Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

TraserⓇ P67 Officer Pro Chronograph - gotowy do służby!

19-07-2021

W tematyce zegarków wojskowych niewiele jest marek, które mogą mieć więcej do powiedzenia niż marka traser, światowy lider w produkcji zegarków taktycznych. Marka z Niederwangen od wielu lat znana jest z silnych powiązań z wieloma armiami świata. Pod koniec roku 2020 pojawia się nowa linia P67 Officer Pro Chronograph. Sprawdziliśmy, do jakich jednostek wojskowych zegarki te mogłyby najlepiej pasować. 


Niezawodna nowa kolekcja zegarków TraserNa morzach i oceanach

Widok ogromnego lotniskowca czy wynurzającej się z głębin łodzi podwodnej musi robić wielkie wrażenie. Dużo emocji dostarcza też noszenie modelu P67 Officer Pro Chronograph Blue, który dzięki granatowi tarczy w odcieniu “navy”, idealnie koresponduje z marynarskim uniformem. W wersji na pasku tekstylnym typu NATO to wrażenie jeszcze się pogłębia, gdyż wytrzymały pasek również ma barwę ciemnoniebieską. 

Na morzach i oceanach z zegarkiem Traser

Amatorzy stalowych bransolet będą także pocieszeni, gdyż wersja P67 Officer Pro Chronograph Blue występuje również w opcji z czarną, barwioną metodą PVD bransoletą. Ma ona duże, pełne ogniwa, przez co zegarek prezentuje się niczym pancernik na nadgarstku. Zegarek dla marynarza? Owszem, ale równie dobrze będzie on wyglądał w zestawieniu z jeansową odzieżą.

Serce zegarka stanowi kwarcowy mechanizm renomowanej marki Ronda, model 530.D, charakteryzujący się dużą stabilnością pracy oraz niskim poborem energii. Według producenta jedna bateria może starczyć na ponad 4 lata pracy, co dla zegarka z funkcją chronografu jest bardzo dobrym wynikiem.W piaskach pustyni

Fani marki traserⓇ pamiętają, że 30 lat temu ponad 300 000 żołnierzy US Army, biorących udział w operacji “Pustynna Burza” miało na nadgarstkach pierwszy na świecie zegarek taktyczny: traser P6500 Type 6, zwany potocznie “The Original”. Od tego wydarzenia zaczyna się początek ery zegarków taktycznych, utorowanej przez markę traserThe Original był cały czarny i sprawdził się podczas misji na medal, ale zapewne do wojskowych mundurów w kolorze piasku pustyni bardziej pasowałby współczesny model P67 Officer Pro Chronograph Khaki. 

Tarcza i pasek tekstylny typu NATO mają w tym przypadku ciemno-beżowo-oliwkowy kolor, lepiej znany jako khaki. Tarcza ma porowatą strukturę, co dodaje zegarkowi drapieżności. Pasek tekstylny bardzo dobrze układa się na nadgarstku, jest elastyczny i łatwo go dopasować do każdego rodzaju przegubu.

Do wyboru jest także opcja na bransolecie, która, podobnie jak 46-milimetrowa koperta, została zabarwiona na czarno. Warto zauważyć, że zapięcie w bransolecie posiada podwójną blokadę, co utrudnia jej przypadkowe rozpięcie. W dodatku zapięcie posiada jeszcze trzystopniową możliwość mikroregulacji, dzięki czemu można dopasować ją do przegubu z dokładnością do 2 mm.

W piaskach pustyni z zegarkiem TraserWojsko Polowe

Żołnierze wojsk operacyjnych muszą wykazywać się dużą sprawnością i wytrzymałością, podobnie jak sprzęt, którym się posługują. W sytuacjach, kiedy w grę wchodzi ludzkie życie i zdrowie nie ma miejsca na kompromis. To jeden z głównych powodów, dla których żołnierze z jednostek “Zielonych Beretów”, “Rangersów” czy “Specnazu” chętnie korzystają z zegarków marki traser, jako elementu taktycznego wyposażenia. 

