Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Kobiece zegarki Adriatica z tarczą perłową

26-11-2020

Lśniące tarcze zegarków z masy perłowej należą do najpiękniejszych na rynku. Ich delikatny wygląd i wielobarwna powierzchnia, przyciągają wzrok wszystkich dookoła. Trudno się temu dziwić, skoro, tego typu modele wytwarzane są najczęściej w szwajcarskich, prestiżowych brandach. Jednym z nich pozostaje marka Adriatica, której zegarki z tarczą perłową zachwycają swoją biżuteryjnością i luksusowym wzornictwem. Tarcze z masy perłowej w zegarkach damskich Adriatica

Biżuteryjny zegarek Adriatica z perłową tarczą

Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastką zegarków, czy nie, jedną z pierwszych rzeczy, które zauważasz w każdym modelu jest tarcza. To właśnie ten element nadaje czasomierzowi jego osobowość – sportową, elegancką, nowoczesną. Z tego też powodu projektanci wkładają olbrzymią energię w zdobienia cyferblatu, koncentrując się na najmniejszych detalach. Istnieje wiele różnych typów dekoracji, które można spotkać w damskich zegarkach. Wiele z nich wynika z odpowiedniego doboru materiałów. Tym najchętniej wybieranym przez panie pozostaje masa perłowa, tworząca na powierzchni cyferblatu niesamowite świetlne refleksy. Marką, która niewątpliwie wyspecjalizowała się w tworzeniu tego typu zegarków pozostaje szwajcarska firma Adriatica. Jak powstają zegarki damskie Adriatica z tarczą perłową?


Macica perłowa służy jako bariera obronna mięczaków. Składa się ona z mieszanki różnych minerałów, w tym węglanu wapnia i choć ogólnie ma mlecznobiały połysk, to można ją również znaleźć w odcieniu bladoniebieskim, różowym, szarym i brązowym. Aby stworzyć tarczę z masy perłowej, należy wykonać wiele czynności, które w zależności od złożoności konstrukcji mogą zająć kilka tygodni lub kilka miesięcy. Cały proces wykonania takiego cyferblatu może mieć aż 15 różnych kroków rzemieślniczych (a czasem więcej). Tarcze można wzmocnić kolorystyką poprzez malowanie, czy lakierowanie. W damskich zegarkach Adriatica będzie to biel, czerń, róż, beż, granat, a nawet żółć.

Piękna perłowa tarcza w zegarku AdriaticaWyrafinowane wzornictwo zegarków damskich Adriatica z tarczą perłową

Wyrafinowane wzornictwo zegarków damskich Adriatica z tarczą perłową

Tarcze z masy perłowej nie są jednorodne, ale tworzą subtelne wzory. Każdy z nich jest nieco inny od siebie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasz zegarek jest jedyny w swoim rodzaju! Na tego typu modelach częstokroć pojawiają się dodatkowe zdobienia- od tradycyjnych promieni słonecznych do znacznie bardziej dekoracyjnych motywów. W zależności od modelu, masa perłowa zajmuje całą tarczę lub może także stanowić tylko jej część. Niezwykle ciekawie prezentują się tutaj zegarki damskie Adriatica, w których tarczę podzieloną na połowę. I tak w niektórych modelach następuje zabawa fakturą, gdzie dolna powierzchnia ma grubszą powłokę, natomiast górna pozostaje gładka. Zachwycający widok zobaczymy w tych egzemplarzach, w których powierzchnia cyferblatu przypomina morskie fale lub abstrakcyjny malunek z widocznymi pociągnięciami pędzla. Tutaj też drobne kamyki szlachetne przyjmują funkcję indeksów godzinowych, dopełniając sobą kobiecy charakter zegarka.Kobiece piękno zawarte w zegarku Adriatica z tarczą perłową

Niesamowity blask i połysk masy perłowej sprawił, że od początku XX wieku stał się on jednym z najpopularniejszych surowców używanych do wytwarzania tarczy zegarków. Projektanci bardzo chętnie zaczęli łączyć to tworzywo z kamieniami takimi jak onyks oraz lapis do stworzenia geometrycznych zegarków inspirowanych stylem Art Deco. Wystarczy tylko wyobrazić sobie kontrast błyszczącego czarnego onyksu z połyskującą macicą perłową, by dać się zachwycić. Dla wielu kolekcjonerów trudność wykonania tarczy z masy perłowej sprawia, że są tak wyjątkowe. Będą to zatem zegarki dla wszystkich kobiet zwracających uwagę na detale i lubiących nietuzinkowe rozwiązania wzornicze. Wielobarwne, a jednocześnie subtelne tarcze przyciągają wzrok swoją ozdobnością, stając się bardzo biżuteryjnym dopełnieniem każdego stroju.

Kobiece piękno zawarte w zegarku Adriatica z tarczą perłową


Najpopularniejsze damskie zegarki Adriatica z tarczą z masy perłowej:

FILTRY0