Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Wszystko co powinieneś wiedzieć o zegarkach BALL

25-11-2019

Zegarki Ball dedykowane są osobom mającym odwagę realizować swoje marzenia i żyć według własnych zasad. Każdy szczegół modelu począwszy od kształtu dostosowanego do nadgarstka po styl cyfr, wyraża dążenie do precyzji pomiaru. Niezawodny mechanizm oraz opatentowane innowacje sprawiają, że zegarki Ball wyznaczają dziś standardy nowoczesnego zegarmistrzostwa.

Niezawodny zegarek BallHistoria zegarkowej precyzji

Początki marki Ball związane są z amerykańskim kolejnictwem, które w XIX wieku stanowiło ważny element infrastruktury nowego kontynentu. Główny środek komunikacji po Stanach Zjednoczonych zapewniał szybkie przemieszczanie się pomiędzy miastami. Celem usprawnienia pracy pojazdów szynowych, w 1883 roku podzielono kraj na stany i wprowadzono czas uniwersalny.

Niestety osiem lat po tej zmianie, w miejscowości Kippon doszło do zderzenia się dwóch pociągów. Wydarzenie wstrząsnęło całym krajem, a do zbadania przyczyn katastrofy zatrudniono Webstera Clay Ball’a. Jubiler po przeprowadzonych badaniach stwierdził, że bezpośrednim powodem tragedii był brak precyzji działania zegarka maszynisty. Odkrycie to przyczyniło się do zwrócenia uwagi na dokładność czasomierzy pracowników.

Ball stworzył nie tylko surowe standardy wyznaczania czasu dla amerykańskiego kolejnictwa, ale także zaprojektował własny mechanizm zegarkowy. Jego niezwykła precyzja działania do dziś wyróżnia modele marki Ball.Początki marki Ball

Zegarki Ball, czyli ekskluzywna elegancja

Prestożowy zegarek Ball na srebrnej bransolecie
Ball należy do najbardziej prestiżowych amerykańskich marek. Jednakże to w szwajcarskiej manufakturze tworzone są wszystkie modele. Ich najwyższą jakość działania i wykonania potwierdza elitarny certyfikat swiss made. Szacunek oraz uznanie, jakim obdarzony jest brand, wynika z licznych innowacji zastosowanych w zegarkach. Przywiązanie do tradycyjnego zegarmistrzostwa łączy się tutaj z nowoczesnym myśleniem. Wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej modele, prezentują najlepszy poziom rzemieślniczej pracy.

 To zegarki przeznaczone  dla rzeszy mężczyzn i kobiet, których decyzje podejmowane w ułamku sekundy utrzymują świat w ruchu."
Stylowy zegarek Ball z czarną tarcza na srebrnej bransolecie
Klasyczne wzornictwo modeli zostaje przełamane nieco sportowym charakterem, dzięki czemu zegarki idealnie wpisują się we współczesność. Ich tarcze wiernie przestrzegają zasad wytycznych dla standardowych czasomierzy kolejowych. Na tarczach umieszczono wskazówki, które swoim wyglądem nawiązują do historii kolejnictwa.

Modele dzięki stonowanej stylistyce sprawdzą się zarówno w biznesowych, jak i mniej formalnych stylizacjach. Całości dopełniają bransolety o zróżnicowanych ogniwach lub skórzane paski.

Manufakturowy mechanizm w zegarkach Ball

Manufakturowy mechanizm zegarków Ball


Zegarki Ball wyposażone są w manufakturowy mechanizm, spełniający rygorystyczne kryteria precyzji i wytrzymałości. Mechaniczne czasomierze z automatycznym naciągiem posiadają specjalną sprężynę, która napędza zegarek do działania. Aby czasomierz samoistnie się nakręcał i wskazywał poprawnie czas, wystarczy regularnie nosić urządzenie na nadgarstku.


