TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 27-11-2018

Fazy księżyca w zegarkach

Wiele zegarków analogowych wyposażonych jest we wskaźnik faz księżyca. Umieszczony na tarczy zegarka może pełnić nie tylko praktyczną funkcję. Przesuwający się pod specjalnym wycięciem wizerunek księżyca i gwiazd to dodatkowa, ciekawa ozdoba czasomierza. Nie bez powodu więc w niektórych modelach stosuje się malowaną imitację tej funkcji. Jeśli jednak zależy nam na oryginale - przed zakupem warto dokładnie obejrzeć dany model.


Fazy księżyca w zegarku Certina.Jakie marki oferują ZEGARKI Z FAZAMI KSIĘŻYCA?

Wśród analogowych zegarków wskaźnik faz księżyca najczęściej spotyka się w modelach oferowanych przez markę Adriatica. Stosowany jest on w damskich i męskich zegarkach, na pasku i bransolecie. Wkomponowany w jasne, czy ciemne tarcze - w każdym przypadku dodaje uroku zegarkowi.

Ciekawą propozycją jest również wariant dzień/noc spotykany między innymi w zegarkach Orient. Funkcja pokazuje gwiazdę aktualnie świecącą na niebie i pomaga zorientować się w 24-godzinnej dobie. Inspiracją były potrzeby osób przebywających na przykład na łodzi podwodnej, dla których rozróżnienie kolejnych dób nie jest tak oczywistą sprawą jak na powierzchni. W okienku dzień/noc na tarczy zegarka, w zależności od pory możemy zobaczyć albo księżyc, albo słońce. O zwykłe fazy księżyca pokusiła się również marka Certina.

Jakie marki oferują ZEGARKI Z FAZAMI KSIĘŻYCA?Jak odczytać wskazania na tarczy?

Jak odczytać wskazania na tarczy?

Pełny cykl wynosi 29 dni, 12 h, 44 min i 2,8 sekundy, a pierwszym dniem  jest nów. Przez kolejne 8 dni księżyc jest niewidoczny i na tarczy zegarka pokazuje się zwykle granatowe pole. W 8 dniu księżyc wykonuje obrót o jedną czwartą, a zatem pojawia się rogalik zakrzywiony w prawą stronę (podobny do kształtu litery D). Od tej pory księżyc rośnie, co widać w polu faz księżyca. W 15 dniu cyklu mamy zjawisko pełni księżyca, wtedy na tarczy pojawia się pełny księżyc lub żółte pole. Po tym dniu księżyc maleje i na tarczy pokazuje się coraz mniejszy rogalik zmierzający do litery C. Po przejściu całego 29 dniowego cyklu zaczyna się kolejny.Komu przyda się wskaźnik faz księżyca?

Przede wszystkim funkcja wskazywania faz księżyca przyda się wędkarzom, żeglarzom i osobom zależnym od przyrody na przykład grzybiarzom. Mogą z niej skorzystać ogrodnicy, którzy wykonywanie konkretnych prac uzależniają od faz księżyca wpływających na wegetację roślin. Dla innych osób może pełnić funkcję dekoracyjną na zegarku.

Komu przyda się wskaźnik faz księżyca?