Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Jaki zegarek w lotniczym stylu wybrać na świąteczny prezent dla mężczyzny?

27-12-2021

Zegarki typu pilot są popularne nie tylko wśród miłośników samolotów, ale także osób szukających wytrzymałych modeli o szerokiej funkcjonalności. Zachowane w oryginalnej stylistyce modele o wyrazistych tarczach okażą się świetnym pomysłem na świąteczny podarunek dla mężczyzny.


Dlaczego zegarki typu pilot są popularne?

Obecnie istnieje cały gatunek zegarków poświęcony lotnictwu. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że wiele marek posiada w swoim portfolio osobne kolekcje poświęcone tego typu modelom. Niektóre z nich są hołdem dla projektów vintage, a inne starają się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby fanów podniebnego szybowania. Wszystkie z nich łączy jednak kilka cech wspólnych. Po pierwsze posiadają one bardzo wyraźne tarcze, umożliwiające odczytanie za jednym spojrzeniem potrzebnych pomiarów.

zegarek w lotniczym stylu

Bardzo często w tego typu czasomierzach używa się różnego rodzaju form jasnego podświetlenia, aby bez problemu zachować czytelność wskazań nawet w nocy. Po drugie, zegarek typu pilot zbudowany jest w ten sposób, by mógł przetrwać zmiany temperatury i ciśnienia, wywoływane zmianami wysokości w trakcie lotu. Wreszcie tego typu modele uwzględniają pomiar innych stref czasowych, co może być przydatne dla podróżników, czy biznesmenów. Bo gdy dla jednych zegarki pilotowe są nadal narzędziami działającymi jako pomocne przyrządy pokładowe, to dla innych pozostają praktycznymi sportowymi gadżetami.


Sportowy styl zegarka Aviator Airacobra P45 Chrono

Aviator Airacobra P45 Chrono to męski zegarek powstały w hołdzie legendarnej maszynie Airacobra, która przyczyniła się znacząco do zakończenia II wojny światowej. Utrzymany w wojskowym stylu model oferuje najwyższą jakość wykonania — stalowa koperta, szafirowe szkło, wodoszczelność na poziomie 10 ATM — zapewniają dobre użytkowanie zegarka w zróżnicowanych warunkach. Stosunkowo duży model o 45 mm szerokości koperty łączy sportową funkcjonalność z elegancją. Dzięki dodatkowym funkcjom takim jak telemetr, czy tachymetr możliwe jest dokładne zmierzenie dystansu oraz prędkości. W szczególny sposób przyda się to miłośnikom biegania, a także jazdy na rowerze. Zawieszony na cielęcym pasku czasomierz z wygrawerowanym na deklu wizerunkiem samolotu Airacobra będzie dobrym prezentem świątecznym nie tylko dla miłośników awiacji, ale także wszystkich pasjonatów sportu.

Zegarek Aviator AIRACOBRA P45 CHRONO V.2.25.0.170.4

Zegarek Adriatica Classic Pilot w stylu vintage

Zegarek Adriatica Classic Pilot A8311.5224Q

Adriatica Classic Pilot zachowany w stylu vintage, nawiązuje swoim wyglądem do pierwszych czasomierzy lotniczych. Tutaj też bardzo wyrazista tarcza o szerokości 43 mm z naniesionymi w odstępie co 5 minut znacznikami, pozwala na precyzyjne odczytywanie czasu. Czarny skórzany pasek z białymi, kontrastującymi przeszyciami oraz stylizowane na wzór śmigła wskazówki nie dają wątpliwości, że jest to model dedykowany miłośnikom historii lotnictwa. Adriatica Classic Pilot to bowiem świetny szwajcarski zegarek, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.


Eleganckie podróże z zegarkiem Aerowatch Renaissance Aviateur

Aerowatch Renaissance Aviateur zachowując charakterystyczne elementy zegarka typu pilot, proponuje nam jego bardziej elegancką wersję. Niewielka tarcza o średnicy 41 mm w połączeniu ze stonowanymi kolorami czarnej, obudowy i brązowego paska, tworzy bardzo harmonijny projekt. Tutaj też na ciemnym cyferblacie widnieją duże oznaczenia godzinowe w formie cyfr arabskich. Na dole znajduje się mała subtarcza sekundnika i datownik pokazujący dzień miesiąca. Zawieszony na skórzanym pasku w stylu retro Aerowatch, okaże się świetnym męskim dodatkiem dopełniającym wyglądu biurowych stylizacji.

Zegarek Aerowatch RENAISSANCE AVIATEUR 39982-AA09

Limitowany Aviator MIG-29 SMT Chrono dla lotników

Zegarek Aviator MIG-29 SMT Chrono M.2.30.5.217.6

Niezapomnianym prezentem pod choinkę dla mężczyzn będzie także limitowany Aviator MIG-29 SMT Chrono, powstały w hołdzie stworzonemu w latach 70. legendarnemu myśliwcowi Mig-29. Przyciągająca uwagę oryginalna kwadratowa koperta pokazuje bezkompromisowość tego pełnego funkcji zegarka. I tak naniesiony wokół koperty pierścień logarytmiczny pozwala określić prędkość poruszania się, pokonany dystans, a nawet spalane paliwo. Na tarczy znajdują się wyraziste indeksy godzinowe oraz totalizatory chronografu.

Dzięki użytej masie luminescencyjnej wszystkie wskazania pozostaną czytelne także w ciemności. Militarny wygląd zegarka w połączeniu z bogatą specyfikacją techniczną, pozwala używać go w naprawdę zróżnicowanych warunkach. Z powodzeniem spełni on funkcję zegarka sportowego służącego nam na siłowni, w trakcie survivalowych podróży, czy lotów. Innym razem stanie się on ciekawym gadżetem, dopełniającym wyglądu codziennej stylizacji. Dostępny jedynie w liczbie 950 sztuk na cały świat model z pewnością okaże się wyjątkowym świątecznym prezentem, dla wszystkich kolekcjonerów zegarków.

FILTRY0