modele z własnym charakterem. Firma za każdym razem stara się doskonalić swoje możliwości techniczne w dziedzinie zegarmistrzostwa i możemy powiedzieć, że Traser ma kolejny uniwersalny model taktyczny, który nie zawiedzie w ekstremalnej sytuacji.

Zegarki Traser

Wybierz swój model zegarka Traser P69 Black Stealth:

FILTRY0