Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Adriatica z fazami księżyca

17-09-2020

Świat zegarków naręcznych oferuje znacznie więcej niż proste wskazywanie czasu. Wraz z rozwojem technik zegarmistrzowskich, powstawały nie tylko nowe mechanizmy, ale również ich nowe komplikacje. Jedną z nich jest komplikacja faz księżyca, która sprawia, że zegarek potrafi wskazywać aktualną kwartę księżyca. Często otrzymujemy pytania o to, w jaki sposób ustawić ten wskaźnik, co zależne jest od mechanizmu. Dziś weźmiemy na warsztat zegarki Adriatica ze wskaźnikiem faz księżyca, które oparte są o mechanizm Ronda 706.Zegarki Adriatica – szwajcarski czasomierz dla każdego

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać zegarek z fazami księżyca i równie wiele, dla których warto wybrać zegarek Adriatica. Wszystkie czasomierze tego producenta to oryginalne zegarki swiss made, co już samo w sobie powinno być zachęcające. Dla użytkownika oznacza to wysoką jakość wykonania i rzecz jasna szwajcarski mechanizm. Najbardziej charakterystycznym atutem marki jest jednak fakt, że zegarki Adriatica są naprawdę niedrogie. Oryginalne, szwajcarskie czasomierze często uważa się za niezwykle kosztowne, co często odciąga wielu początkujących fanów zegarmistrzostwa, od poszukiwania szwajcarskich modeli. Zegarki Adriatica zadają kłam temu sposobowi myślenia, oferując niezwykle szeroki wybór czasomierzy poniżej 1000 zł - w tym modeli ze wskaźnikiem faz księżyca.

Zegarki Adriatica – szwajcarski czasomierz dla każdego mężczyzny
Zegarki Adriatica – szwajcarski czasomierz dla każdegoJak ustawić fazy księżyca w zegarku Adriatica

Wszystkie zegarki Adriatica ze wskaźnikiem faz księżyca wykorzystują mechanizm Ronda 706, co oznacza, że wszystkie obsługiwane są w dokładnie ten sam sposób. Oryginalny szwajcarski mechanizm Ronda 706 charakteryzuje się właśnie komplikacją faz księżyca oraz datownika. W przeciwieństwie do większości rozwiązań, zegarki Adriatica z fazami księżyca obsłużymy nie samą koronką, ale również dwoma przyciskami, ulokowanymi na godzinie 4 (przycisk A)  i godzinie 8 (przycisk B). 

Aby właściwie ustawić fazy księżyca w zegarku Adriatica należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:


  1. Wyciągnij koronkę do pozycji II (pozycja ustawienia aktualnej godziny).

  2. Kręć koronką przesuwając wskazówki (zawsze zgodnie z ruchem wskazówek zegara) do momentu aż znajdująca się w centralnym punkcie subtarcza przedstawi nam graficznie pełnię księżyca.

  3. Ustaw datę ostatniej pełni księżyca przyciskiem A (prawy dolny), a przyciskiem B (lewy dolny) dzień tygodnia.

  4. Kręć koronką do uzyskania aktualnej daty.

  5. Wciśnij koronkę do pozycji I.

Jak ustawić fazy księżyca w zegarku AdriaticaDlaczego warto postawić na zegarek Adriatica ze wskaźnikiem faz księżyca

Klasyczne czasomierze oferują sporo przydatnych na co dzień funkcji, a komplikacja faz księżyca zdecydowanie się do nich zalicza. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, cykl księżyca ma olbrzymi wpływ na wiele sytuacji w naszym życiu. Zegarek z fazami księżyca to doskonałe narzędzie dla wszystkich osób obcujących z wodnym środowiskiem. Faza księżyca ma bowiem wpływ na cykl i siłę przypływów i odpływów, a także wpływa na brania ryb.
Wiele osób odnotowuje cykliczne problemy ze snem, które bardzo często związane są również z aktualną kwartą księżyca. Dzięki czasomierzowi z odpowiednim wskaźnikiem, zyskasz możliwość przewidywania niesprzyjających okresów z wyprzedzeniem. Zegarki Adriatica z fazami księżyca to także perfekcyjny wybór dla wszystkich kobiet – i to nie ze względu na wygląd. Wskazania faz księżyca pozwalają dokładnie śledzić cykl menstruacyjny, dzięki czemu łatwiej śledzić, kiedy nastaną te dni.


Dlaczego warto postawić na zegarek Adriatica ze wskaźnikiem faz księżyca
Dlaczego warto postawić na zegarek Adriatica ze wskaźnikiem faz księżyca dla kobiet


FILTRY0