Pęcherzyki wypełnione trytem

Tubki wyświetlone trytem


W zegarkach Ball zastosowano innowacyjne podświetlenie trytowe. Umieszczone na tarczy szklane pęcherzyki zostały pokryte farbą luminescencyjną, a następnie wypełnione gazem. Materiał emituje światło nieprzerwanie przez 25 lat, a jego natężenie jest ponad 100 razy większe niż tradycyjne podświetlenia.Rozwiązania technologiczne w zegarkach Ball

Specjalny system Amortiser powodujące, że zegarki Ball są bardziej wytrzymałe.
Amortiser® sprawia, że zegarki Ball mogą być używane w zróżnicowanych warunkach. Dzięki antywstrząsowemu systemowi mamy pewność, że podczas treningu sportowego lub górskiej wędrówki nasz czasomierz jest odpowiednio zabezpieczony. Podczas różnego rodzaju wstrząsów wahnik zegarka (odpowiadający za nakręcanie zegarka) zostaje zablokowany. Urządzenie kontynuuje swoją pracę dzięki rezerwie chodu. Po ustąpieniu wstrząsów, wahnik powraca do swojego normalnego trybu pracy.


Autorski system marki Ball, SpringLOCK zapewnia dokładność chodu zegarka.
SpringLOCK® zapewnia dokładność chodu zegarka. Opatentowany przez Ball autorski system, gwarantuje zmniejszenie wpływu wstrząsów na zegarek po jego upadku.


Spring SEAL® odpowiada za utrzymywanie balansu zegarka
Spring SEAL® odpowiada za utrzymywanie balansu zegarka. Wykonując szybkie ruchy np. podczas gry w tenisa mamy gwarancję, że sprężyna nie zmieni swojej pozycji pracy mechanizmu.


Odporny Elastomer Ring w zegarku Ball
Elastomer Ring jest pierścieniem wykonanym z tworzywa elastomerowego, znajdującym się wokół mechanizmu zegarka.  Materiał ma zdolność powracania do pierwotnego kształtu – pomimo działania sił zewnętrznych. Dzięki temu chroni on czasomierz przed drganiami i wstrząsami.

Pozostałe innowacje w zegarkach Ball

Crown Protection System czyli system ochrony koronki. Zabezpiecza on koronkę przed uszkodzeniem, jak i zalaniem mechanizmu zegarka.
Crown Protection System czyli system ochrony koronki w zegarkach Ball.


Slide Chronograph umożliwia wygodne korzystanie ze stopera. Funkcję uruchomimy i zakończymy za pomocą suwaka znajdującego się na godz. 9. Reset wyników odbywa się za pomocą przesunięcia w lewą stronę.
Funkcja Slide Chronograph umożliwia wygodne korzystanie ze stopera. 


Opatentowany zawór helowy znajduje się w koronce. Opowiada za uwolnienie gazów podczas wynurzania się z wody, gwarantując tym samym bezpieczeństwo mechanizmu podczas zmian ciśnienia.
Zawór helowy w zegarkach Ball


Wytrzymałość na skrajne temperatury od - 40°C do + 60°C. Tak duża odporność jest możliwa dzięki zastosowaniu najwyższej jakości olejów podczas montowania mechanizmów.
Wytrzymałość zegarków Ball na skrajne temperatury.


Anti-Magnetism składa się z pierścienia i tylnej płyty, otaczających mechanizm zegarka. Zapewnia on ochronę zegarka przed działaniami pola magnetycznego o wartości 4 800 A/m. Nowoczesne rozwiązanie sprawia, że zegarek nie odchylenie czasowe nie wynosi więcej niż 30 sekund dziennie.
Antymagnetyczne zabezpieczenie zegarków marki Ball.


A-Proof® to kolejny system antymagnetyczny. W kopercie zegarka zatopiono specjalny stop „mumental”, zapewniający przyciąganie i odchylenie linii pola magnetycznego. Dodatkowo z tyłu czasomierza umieszczono specjalną przesłonę – zasuwającą i rozsuwającą się. Zamknięta membrana zapewnia ochronę przed działaniem pola magnetycznego, aż do natężenia 80 000 A/m. Po otwarciu przysłony, możemy podziwiać pracę mechanizmu za przeszklonym dekielkiem.
A-Proof jako kolejny system antymagnetyczny.


Zapięcie motylkowe to podwójne zapięcie bransolety, gwarantujące bezpieczeństwo zegarka podczas jego codziennego użytkowania. Składane elementy dają pewność, że bransoleta nie rozepnie się podczas noszenia.
Bezpieczne zapięcie motylkowe w zegarku Ball.


Zobacz zegarki Ball dostępne w naszym sklepie:

FILTRY0