Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Traser P67 Officer Pro Automatic

4wyniki

Zegarek Traser P67 Officer Pro

Linia zegarków traser P67 Officer Pro Automatic to rodzina dedykowana osobom ceniącym sobie szwajcarskie rzemiosło zegarkowe. Wszystkie trzy modele mają klasyczną formę, chociaż zostały wyposażone w duże, 45-milimetrowe koperty. Cechą wspólną każdego z nich jest mechanizm z naciągiem automatycznym renomowanej marki ETA.

czytaj więcej
FILTRY0

Zegarki Traser P67 Officer Pro Automatic z kopertami z brązu i nie tylko

Nie tylko mechanizm wyróżnia te piękne zegarki traser P67 Officer Pro Automatic. Dwa modele zostały wyposażone bowiem w koperty wykonane z brązu. Jego skład mieszankowy to 92% miedzi i 8% cyny. Takie połączenie daje odpowiednią twardość kopercie, ale i wpływa na barwę brązu, który w tych modelach ma złoto-różowy odcień.  Brąz w ostatnich latach jest materiałem bardzo chętnie wykorzystywany przez szwajcarskich producentów z racji na jego właściwości estetyczne - zegarki są bardzo zbliżone kolorem to kopert ze złota, jak również przez możliwość utleniania. Proces ten powoduje powstawanie unikatowej dla każdej powierzchni patyny. Nie spotkamy więc dwóch takich samych egzemplarzy, gdyż, niczym linie papilarne, każda koperta będzie posiadała swój unikalny wzór.

Zegarki Traser P67 Officer Pro Automatic z kopertami z brązu i nie tylko

 

Zegarki Traser P67 Officer Pro Automatic z kopertami z brązu

Fakt ten przyciąga kolekcjonerów oraz miłośników zegarków typu vintage. Dla tych, którzy chcą jednak zatrzymać połyskliwy wygląd koperty mamy dobre wieści, gdyż możliwe jest czyszczenie koperty z brązu nawet w warunkach domowych. Wystarczy odrobina proszku do pieczenia, soku z cytryny oraz wody destylowanej. Każdy z modeli traser P67 Officer Pro Automatic wyposażonych w kopertę z brązu posiada pasek skórzany zakończony sprzączką z tego samego stopu stali. Trzecią opcją do wyboru w kolekcji P67 Officer Pro Automatic jest model, którego koperta wykonana jest ze stali szlachetnej, barwionej na czarno metodą PVD. Również tarcza oraz pasek są kruczoczarne, co czyni ten model niezwykle ciekawym od strony wizualnej. Traser P67 Officer Pro Automatic zegarkiem w stylu “pilot”

Nie ma wątpliwości, że wszystkie 3 modele z rodziny P67 Officer Pro Automatic inspirowane były zegarkami typu “pilot”. To dość specyficzna linia czasomierzy, którą wyróżniają duże gabaryty oraz wyjątkowa przejrzystość i czytelność wskazań. Rozmiar koperty wynosi 45 milimetrów, a każda z tarcz charakteryzuje się silnym kontrastem z kolorem indeksów oraz cyfr arabskich. Aby podkreślić czytelność, w miejsce “12” wstawiono, typowy dla zegarków awiacyjnych, trójkąt równoramienny. Końcówki wskazówki minutowej oraz godzinowej pokryte zostały jasną masą fluorescencyjną a na każdej z 3 wskazówek znajduje się dodatkowo świecący marker trigalightⓇ.

Traser P67 Officer Pro Automatic zegarkiem w stylu “pilot”


Jak na prawdziwe “piloty” przystało, koronki w tych modelach są odpowiednio duże. Ma to swoje korzenie w lotnictwie sięgające jeszcze czasów początku XX wieku, kiedy to piloci obsługiwali zegarki w rękawiczkach. Do chwili obecnej, jedną z wiodących cech wyróżniających tego typu czasomierze, jest pokaźnych rozmiarów koronka. Dużą koronkę łatwo byłoby uszkodzić, ale każdy z modeli P67 Officer Pro Automatic posiada dwie wypustki wychodzące z koperty, których celem jest ochrona koronki przed zgubnymi skutkami uderzeń. Wysoki standard wykonania zegarków Traser P67 Officer Pro Automatic

