Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Niesamowite zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca!

10-09-2020

Duńskie zegarki Obaku Denmark zachwycają swoim minimalistycznym wzornictwem i rzetelnym podejściem do zegarmistrzostwa. Wystarczy spojrzeć na ich jednolite tarcze, by przenieść się myślą do pięknych skandynawskich widoków. Zamiłowanie do natury wyraża się także poprzez umieszczoną w wielu modelach funkcję faz księżyca. Ich sposób działania oraz ozdobny charakter, przykuwają wzrok swoim dekoracyjnym wyglądem. Wielokrotnie będą także przydatne w codziennym użytkowaniu.Zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca – w rytmie natury

Duńskie zegarki Obaku Denmark są silnie zakorzenione w świecie natury. Inspirowane buddyjską filozofią harmonii oraz skandynawskimi krajobrazami modele, zachwycają swoim wyglądem. Ich czyste, jednokolorowe tarcze nawiązują do arktycznych krajobrazów i odbijającego się w wodzie światła. Biel przypomina tu zamarznięte fiordy, natomiast bordo zachodzące za horyzontem słońce. Głębokie relacje pomiędzy marką a naturą znajduje swoje odzwierciedlenie również w dodatkowych funkcjach modeli, w tym faz księżyca. Ten niezwykle dekoracyjny dodatek kryje w sobie wiele tajemnic, które warto odkryć.
Zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca – w rytmie naturyOdkryj zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca!

Odkryj zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca!
Jak ziemia krąży wokół słońca, tak księżyc nieustannie obraca się wokół naszej planety. Orbita wpływa na to, jak duża część księżyca jest oświetlana dla nas w różnych punktach jego cyklu. W swojej pierwszej fazie, czyli „nowiu”, powierzchnia naturalnego satelity pozostaje całkowicie w cieniu słońca. Jego widoczność będzie z każdym dniem wzrastać aż do „pełni księżyca”. Wtedy też na niebie widzimy całkowicie oświetlony dysk, który następnie stopniowo powraca do nowiu. Uwagę temu niezwykłemu zjawisku poświęcają zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca. Nie tylko emanują piękną estetyką, ale także przypominają nam, jak ważny może być nasz księżycowy towarzysz. Wyznacza on kolejne miesiące, a w tym również takie wydarzenia, jak urodziny i święta. Dla osób wrażliwych na zmianę pogody, fazy księżyca pomogą przewidzieć ewentualne bezsenne noce oraz wzrost energii. Nie można zapomnieć o wpływie księżyca na wznoszenie i opadanie pływów morskich.Jak działają zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca?

Zegarki z fazami księżyca pokazują 29,5-dniowy cykl księżycowy, pokazując jego aktualną fazę. W czasomierzach Obaku funkcja ta przybiera postać dysku umieszczonego we wcięciu tarczy zegarka.Widnieją na nim dwa identyczne księżyce, z których jeden jest zwykle ukryty pod szczeliną. Obracana jest ona przez koło zębate, które po każdych 24 godzinach przesuwa się o jeden stopień. Tym samym przedstawiony na dysku księżyc będzie powoli się przesuwać po ekranie, ostatecznie naśladując cykl jednej lunacji.
Jak działają zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca?

Zobacz zegarki Obaku Denmark z fazami księżyca: