Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Adriatica Chronograph

Zegarki Adriatica Chronograph

Szwajcarskie zegarki Adriatica Chronograph to doskonały wybór dla każdego mężczyzny, który od zegarka oczekuje więcej niż tylko wskazywania aktualnej godziny. Wśród nich idealny zegarek znajdą zarówno miłośnicy klasyki jak i sportu.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 110 produktów

Zegarki Adriatica Chronograph - co oferują?

Zegarki Adriatica Chronograph to modele wyposażone w komplikację manualnego stopera. Dzięki niej właściciel zegarka może, na żądanie, precyzyjnie zmierzyć czas obserwowanego wydarzenia. Stoper w zegarku pozwala na przykład odmierzyć czas w jakim sportowiec pokonał pełne okrążenie toru.
Zegarek Adriatica Titanium Chronograph na czarnym pasku

Jak działają zegarki Adriatica Chronograph?

Zegarki ze stoperem mają więcej wskazówek. Najczęściej model z taką komplikacją ma 2 lub 3 dodatkowe strzałki - jedna umieszczoną centralnie i jedna lub dwie na dodatkowych osiach. Smukła wskazówka centralna prezentuje sekundy odmierzane przez stoper. Sekundnik czasu bieżącego ma postać małej wskazówki poruszającej się ponad jedną z subtarcz.

Gdy stoper nie jest aktywny, część wskazówek nie pracuje. Wciskając przycisk START - najczęściej to ten na godzinie 2 - uruchamia się pomiar. Sekundy zliczane są centralnie, minuty prezentuje mała wskazówka która wykonuje 2 obroty w ciągu godziny trwania mierzonego wydarzenia.

Ponowne użycie przycisku START zatrzymuje pomiar, który można następnie wznowić lub wyzerować korzystając z przycisku RESET. Wszystkie strzałki stopera wracają wtedy do pozycji “0”, a mechanizm jest gotowy do nowego pomiaru.

Zegarek Adriatica z chronografem na czarnej tarczy
Zegarek Adriatica Chronograph z niebieskimi indeksami

Wyjątkowy charakter zegarków Adriatica Chronograph

Zegarki Adriatica wyposażone w stoper oferują nie tylko możliwość zmierzenia czasu na żądanie, ale także doskonałą stylistykę. Przydatny w zaskakującej ilości życiowych sytuacji stoper, wymaga dodania do tarczy zegarka kolejnych podziałek, umożliwiających odczytanie zmierzonego czasu. Subtarcze, dodatkowe skale i wskazówki sprawiają, że cyferblaty stają się bardziej wypełnione. Dodatkowo zegarek musi być wyposażony w przyciski Start i Reset, dzięki którym można obsługiwać stoper.
Nic dziwnego, że zegarki z chronografem są takie popularne - ich tarcze są dynamiczne i znacznie ciekawsze niż te w modelach o trzech wskazówkach. W wydaniu marki Adriatica, wszystkie stopery są naprawdę zjawiskowe. Codzienne modele pełne są temperamentu i sportowego ducha, a bardziej klasyczne nabierają prawdziwie luksusowego charakteru wyrobów z komplikacjami.

Zegarki Adriatica Chronograph - dla kogo?

Zegarek męski Adriatica Chronograph to doskonały wybór dla każdego mężczyzny, chcącego posiadać model oferujący więcej niż tylko proste wskazanie czasu. Będzie to też strzał w dziesiątkę dla tych panów, od których praca wymaga możliwości łatwego kontrolowania tego ile czasu trwa jakieś zdarzenie.
Zegarek Adriatica w kolorze złota z chronografem dla eleganckiego mężczyzny
Zegarek Adriatica z chronografem z oznaczeniem Swiss Made na tarczy
Docenią je też esteci, którzy chcą posiadać reprezentacyjny zegarek, mogący być punktem wyjścia do ciekawych konwersacji podczas spotkań biznesowych i tych nieformalnych, po godzinach. Zegarki Adriatica Chronograph doskonale sprawdzą się też jako prezent. Oferują atrakcyjne design i wysoką jakość, której potwierdzeniem i gwarancją jest szwajcarskie pochodzenie i symbol Swiss Made na tarczach.

Adriatica Chronograph - mechanizmy Ronda i ETA

Szwajcarskie zegarki Adriatica Chronograph korzystają z uznanych mechanizmów kwarcowych od dwóch największych, szwajcarskich dostawców tego typu rozwiązań - firm ETA i Ronda.
Mechanizmy Ronda z serii Startech to konstrukcje oferujące nawet czteroletnią żywotność baterii. Niektóre z modeli Adriatica z mechanizmami Ronda mierzą czas z dokładnością do 1/10 sekundy. W ofercie znalazły się też zegarki z datownikiem day-date i stoperem oraz ze wskazaniem pełnego kalendarza, uwzględniającym nazwę miesiąca, nazwę dnia tygodnia i dzień miesiąca.
Męski zegarek Adriatica z chronografem
Mechanizm kwarcowy
Z kolei werki ETA stosowane są w modelach Adriatica Chronograph Moonphase zdolne sa do pomiaru czasu na żądanie trwającego maksymalnie 12 godzin. Zaawansowana prezentacja faz księżyca wymaga jedynie jednej korekty raz na dwa i pół roku. Działają około 3 lata bez potrzeby wymiany baterii.