Wysoki standard wykonania zegarków Traser P67 Officer Pro Automatic

Miłośnicy zegarków “z duszą”, czyli amatorzy klasycznego zegarmistrzostwa zapewne będą zadowoleni z faktu, że siłę napędową zegarków traser P67 Officer Pro Automatic stanowi doskonale znany i ceniony w kręgach zegarkowych znawców, za niezawodność i stabilne działanie werk, marki ETA, a konkretnie mechanizm mechaniczny z automatycznym naciągiem 2824-2. Marka traserⓇ poszła jednak dalej i modelom z tej linii dedykowała werk w bogatszej wersji Elabore. Zapewnia on większą dokładność chodu, oscylującą w granicy +/- 7 sek/dobę. Ponadto jest on bardziej bogato zdobiony niż mechanizmy w wersji Standard.  Spore słowa uznania należą się za przeszklenie dekla szkłem szafirowym. Na ten ruch zazwyczaj decydują się marki o dużo większym prestiżu i w granicy cenowej poniżej 4 000 zł jest to element niezwykle rzadko spotykany. 


Oczywiście szkło nad tarczą jest również wykonane z bardzo odpornego na zarysowania szkła szafirowego, ale je dodatkowo wyposażono w wewnętrzną powłokę antyrefleksyjną. Niweluje ona w znacznym stopniu refleksy świetlne, które mogą utrudnić odczyt wskazań czasu.  Warto też wspomnieć o paskach skórzanych szytych z dwóch gatunków skóry. Warstwa wewnętrzna wykonana jest z garbowanej na miękko skóry, natomiast warstwę wierzchnią stanowi skóra zamszowa, która z biegiem czasu będzie również ulegała naturalnemu procesowi starzenia, co bardzo dobrze koresponduje z kopertami wykonanymi z brązu. 

traser P67 Officer Pro Automatic


Iluminacja w zegarkach Traser P67 Officer Pro Automatic, czyli trigalightⓇ oraz Super LumiNova

Iluminacja w zegarkach Traser P67 Officer Pro Automatic, czyli trigalightⓇ oraz Super LumiNova

Zegarki typu “pilot” odznaczają się z reguły doskonałą przejrzystością wskazań. Marka traserⓇ dodała jeszcze do tego nienaganną widoczność w nocy. By osiągnąć ten cel, zastosowano manufakturową technologię trigalightⓇ, która bazuje na trycie. Gaz ten, szczelnie zamknięty w szklanych rurkach, potrafi emitować światło w sposób bardzo intensywny nawet przez 25 lat! Oznacza to, że zegarek traser P67 Officer Pro Automatic zawsze legitymuje się doskonałą widocznością wskazań i odczyt czasu możliwy jest w każdych warunkach, bez względu na porę dnia czy pogodę. 


Masą fluorescencyjną Super LumiNova zostały pokryte cyfry arabskie oraz końcówki wskazówek (minutowa i godzinowa), jak i uszczelka szkłą safirowego. Daje to niesamowicie spektakularny efekt na tarczy, kiedy po naładowaniu światłem powierzchnie pokryte Super LumiNovą zaczynają świecić jaskrawym, zielonkawym światłem. Pewność użytkowania zegarków Traser P67 Officer Pro Automatic


Każdy zegarek z marki traserⓇ P67 Officer Pro Automatic objęty jest:

10 - letnią gwarancją na stałą intensywność światła trigalightⓇ

4 - letnią gwarancją na mechanizm. Jest to opcja możliwa tylko przy zakupie w autoryzowanych punktach sprzedaży marki traserⓇ, jak zegarek.net.

2 - letnią międzynarodową gwarancją na cały produkt

Pewność użytkowania zegarków Traser P67 Officer Pro Automatic


Każdy z zegarków posiada znak jakości, swiss made, który daje gwarancję najwyższej klasy i staranności wykonania. Ponadto zegarki traserⓇ, przez wzgląd na ekstremalne warunki, w jakich są używane np. przez oddziały wojskowe, przechodzą bardzo rygorystyczny proces kontroli. Dzięki temu, od ponad 30 lat marka traserⓇ ma opinię producenta jednych z najlepszych zegarków taktycznych na świecie.