Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Traser P96 Outdoor Pioneer Evolution

16wyniki

Traser P96 OdP Evolution

Każdy zawodowy żołnierz, podróżnik lub doświadczony turysta wie, jak ważna jest wytrzymałość i niezawodność sprzętu podczas podejmowanych akcji. Drugim warunkiem jest jego niewielka waga. Podczas komplementowania wyposażenia może liczyć się każdy gram, gdyż zbędny balast nie tylko utrudnia funkcjonowanie, ale i spowalnia. Eksperci z marki traserⓇ od ponad 3 dekad poświęcają się rozwiązaniu kwestii wytrzymałości z zapewnieniem jednocześnie niewielkiej wagi sprzętowi wykorzystywanemu podczas zadań operacyjnych. Wynikiem ich starań jest linia traser P96 OdP Evolution.

FILTRY0

Traser P96 OdP Evolution wykonany w technologii GFRP - kompozyt zbrojony włóknem szklanym

Rodzina zegarków traser P96 OdP Evolution jest jedyną grupą, która oferuje modele wyposażone w koperty w pełni skonstruowane z polimeru zbrojonego włóknem szklanym. Stalowa koperta może stanowić nawet 35% całkowitej wagi zegarka. Dlatego projektanci marki traserⓇ postanowili zastąpić ją bardzo lekkim, ale niezwykle wytrzymałym kompozytem GFRP. 

Traser P96 OdP Evolution wykonany w technologii GFRP - kompozyt zbrojony włóknem szklanym


P96 OdP Evolution

Polimer zbrojony włóknem szklanym posiada wiele cennych właściwości. Oprócz niewielkiej wagi warto wymienić bardzo dużą wytrzymałość na odkształcenia, trudno go zarysować oraz posiada duże zdolności absorpcyjne. Bardzo dobrze tłumi drgania oraz ogranicza skutki uderzeń. Jest więc doskonałym materiałem do ochrony mechanizmu zegarka. Poza tym jest całkowicie antyalergiczny, nie gromadzi ciepła jak stal czy inne metale oraz można go barwić w dowolnym zakresie. 

W linii traser P96 OdP Evolution jedynie klamerki pasków oraz szlufki w paskach typu NATO wykonane są ze stali szlachetnej, wszelkie inne stalowe elementy zastąpiono polimerem GFRP. Przez co stały się one nie tylko bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, uszkodzeń mechanicznych oraz wysokich lub niskich temperatur, ale udało się zredukować wagę zegarków do około 100 gram. A przy kopertach w rozmiarze 44 milimetrów to bardzo dobry wynik. Idealna czytelność wskazań zegarków Traser P96 OdP Evolution

Zegarki traser P96 OdP Evolution korzystają z dwóch form podświetlenia: manufakturowej technologii trigalightⓇ oraz metody fosforescencyjnej SuperLuminova. Pierwsza z nich to samowystarczalna technologią oparta na trycie. Gaz ten zamknięty szczelnie w szklanych rurkach, na skutek reakcji chemicznej, jest w stanie emitować światło w spos5ób ciągły oraz bez korzystania z zewnętrznych form zasilania nawet przez 25 lat! Jest to absolutnie najdoskonalsza forma iluminacji wykorzystywana w branży zegarkowej. Świecące rurki trytu zostały naniesione na tarcze zegarków w pobliżu każdej z cyfr arabskich oraz znajdują się także na wskazówce godzinowej, minutowej oraz sekundnika, jak i w pozycji “0” na obrotowym pierścieniu zegarka. Na koniec warto też wspomnieć o 2 rurkach podkreślających logo producenta na tarczy. 

Idealna czytelność wskazań zegarków Traser P96 OdP Evolution


Masą SuperLuminova pokryte zostały cyfry arabskie oraz pierścień oddzielający cyfry od rurek trigalightⓇ. W przeciwieństwie do trytu, który jest samowystarczalny w świeceniu, masa fosforescencyjna potrzebuje energii świetlnej, aby potem jarzyć się przez kilkadziesiąt minut.  Całość wygląda niezwykle okazale, a zegarek zapewnia doskonały odczyt wskazań w każdych warunkach atmosferycznych, zarówno w dzień, jak i w nocy. Różne warianty zegarków Traser P96 OdP Evolution

Analog lub chronograf

Różne warianty zegarków Traser P96 OdP Evolution

Linia traser P96 OdP Evolution obfituje w dwa warianty mechanizmów kwarcowych renomowanej marki Ronda. Do wyboru jest więc klasyczna opcja analogowa, wyposażona w 3 wskazówki oraz datownik na godzinie “3”. Modele te cechuje duża przejrzystość tarczy. 

