Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki z małą tarczą

Zegarki z małą tarczą

Mały zegarek zapewnia komfort noszenia i dobrze prezentuje się na drobnym nadgarstku. Jeśli czasomierz o średnicy koperty powyżej 35-40 mm jest dla Ciebie niewygodny, nadmiernie Cię obciąża, nie przylega do nadgarstka, nieestetycznie wygląda po założeniu — mniejszy model będzie do Ciebie pasował. W naszej ofercie znajdziesz elegancki zegarek mały o klasycznym wzornictwie na każdą okazję. Odkryj nasze propozycje i wreszcie poczuj się dobrze z zegarkiem na ręku!

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 10385 produktów

Zegarek mały czy duży? Dlaczego rozmiar ma znaczenie?

Rozmiar ma przy zakupie czasomierza tak samo istotne znaczenie jak design czy rodzaj napędu. Decyduje bowiem o komforcie noszenia i wyglądzie zegarka.

Zbyt duży model będzie nadmiernie odznaczał się na nadgarstku, odstawał, przekręcał się. Może też spowodować, że po całym dniu noszenia ręka będzie zmęczona i obolała. Z kolei za mały zegarek groteskowo zaprezentuje się na masywnym nadgarstku.

Mały zegarek damski G-Shock w kolorze różowego złota
Czarny mały zegarek męski Seiko

W obu przypadkach nie uda Ci się ukazać kunsztu projektantów. A straci też na tym Twój wizerunek, bo złe dopasowanie wysunie się na plan pierwszy, przyćmi walory wizualne akcesorium i odbierze Ci pewność siebie.

Postaraj się więc dokładnie zgrać czasomierz z rozmiarem nadgarstka, a w pełni uwydatnisz stylowy design i zyskasz pełną wygodę użytkowania. Niemal nie będziesz go czuł przy codziennych zajęciach. A mimo to zegarek mały pozwoli Ci czuć się modnie, stylowo, elegancko w każdej sytuacji.

Jak dopasować rozmiar zegarka do nadgarstka?

By właściwie dopasować czasomierz, powinieneś zmierzyć obwód nadgarstka. Najłatwiej zrobisz to za pomocą miary krawieckiej, ale możesz też użyć sznurka i linijki. Ściśle owiń nadgarstek miarką lub sznurkiem w miejscu, gdzie chcesz nosić zegarek. Zwykle jest to mniej więcej 1 cm nad zgięciem dłoni. Na mierze krawieckiej wynik znajduje się w punkcie styku obu końców. W przypadku sznurka — zaznacz miejsce zetknięcia końcówek i rozłóż go wzdłuż linijki.

U kobiet rozmiar plasuje się zwykle w granicach 14-18 cm. Natomiast u mężczyzn wynosi najczęściej 15-20 cm.

Otrzymana wartość będzie Ci potrzebna do oceny dwóch elementów: długości i szerokości paska lub bransolety oraz — co najważniejsze — średnicy tarczy.

Jak zmierzyć obwód nadgarstka?
Sprawdź, czy rozmiar Twojego nadgarstka mieści się w zakresie maksymalnej i minimalnej długości zegarka. Jeśli natomiast chodzi o szerokość koperty, przyjmuje się, że małe zegarki lepiej prezentują się na nadgarstkach o obwodzie 15 cm i mniejszym.
Zegarek z małą tarczą damski Cluse na bransolecie

Zegarek mały, czyli jaki?

Jaki rozmiar mamy tu dokładnie na myśli? Mały zegarek dla kobiet liczy maksymalnie 32 mm. Natomiast modele męskie nie przekraczają 40 mm. Obie wartości dotyczą średnicy cyferblatu. Z kolei szerokość paska lub bransolety powinna wynosić kolejno do 16 i 20 cm. Warto wziąć przy tym pod uwagę, że modele z szerszą ramką, chronografem czy innymi dodatkowymi elementami na cyferblacie sprawią wrażenie wizualnie większych.
Zegarek mały jest skierowany przede wszystkim do kobiet i mężczyzn o drobnych nadgarstkach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrały go osoby, które preferują mniej narzucające się, proste, praktyczne zegarki. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się on w formalnych stylizacjach, np. z koszulą i marynarką. Zaleca się jedynie, aby ze względów estetycznych do masywnego nadgarstka o obwodzie powyżej 18-20 cm zakładać raczej duży zegarek.
Zegarek z małą tarczą Casio męski
Zegarek z małą tarczą Cluse

Zegarek mały dla kobiet

Mały zegarek damski występuje w przedziale rozmiarów od 25 mm do 32 mm. Bardzo dobrze wygląda na nadgarstkach szczupłych kobiet. Podkreśla figurę. Uwydatnia kobiecą delikatność. Zamiast nadmiernie odznaczać się na nadgarstku, estetycznie dopełnia stylizację. Jest pod tym względem dość uniwersalny, bo współgra zarówno z luźniejszym, casualowym outfitem, jak i wyjściową kreacją. Dzięki niemu Twój wizerunek będzie dopracowany do perfekcji, niezależnie od okoliczności.
Z tego powodu warto mieć zegarek mały w kolekcji, nawet jeśli Twój nadgarstek jest nieco szerszy niż 15 cm, a czujesz się dobrze z mniejszym zegarkiem na ręku. Bo to jeden czasomierz na każdą okazję. Znajdziesz go przede wszystkim w portfolio tych marek, które upodobały sobie minimalistyczny design. Wzornicza oszczędność pozwala im zachować czytelność i subtelność małego czasomierza. Mowa tu m.in. o takich firmach jak: Cluse, Bering czy Obaku Denmark. A jeśli zależy ci na szwajcarskiej jakości i klasycznym designie, szukaj modelu dla siebie w portfolio Atlantic, Adriatica, Certina, Tissot. Niewielki rozmiar czasomierza doskonale uwydatnia perfekcję oraz zamiłowanie do szczegółu, z jakich słyną ci producenci.
Zegarek Timex z małą tarczą damski na bransolecie
Zegarek męski z małą tarczą czarny

Zegarek mały dla mężczyzn

Mały zegarek męski ma średnicę tarczy od 38 do 40 mm. Powstał przede wszystkim z myślą o mężczyznach, którzy nie są nadmiernie umięśnieni, mają raczej szczupłą budowę ciała. Mogą po niego sięgać minimaliści doceniający klasyczne, oszczędne, nienadmiernie rzucające się w oczy wzornictwo. Małe zegarki są bowiem w większości utrzymane właśnie w takim stylu.

Warto przy tym zauważyć, że rozmiar nie większy niż 40 mm zazwyczaj nosi się z garniturem. Jeśli obowiązuje Cię zatem formalny dress code lub często ubierasz się elegancko, zegarek mały przyda Ci się w kolekcji.

Oferują go przede wszystkim najznamienitsi producenci ze Szwajcarii i Japonii. Mowa tu o takich markach jak: Adriatica, Casio, Certina, Tissot. Ich wyróżnikiem jest dopracowane, tradycyjne wzornictwo oraz nienaganna jakość.

Mały zegarek znajdziesz w ZEGAREK.NET

Interesuje Cię zegarek na mały nadgarstek? W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór czasomierzy w małych rozmiarach dla kobiet i mężczyzn. Są sygnowane przez uznane na rynku marki i pochodzą z oficjalnej dystrybucji. Masz więc pewność, że zegarek wyróżni się doskonałym designem i będzie niezawodnie działał przez wiele lat. Zapoznaj się z ofertą ZEGAREK.NET i wybierz idealny model na swój nadgarstek!