Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Adriatica Pilot

14wyniki
Zegarki Adriatica PilotZegarki dla pilotów były jednymi z pierwszych zegarków naręcznych dla mężczyzn, a ich historia trwa już ponad sto lat. Adriatica oferuje bogaty wybór zegarków dla pilotów, które powstały z inspiracji lotnictwem.
FILTRY0
Zegarek Adriatica dla pilotów w kolorze czarnym

Zegarki Adriatica Pilot - z miłości do przestworzy

Możliwość podróżowania drogą powietrzną jest jednym z największych osiągnięć XX wieku. Jak każda dziedzina, która łączy prędkość, precyzję i ryzyko, tak i lotnictwo wymaga dokładnego pomiaru czasu. Gdy tylko pojawiły się pierwsze samoloty zaczęto w Szwajcarii, Niemczech, a także we Francji, produkować zegarki dla pilotów.

Dziś tę piękną tradycję kontynuuje szwajcarska Adriatica, w ofercie której znajduje się wiele modeli stworzonych z miłości do przestworzy. Nie są to jednak kolejne zegarki odtwarzające wyroby z okresu II Wojny Światowej, chociaż można w nich znaleźć klasyczne detale, znane z historycznych wzorów.

Zaprojektowane od podstaw zegarki Adriatica Pilot mają swój unikalny charakter, a jednocześnie w czytelny sposób sygnalizują swoje związki z awiacją. Przygotowano modele trójwskazówkowe, a także wyposażone w stoper i funkcję GMT.

Zegarek Adriatica Classic Pilot dla pilotów na skórzanym pasku
Zegarek Adriatica z odrzutowcem na tarczy

Jak rozpoznać zegarek Adriatica Pilot?

Zegarki lotnicze Adriatica Pilot to powiększone modele; o wyraźnych, wypełnionych substancją świecącą w nocy wskazówkach oraz indeksach opisanych dużymi cyframi arabskimi. Charakterystyczną cechą jest też wizerunek samolotu odrzutowego, mieszczący się na tarczach powyżej indeksu godziny szóstej.
Zegarki utrzymane są w utylitarnej, minimalistycznej stylistyce. Białe, świecące wypełnienie wskazówek kontrastuje z ciemnymi tarczami, co daje możliwość błyskawicznego sprawdzenia dokładnej godziny. Niektóre z wersji wykorzystują skalę minutową (05, 10, 15 itd.), czym projektanci nawiązali do zegarków typu B-Uhr, tworzonych dla nawigatorów, którzy byli w przeszłości członkami załóg samolotów. Uwagę zwraca też model, którego okrągła tarcza wpisana jest w kwadratową kopertę, zainspirowaną przyrządami pokładowymi z kokpitów samolotów i śmigłowców.
Zegarek Adriatica dla pilotów
Zegarek Adriatica Pilot A1088.Y124Q na czarnej bransolecie

Adriatica Pilot GMT - dla podróżujących

Specjalnie z myślą o kosmopolitach, w kolekcji Adriatica Pilot oferowane są zegarki z komplikacją GMT, które pozwalają śledzić jednocześnie aktualną godzinę w dwóch strefach czasowych. Dzięki niezależnie regulowanej, czwartej wskazówce, prezentującej czas w trybie 24 godzinnym, zegarek jednocześnie informuje o czasie domowym właściciela i wybranym czasie lokalnym. W ten sposób można łatwo sprawdzić, czy współpracownicy z innego kontynentu już rozpoczęli pracę czy jeszcze nie.

Taki zegarek sprawdzi się także w podróży - wystarczy kilka operacji koronką, by po wyjściu z samolotu przestawić zegarek tak aby główne wskazówki prezentowały czas lokalny, a dodatkowa strzałka czas domowy.

Szwajcarskie mechanizmy w zegarkach Adriatica Pilot

Sercem zegarków Adriatica Pilot są szwajcarskie mechanizmy kwarcowe produkowane przez dwie wiodące firmy - Ronda i ISA. Te sprawdzone i rozwijane przez wiele lat mechanizmy cechują się dokładnym odmierzaniem czasu i wyjątkową trwałością. Modele wyposażone w mechanizmy Ronda gwarantują przynajmniej 3 letni czas pracy bez potrzeby wymiany baterii. Chronografy z kalibrem ISA oferują możliwość precyzyjnego pomiaru czasu trwania zdarzenia oraz praktyczny datownik day-date.
Mechanizm kwarcowy w zegarkach Adriatica Pilot
Męski zegarek Adriatica Pilot na srebrnej bransolecie

Zegarki lotnicze Adriatica Pilot - dla kogo?

Nie trzeba być pilotem, by zrobić użytek z zegarka typu pilot. Pasjonaci samolotów docenią ich klasyczne elementy jak skórzane paski w stylu retro, z kontrastowymi przeszyciami lub koronki w kształcie diamentów będące nawiązaniem do czasomierzy wydawanych pilotom wojskowym. Te wysokiej jakości wyroby sprawdzą się doskonale jako zegarek sportowy, na którym można polegać w każdych warunkach. Można je z powodzeniem połączyć ze sportowymi ubraniami, ale także z weekendowymi koszulami.
Podwyższona wodoszczelność - do 50 metrów - sprawia, że przedstawicielom rodziny Adriatica Pilot nie straszny jest prysznic lub przypadkowa kąpiel. Tę cechę docenią z pewnością mężczyźni aktywni i spontaniczni. Warianty z komplikacją GMT będą praktycznym narzędziem dla panów, którzy często podróżują lub kontaktują się ze współpracownikami z innych krajów.
Zegarek na skórzanym pasku Adriatica Pilot