Wersje z funkcją chronografu napędza mechanizm 5030.D, charakteryzujący się dużą stabilnością pracy oraz niewielkim apetytem na energię czerpaną z baterii. Producent mechanizmu podaje, że jedna bateria wystarcza na ponad 4 lata, co przy opcji ze stoperem jest bardzo dobrym rezultatem. Modele z funkcją chronografu posiadają 3 subtarcze: godzinową, minutową oraz sekundową. Funkcja ta umożliwia pomiar czas wydarzeń trwających do 12 godzin z dokładnością co do 1 sekundy. 


4 x 4, czyli 4 warianty tarczy i 4 opcje mocowania

Oprócz wyboru pomiędzy typami mechanizmów linia P96 OdP Evolution oferuje także kilka opcji wyboru koloru tarczy. Zegarki dostępne są dokładnie w 4 opcjach kolorystycznych. Pertol to morski odcień niebieskiego, green - klasyczna militarna zieleń, grey - w odcieniu szarego kamienia oraz klasyczna czerń. 

Do wersji “kolorowych” dopasowano dwie wersje pasków typu NATO. Pierwszy z nich to pasek tekstylny w naprzemienne pasy koloru zielono-morskiego i jasnej szarości. Materiał jest bardzo elastyczny, lekki oraz łatwo dopasowuje się do każdego rozmiaru nadgarstka. Bardzo użyteczna jest możliwość prania paska w pralce. Dzięki temu w łatwy i prosty sposób można samodzielnie odświeżyć sobie mocowanie zegarka. 

4 x 4, czyli 4 warianty tarczy i 4 opcje mocowania


Drugi wariant stanowi pasek wykonany z gładkiego i cienkiego kawałka skóry. To nieczęste rozwiązanie, aby pasek typu NATO był wykonany z litej skóry cielęcej. Trzeba przyznać, że ta kombinacja dodaje zegarkowi charakteru modeli vintage i doskonale współgra z różnymi wersjami koloru tarczy. 

Dla kogo są zegarki traserⓇ P96 Odp Evolution?

Jak przystało na zegarki typowo wojskowe, modele o czarnym zabarwieniu cyferblatu wyposażone zostały w również czarną wersję mocowań. Do wyboru jest więc klasyczny pasek typu NATO ze stalowym osprzętem zabarwionym metodą PVD pod kolor paska oraz opcja gumowa. Pasek gumowy ma specjalną budowę. Otóż przy uszach zegarka ma on kształt harmonijki, co przyczynia się do większej elastyczności i rozciągliwości paska. Dzięki temu pasek “pracuje” cały czas na nadgarstku, dostosowując swoją długość do obwodu nadgarstka, który podczas wytężonego wysiłku ma tendencję do puchnięcia. Dla kogo są zegarki traserⓇ P96 Odp Evolution?

To zdecydowanie linia dedykowana osobom ceniących sobie aktywny wypoczynek, miłośników survivalu, turystyki pieszej jak i służbom mundurowym. Każdy z zegarków odznacza się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Wodoszczelność na poziomie 20 atmosfer (200 metrów) dowodzi, że te modele traserⓇ mają sobie poradzić w każdych warunkach i to nie tylko w środowisku lądowym. Ich lekkość i doskonałą widoczność wskazań doceni każdy, kto narażony jest na długotrwały wysiłek fizyczny oraz pracę w skrajnie trudnych warunkach. Długoletnie doświadczenie marki traserⓇ w tworzeniu zegarków taktycznych widać w tej linii w każdym detalu zegarka. Zegarki Traser P96 Outdoor Pioneer Evolution  - pewność użytkowania


Każdy zegarek z marki traserⓇ P96 Outdoor Pioneer Evolution objęty jest:

10 - letnią gwarancją na stałą intensywność światła trigalightⓇ

4 - letnią gwarancją na mechanizm. Jest to opcja możliwa tylko przy zakupie w autoryzowanych punktach sprzedaży marki traserⓇ, jak zegarek.net.

2 - letnią międzynarodową gwarancją na cały produkt

Zegarki Traser P96 Outdoor Pioneer Evolution  - pewność użytkowania


Każdy z zegarków posiada znak jakości, swiss made, który daje gwarancję najwyższej klasy i staranności wykonania. Ponadto zegarki traserⓇ, przez wzgląd na ekstremalne warunki, w jakich są używane np. przez oddziały wojskowe, przechodzą bardzo rygorystyczny proces kontroli. Dzięki temu, od ponad 30 lat marka traserⓇ ma opinię producenta jednych z najlepszych zegarków taktycznych na świecie.