Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT23-03-2021

Niezwykła budowa zegarków Traser - materiał GFPR

Taktyczne zegarki Traser wykorzystują najnowocześniejsze materiały i technologie. Ich odpowiedni dobór oraz bardzo przemyślana konstrukcja sprawia, że modele cechują się niezwykłą wytrzymałością na ekstremalne warunki zewnętrzne. Co jeszcze składa się na sukces szwajcarskich zegarków Traser?Nowoczesne materiały w zegarkach Traser - super wytrzymały GFRP

Nieustanna pasja przemysłu zegarmistrzowskiego do zwiększania wytrzymałości obudowy napędza markę Traser do tworzenia coraz bardziej ulepszonych, wysokowydajnych materiałów konstrukcyjnych. Jednym z nich jest materiał GFRP, czyli tworzywo sztuczne wzmocnione szkłem lub polimer wzmocniony włóknem szklanym. Posiada on wiele pożądanych właściwości, do których należą m.in. duża wytrzymałość przy stosunkowo niskiej wadze, czy doskonała trwałość.

super wytrzymały GFRP materiał w zegarkach TraserZ czego jest wykonany kompozyt GFRP i dlaczego go używany jest w zegarkach Traser?

kompozyt GFRP w zegarkach Traser

Produkty GFRP są wykonane z polimerów wzmacnianych włóknem szklanym, zazwyczaj z matrycą z żywicy termoutwardzalnej poliestrowej lub winyloestrowej. Polimery termoutwardzalne powstają w wyniku reakcji chemicznej, zapoczątkowanej dodaniem katalizatora, co powoduje nieodwracalne utwardzenie żywicy. Jest to połączone ze wzmocnieniem. Włókna mogą mieć postać cienkich długich pasm, ciętych pasm lub tkanych mat. Techniki produkcji, dzięki którym można to osiągnąć, są zróżnicowane i mogą obejmować zarówno prosty proces ręczny, jak i wysoce zautomatyzowany, wykorzystujący roboty. System Double Case w zegarkach Traser

Dla otrzymania jak najwyższej jakości i obudowy, oprócz bardzo przemyślanego doboru materiałów, Traser zwrócił się także w stronę samej formy. W ten właśnie sposób powstała podwójna koperta Double Case, składająca się z dwóch części:

  • Koperta wewnętrzna - zbudowana ze stali szlachetnej, ochrania bezpośrednio werk przez zabrudzeniami i wilgocią.

  • Koperta zewnętrzna - wykonana z polimeru zbrojonego włóknem szklanym. Jej szkieletowa konstrukcja sprawia, że w trakcie uderzenia siła drgań zostaje rozprowadzona na całość koperty. Ponadto, cechuje się ona bardzo niską wagą, bo zegarek wraz z paskiem nie przekracza wagi 85 gram.

System Double Case w zegarkach TraserTrytowe podświetlenie w zegarkach Traser

Trytowe podświetlenie w zegarkach Traser

Traser wykorzystuje autorski system podświetlania tarczy poprzez wypełnione trytem rurki o grubości około 0,5 mm i długości co najmniej 1,3 mm. Znajdują się one przy indeksach godzinowych oraz wskazówkach. Ze względu na to, że jest to całkowicie niezależne źródło światła, rurki z gazem trytowym stanowią także ciekawą alternatywę dla farb luminescencyjnych. Świecą jasno i nieprzerwanie do 25 lat, bez konieczności ich ładowania, a nawet specjalnego włączania.Zegarki Traser gotowe na ekstremalne warunki

Właśnie takie kompozyty wykorzystuje w swoich zegarkach marka Traser. Skonstruowane w ten sposób zegarki charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością na warunki zewnętrzne, mogąc być z powodzeniem wykorzystywanymi w trakcie treningów sportowych lub ekstremalnych wypraw. Oprócz swojej odporności na wodę i substancje chemiczne, wykonane z tworzyw sztucznych modele pozostają również hipoalergiczne - tym samym będąc dobrym wyborem dla wszystkich osób uczulonych na nikiel lub chrom.

Zegarki Traser gotowe na ekstremalne warunkiDoskonała ergonomia Traser P96 Outdoor Pioneer Evolution  

Doskonała ergonomia Traser P96 Outdoor Pioneer Evolution

Doskonałym przykładem takich modeli pozostają zegarki z kolekcji Traser P96 Outdoor Pioneer Evolution, które sprawdzą się wśród osób uwielbiających survivalowe podróże i generalnie aktywny wypoczynek. Niska waga dzięki wykorzystaniu kompozytu GFRP oraz duża wytrzymałość na różnego rodzaju odkształcenia, tworzy profesjonalne urządzenie przygotowane na każdą okoliczność. Charakterystyczny kształt koperty Traser połączony z wyrazistymi tarczami, a także bardzo mocnymi paskami NATO sprawia, że zegarki te stają się fantastyczną alternatywą dla osób szukających maximum użyteczności i wygody. Nie dziwi więc, że chętnie wykorzystywane są one chociażby przez zawodowych wojskowych.


SORTUJ FILTRY 0
1 - 15 z 15 produktów