Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Adriatica Sapphire

493wyniki
Baner Zegareki Adriatica SapphireSzwajcarskie zegarki Adriatica Sapphire to wyroby obok których trudno przejść obojętnie. Łączą w sobie wspaniałą stylistykę oraz najwyższą jakość, której potwierdzeniem jest oznaczenie Swiss Made na ich tarczach.
FILTRY0
Zegarek Adriatica Quartz Classic Sapphire

Adriatica Sapphire - odporne szkło szafirowe

Kolekcja Adriatica Sapphire to wysokiej jakości zegarki, które oferują szkła wykonane z powstającego w zaawansowanym procesie materiału - syntetycznego szafiru. Szkła szafirowe są niezwykle odporne na zarysowania, dzięki czemu zegarek jest zawsze czytelny, a po latach wygląda równie dobrze jak w dniu zakupu.

To najlepszy znany materiał nadający się do przygotowania zegarkowego szkiełka. Mimo to, nadal wiele zegarków, nawet znacznie droższych niż Adriatica Sapphire, nie posiada szafirowego szkła. Jego obecność w wyrobach Adriatica pokazuje, że marka stara się dostarczyć swoim klientom jedynie doborowe rozwiązania. Kupując zegarek Adriatica Sapphire można mieć pewność, że dokonało się trafnego wyboru!

Szkło szafirowe w zegarkach Adriatica Swiss Made

Szafir to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych kamieni szlachetnych, który jest dodatkowo niezwykle twardy. W skali twardości Mohsa uzyskuje on 9 punktów. Diament - uważany przez długi czas za najtwardszy znany człowiekowi materiał - uzyskuje w tej skali 10 punktów. Oznacza to, że szafir można zarysować jedynie rzadko występującymi w naturze przedmiotami, na przykład diamentem.

Skutkiem tych właściwości jest to, że zastosowane w zegarku Adriatica Sapphire szkło szafirowe charakteryzuje się idealną przejrzystością i niemal całkowitą odpornością na zarysowania!

Zegarek Adriatica Classic na czarnym pasku
Zegarek Adriatica Sapphire na srebrnej bransolecie

Jak powstaje syntetyczny szafir?

Syntetyczne szafiry, które są hodowane w nowoczesnych laboratoriach, mają dokładnie te same właściwości jak kamienie powstałe w naturze. Pod wpływem wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury dochodzi do stopienia wodorotlenków i tlenków glinu, co tworzy “zarodki”. Następnie rozwieszane są one na srebrnych drutach i zanurzane w odpowiednim roztworze, który pozwala zarodkom zmienić się w kryształy.
Gdy nowy kryształ osiągnie już pożądaną wielkość można poddać go obróbce za pomocą narzędzi z diamentowymi końcówkami lub wysokoenergetycznych laserów. Wyhodowane szafiry są czystsze niż naturalne. Nie zawierają żadnych domieszek chemicznych, dzięki czemu są bezbarwne i idealnie przejrzyste.
Szkło szafirowe

Jak poznać czy zegarek wyposażony jest w szkło szafirowe?

Ponieważ szkło szafirowe jest w zegarku ogromnym atutem, to warto wiedzieć jak poznać czy zegarek został w nie wyposażony. W przypadku modeli Adriatica Sapphire jest to niezwykle proste, ponieważ na ich tarczach producent umieścił słowo “Sapphire”. Jeżeli jednak na tarczy nie znalazła się taka informacja, to warto poszukać jej na deklu.

Oczywiście producenci z różnych krajów opisują szkło szafirowe słowami z różnych języków. Dobrze jest wiedzieć, że słowa sapphire, saphir i zaffiro oznaczają to samo.