Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Adriatica Moonphase

Zegarki Adriatica Moonphase baner

Zegarki Adriatica Moonphase to biżuteria, którą do swojego stylu i charakteru dopasuje każda kobieta. Mężczyźni decydujący się na zegarek Adriatica ze wskazaniem faz księżyca staną się posiadaczami ponadczasowych i eleganckich przedmiotów.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 41 z 41 produktów
Zegarek Adriatica Moonphase 3705-F18MQM

Czym wyróżniają się zegarki Adriatica Moonphase?

Spośród wielu dostępnych na rynku zegarków męskich i kobiecych, modele Adriatica Moonphase wyróżnia artystyczne przedstawienie aktualnych faz księżyca. Chociaż w XXI wieku dokładna znajomość kwadry Księżyca nie ma już tak wielkiego znaczenia jak w przeszłości, to nadal jest to niezwykle ciekawa i piękna komplikacja, wspaniale ożywiająca tarcze zegarków. Ruch księżyca wokół Ziemi fascynował już pierwszych ludzi. To dzięki jego regularnej wędrówce możliwe było planowanie najważniejsze uroczystości i stworzenie znanych nam dziś miesięcy
Faza księżyca to nic innego jak informacja o tym, w jakim położeniu jest obecnie Księżyc względem Ziemi i Słońca, i ile przebył swojej comiesięcznej wędrówki. Nosząc zegarek Adriatica Moonphase ma się zawsze w zasięgu wzroku informację o aktualnej pozycji Księżyca, prezentowaną w niewielkim otwarciu tarczy zegarka.
Zegarek Adriatica Moonphase na złotej bransolecie z cyrkoniami
Fazy księżyca w męskim zegarku Adriatica

Jak działa zegarek Adriatica Moonphase?

Miesiąc synodyczny, czyli czas między kolejnymi nowiami Księżyca, trwa 29 dni, 12 godzin i 44 minuty. Dla uproszczenia przyjmuje się, że jego długość to 29,5 dnia. W związku z tym, aby na tarczy zegarka możliwe było zobrazowanie wędrówki ziemskiego satelity, mechanizm wyposażony jest w koło zębate o 59 zębach, które jest przesuwane o jeden stopień co 24 godziny.

W ten sposób w ruch wprawiana jest artystycznie wykończona tarczka z dwoma wizerunkami księżyca. Przesuwa się ona pod charakterystycznym, półokrągłym wycięciem w tarczy zegarka, przedstawiając czy Księżyc jeszcze rośnie, jest w pełni, czy już maleje. Właściwie ustawiona komplikacja informuje o tym, co można by zobaczyć na nocnym niebie.

Funkcja faz księżyca w zegarkach Adriatica Moonphase jest perfekcyjnie zaprojektowana i dopracowana, dlatego nie wymaga korekty przez dwa i pół roku!

Zegarek Adriatica w kolorze złota z fazami księżyca

Wyjątkowy charakter damskich zegarków Adriatica Moonphase

Niezależnie od tego, czy komplikacja faz księżyca pojawia się w damskim zegarku eleganckim czy też w uniwersalnym, o delikatnie sportowym charakterze, zawsze nadaje całości wyrafinowania i biżuteryjnego zabarwienia.
Damski zegarek Adriatica z fazami księżyca
Szwajcarska Adriatica przygotowała szeroką ofertę modeli Moonphase, a w każdym z nich wizerunki Księżyca i nocnego nieba są fantazyjne i poruszające wyobraźnię. Wiele z oferowanych zegarków Adriatica ma tarcze z białej, naturalnej masy perłowej, która pięknie kontrastuje z granatowo-złotą paletą jaką wykończono dysk ilustrujący pozycję Księżyca.

Akcesoria gentlemanów - męskie zegarki Adriatica Moonphase

W kolekcji męskich zegarków Adriatica Moonphase króluje ponadczasowa elegancja. Dostępne są modele o prostych cyferblatach, z których odczytać można jedynie godziny, minuty, sekundy i fazę księżyca. Producent przygotował też wersje wyposażone są w kalendarz day-date, który prezentowany jest przez wskazówki na dodatkowych subtarczach.

Te zegarki mają wspaniale skomponowane tarcze, które w przyjazny sposób pozwalają sprawdzić dokładną datę i dzień tygodnia. Dla najbardziej wymagających klientów przygotowano model łączący zegarek z fazami księżyca z zegarkiem ze stoperem.

Zegarek męski adriatica z fazami księżyca

Adriatica Moonphase - dla kogo?

Wyjątkowe modele Moonphase Adriatica mogą doskonale spełnić oczekiwania klientów poszukujących wyrobów o doskonałej jakości i nietuzinkowej stylistyce. Szeroka gama modeli z tą intrygującą komplikacją sprawia, że łatwo dobrać zegarek do indywidualnego gustu i stylu.
Zegarek Adriatica Moonphase Swiss Made
To także wspaniały wybór dla osób zainteresowanych astronomią, często patrzących w nocne niebo i chcieliby mieć przy sobie zawsze symbol ich pasji. Adriatica to firma, której zegarki nie tylko są produkowane w Szwajcarii, ale spełniają także warunki umożliwiające stosowanie symbolu Swiss Madu. Szwajcarski rząd wymaga od producentów zegarków spełnienia wielu warunków, dzięki czemu dba o to by tak oznaczone wyroby były luksusowe.

Moonphase Adriatica - bardzo osobisty prezent

Zegarki Adriatica mogą stać się wspaniałym prezentem dla bliskiej, wyjątkowej osoby. Taka pamiątka będzie wyrazem uczuć obdarowującego, a jednocześnie pięknym przedmiotem mogącym z powodzeniem służyć każdego dnia.

W jeszcze lepszym spersonalizowaniu zegarka Adriatica, który zostanie wręczony jako prezent, pomoże wygrawerowana na deklu zegarka dedykacja. Szwajcarski producent przygotował dekle swoich zegarków w taki sposób, aby możliwe było ich grawerowanie.

Zegarek Adriatica z fazą księżyca na prezent