Wojsko Polowe i zegarki Traser

W naszej opinii do mundurów polowych najlepiej pasuje model P67 Officer Pro Chronograph Green. Jego ciemnozielona tarcza w sposób naturalny kojarzy się z wojskiem i militariami. Bardzo dobrze uzupełniają ją jasnozielone cyfry arabskie, pokryte substancją fluorescencyjną Super LumiNova. Dzięki niej, po naświetleniu przez światło słoneczne lub sztuczne, oddają one energię, jarząc się przez kilkanaście minut. Zdecydowanie poprawia to widoczność wskazań.

Zegarek można wybrać na tekstylnym pasku typu NATO (oczywiście w zielonym kolorze) lub w wersji z czarną bransoletą stalową, idealnie dopasowaną do dużej koperty. Paski tekstylne mają jeszcze tę cenną właściwość, że można je odświeżyć, piorąc w pralce (oczywiście sam pasek, nie z zegarkiem) w temperaturze do 40 stopni Celsjusza lub ręcznie.Jednostki specjalne

GROM, Formoza, Agat, to nazwy tylko niektórych polskich jednostek specjalnych, których mundury bardzo często mają kolor czarny. Żołnierze służący w tych elitarnych oddziałach legitymują się ponadprzeciętnym przygotowaniem bojowym. Zdecydowanie ponadprzeciętna jest też linia traser P67 Officer Pro Chronograph. A model Black, jak żaden innym z tej rodziny chronografów, będzie idealnie pasował do munduru “specjalsa”.

Jednostki specjalne i zegarki Traser


Kruczoczarna tarcza, koperta, bransoleta lub pasek tekstylny czynią z tego zegarka “zjawę” na nadgarstku. To, co zaakcentowano innym kolorem to białe oznakowanie skali tachymetru na pierścieniu zegarka, za pomocą którego można odczytać średnią prędkość na odcinku 1 kilometra oraz szklane mikrorurki na tarczy oraz wskazówkach zegarka.Niezawodne podświetlenie w zegarkach traserⓇ P67 Officer Pro Chronograph

Niezawodne podświetlenie w zegarkach traser P67 Officer Pro Chronograph

Te szklane rurki wypełniono trytem, gazem, który w połączeniu z luminoforem emituje strumień światła, dzięki czemu każda z rurek tli się nieustannie jasnozielonym światłem. Wyjątkiem jest rurka na godzinie “12”, która dla wyróżnienia świeci na pomarańczowo. Ta metoda podświetlenia nosi nazwę trigalight i została opracowana przez szwajcarską firmę mb-microtec. Żywotność światła określa się nawet na 25 lat, a zważywszy, że rurki świecą non-stop i nie potrzebują do tego żadnego zewnętrznego źródła energii, uważa się tę technologię za najdoskonalsze rozwiązanie iluminacyjne, stosowane w zegarkach.Militarne zegarki traserⓇ P67 Officer Pro Chronograph nie tylko dla żołnierzy

Nowa linia wojskowych zegarków traser może śmiało uzupełniać umundurowanie wielu formacji militarnych. Lecz pasuję nie tylko przez wzgląd na wygląd, czy zastosowane barwy. Zegarki traser od ponad 30 lat istnienia marki projektowane są pod kątem niezawodnego działania w skrajnie trudnych i wymagających warunkach. W dzień czy w nocy zegarek ma pełnić swoją podstawową funkcję, jaką jest informowanie właściciela o aktualnym czasie. Dzięki technologii trigalightⓇ wywiązują się z tego zadania wzorcowo.

Militarne zegarki traser P67 Officer Pro Chronograph nie tylko dla żołnierzyWybierz swój model traserⓇ P67 Officer Pro Chronograph

Kolekcja nowej linii P67 Officer Pro Chronograph liczy łącznie 8 zegarków w 4 barwach tarczy, przy czym każda z barw jest dostępna w wersji na pasku tekstylnym typu NATO w cenie 2590 zł lub w wersji na stalowej bransolecie w kwocie 2990 zł.

FILTRY0