Świąteczne promocje 2022 do -70%

Zegarki Adriatica Automatic

Zegarki Adriatica Automatic

Zegarki automatyczne to przykład doskonałości osiągniętej przez tradycyjne zegarmistrzostwo. Od zawsze przyciągają one kolekcjonerów, zainspirowanych harmonijnym połączeniem dziesiątek maluteńkich elementów mechanizmu. To dzięki nim Szwajcaria kojarzy się dzisiaj światu z precyzją, a automatyczne modele w najróżniejszych wariantach znajdujemy w ofercie każdej znanej manufaktury. Trend ten nie ominął oczywiście marki Adriatica, dlatego w tej kategorii zestawiliśmy dla was wszystkie zegarki automatyczne tego producenta.

czytaj więcej
SORTUJFILTRY0

Dlaczego warto postawić na zegarki Adriatica?

Marka Adriatica powstała z inicjatywy Swiss Watch Company w 1931 roku. Dziś obecna jest na wszystkich najważniejszych rynkach światowych, ciesząc się uznaniem klientów z USA, Niemiec, Irlandii, a nawet Egiptu. W ofercie Adriatica znaleźć można zarówno zegarki damskie jak i zegarki męskie, począwszy od klasycznych modeli do garnituru, aż po chronografy.
Elegancki zegarek Adriatica Automatic na skórznym pasku


Zegarki dobre z pochodzenia 

Na tarczy każdego zegarka Adriatica widoczny jest napis Swiss Made, świadczący o pochodzeniu tych wspaniałych czasomierzy. Jego stosowanie jest uregulowane w prawie międzynarodowym, dlatego wybierając zegarek automatyczny Adriatica z naszej oferty, masz 100% pewność co do kraju pochodzenia.  


Oryginalny zegarek ze szwajcarskim mechanizmem

Oryginalny zegarek Swiss Made, aby nosić ten dumny tytuł, musi być bezwzględnie napędzany szwajcarskim mechanizmem. Wszystkie zegarki Adriatica wyposażone są jedynie w tego typu napędy, dzięki czemu zachowują niesamowitą precyzję.


Składane przez najlepszych zegarmistrzów

Manufaktura marki Adriatica znajduje się w kantonie Ticino znanym jako Włoska część Szwajcarii. To właśnie w niej przepełnieni pasją rzemieślnicy składają w całość zegarki Adriatica. W tym samym miejscu przeprowadzana jest także ostateczna inspekcja, gwarantująca jakość i niezawodność szwajcarskich czasomierzy.  Zegarki z automatycznym mechanizmem

Elegancki zegarek Adriatica z granatową tarczą na skórzanym pasku
Mechanizm automatyczny jest szczególnie ceniony przez miłośników zegarmistrzostwa. Przyczyna tego stanu rzeczy jest niezwykle prosta - tego typu mechanizm trudno złożyć i zaprojektować, a jego wykonanie stanowi esencję zegarmistrzowskiej sztuki. Połączenie dziesiątek, a czasem nawet setek niewielkich elementów w sytuacji, gdzie żaden nie może zawieść rzeczywiście robi spore wrażenie. Wybierając produkty Adriatica masz pewność, że napędza go dzieło szwajcarskich zegarmistrzów, o doskonałym spasowaniu, jakości i co najważniejsze - precyzji. Zegarki automatyczne marki bazują głównie na dwóch sprawdzonych i niezawodnych konstrukcjach. 


Mechanizm ETA 2824

Zegarki automatyczne z mechanizmem ETA 2824 łożyskowanym na 25 kamieniach, zachowują rezerwę chodu do 38 godzin. Częstotliwość ich pracy wynosi 8Hz, czyli 28800 wibracji na godzinę, zapewniających płynne poruszanie się wskazówki sekundnika i wysoką precyzję. 


Mechanizm Selita SW200

Mechanizm ten charakteryzuje się niemal identycznymi parametrami, ale łożyskowany jest na 26 kamieniach. Marka Adriatica najczęściej wykorzystuje go w edycjach specjalnych i zegarkach limitowanych.Poznaj urok automatycznych zegarków 

Mechanizm czasomierza stanowi oczywiście o jego pracy. Zegarki automatyczne Adriatica nie wymagają nakręcania, a energię do pracy czerpią z ruchów ręki. Nie oznacza to jednak, że jedynym ich aspektem pozostaje charakter pracy. Jego wykorzystanie przekłada się bowiem bezpośrednio na wygląd zewnętrzny. 
Damski zegarek Adriatica Automatic idealny na każdą okazję.


Przeszklony dekiel

Zegarki Adriatica z automatycznym naciągiem posiadają przeszklony dekiel. Za jego pośrednictwem możesz bezpośrednio zajrzeć do wnętrza czasomierza i podziwiać pracę mechanizmu. Obrotowa część widoczna na pierwszym planie to tak zwany wachnik, który odpowiada za nakręcanie sprężyny.  


Wybierz zegarek open-heart!

Zegarki typu open-heart to prawdziwa specjalność modeli z automatycznym mechanizmem. Open heart – czyli otwarte serce – oznacza przeszklenie nie w deklu, ale w tarczy zegarka. Zegarki Adriatica chętnie wykorzystują wizualne zalety tego rozwiązania, dumnie prezentując pracę swojego mechanizmu również od frontu zegarka.