Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300
Limitowane Ball Roadmaster M Perseverer - zegarki ze zintegrowaną bransoletą

Limitowane Ball Roadmaster M Perseverer - zegarki ze zintegrowaną bransoletą

2024-06-17
Doceniana przez Klientów i wytrawnych kolekcjonerów, szwajcarska firma Ball zaprezentowała własną interpretację zegarka ze zintegrowaną bransoletą. Zapraszamy do bliskiego poznania Ball Roadmaster M Perseverer, na który można już składać zamówienia przedpremierowe
Zegarek Ball Roadmaster M Perseverer 43mm ze zintegrowaną bransoletą

Nowe oblicze zegarków Ball

Szwajcarskie zegarki Ball są wysoko oceniane przez użytkowników i kolekcjonerów, którzy mieli okazję poznać je bliżej. Klienci doceniają te wyroby za ich wysoką jakość wykonania, czytelność tarcz w dzień i w nocy oraz fakt, że zdecydowana większość modeli jest wodoszczelna. Połączenie tych wszystkich cech sprawia, że zegarki Ball są sprawdzonym wyborem dla każdego, kto poszukuje wysokiej jakości zegarka uniwersalnego, którym dodatkowo będzie mógł zabłysnąć w towarzystwie innych, rozeznanych w temacie osób.

Firma wprowadza na rynek nowy model, który zachowuje wszystkie lubiane przez Klientów cechy swoich poprzedników i dodaje do nich niezwykle wygodną kopertę ze zintegrowaną bransoletą oraz manufakturowy mechanizm z automatycznym naciągiem. Model, w którym łączą się te elementy to Roadmaster M Perseverer. Jego nazwa oznacza “wytrwały”, co doskonale opisuje nowy wyrób.

Producent zaplanował sześć nowych referencji o tarczach w trzech kolorach i dwóch rozmiarach koperty. Wszystkie nowe Roadmastery są zegarkami limitowanymi do 1000 sztuk, we wnętrzu których producent zawarł wiele spośród swoich autorskich rozwiązań technicznych.

Wytrwałość

Wytrwałość jest w każdym z nas, jednak gdy mierzymy się z przeciwnościami łatwo o niej zapominamy. Trzeba mocno wierzyć w swój cel, by wydobyć ją i stawić czoła temu, co nas powstrzymuje. To z kolei wydobywa z nas najlepsze cechy, dzięki którym stajemy się lepsi.

Nowy zegarek Ball to hołd dla Henry'ego Forda. Ten urodzony w 1863 roku amerykański przedsiębiorca i potentat przemysłowy, stworzył w 1903 roku markę Ford, która w ubiegłym roku była czwartym największym producentem samochodów na świecie. Ponadto Henry Ford był pomysłodawcą taśmowej metody produkcji samochodów. Właśnie dlatego w materiałach promocyjnych, które przygotowali i udostępnili na swojej stronie internetowej Szwajcarzy z Ball widać zarówno przemysłowca, jak i jego największe dzieło - samochód Ford T. Wyprodukowano aż 15 milionów egzemplarzy tego pojazdu. To niewyobrażalna wręcz ilość, jeśli weźmie się pod uwagę ówczesne warunki produkcji.

Henry Ford
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Henry_Ford
Henry Ford założyciel marki Ford
Źródło: https://www.ford.pl/swiat-forda/ford-blog/zalozyciel-firmy

Ford był człowiekiem wytrwałym i skupionym na dążeniu do celu. Wśród mieszkańców rodzinnej miejscowości słynął z tego, że potrafił naprawiać zegarki. Pierwszy, który dostał od ojca w wieku 12 lat rozłożył i złożył, dzięki czemu zdobył wiedzę o tym, jak działa jego mechanizm. Trzy pierwsze samochody zbudował własnoręcznie w przydomowym warsztacie.

Prawie wszystkie jego przedsięwzięcia zakończyły się sukcesami. Dzięki jego pomysłom, przyspieszyła produkcja samochodów, a pojedyncze pojazdy stały się bardziej dostępne cenowo, co w dłuższej perspektywie zmieniło sposób życia Amerykanów z mniej zamożnych warstw społeczeństwa i nieodwracalnie zmieniło wygląd miast w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Gdyby nie zwiększona dostępność samochodów, przedmieścia nie rozwinęłyby się lub rozwijałyby się znacznie wolniej.

Ford był wytrwały. W życiu posługiwał się precyzyjnym zegarkiem kieszonkowym Ball, który towarzyszył mu w każdej sytuacji, nawet w czasie, gdy osobiście sprawdzał jakość opuszczających fabrykę samochodów.

Limitowany Ball Roadmaster M Perseverer- w dwóch wielkościach

Nowy model Ball Roadmaster dostępny będzie w dwóch wariantach wielkości - 40 i 43 milimetrów. Zarówno mniejsza, jak i większa koperta może zostać połączona z tarczami w kolorach błękitnym, niebieskim i czarnym. Każda z sześciu referencji zostanie wyprodukowana w krótkiej serii liczącej zaledwie tysiąc egzemplarzy.

Wygoda zapewniana przez Ball Roadmaster M Perseverer

Koperta obu wersji ma charakterystyczny kształt - okrągła tarcza zamknięta jest w obudowie, która pozbawiona jest klasycznych uszu do mocowania bransolety. Sprawia to, że obudowa w miejscu łączenia z pierwszymi ogniwami bransolety (endlinkami), zarówno po stronie godziny dwunastej, jak i szóstej, wyglądają bardzo geometrycznie i budzą skojarzenia z trapezami równoramiennymi.

Wierzch obudowy, jej boki, znaczna większość powierzchni bezela oraz bransoleta są matowe. Krawędzie geometrycznej obudowy zostały poddane fazowaniu, dzięki czemu nie są ostre. Te “ścięte” miejsca zostały wypolerowane z niesamowitą wręcz precyzją. Ball, który produkuje w większości zegarki o sportowych aspiracjach, przykłada wielką wagę do tego, jak wykończone są obudowy zegarków opuszczających manufakturę.

Koperta w zegarku Ball Roadmaster M Perseverer
Czytelna tarcza w zegarku Ball Roadmaster M Perseverer
Ten prezentujący się nowocześnie kształt koperty był niezwykle modny w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W ostatnich sezonach powrócił do łask. Nic w tym dziwnego - tak zbudowany zegarek może mieć dużą czytelną tarczę, a jednocześnie mieć niewielką wysokość lug to lug. W przypadku Ball Roadmaster M Perseverer wysokość mniejszej koperty to zaledwie 44,5 milimetra, a większej 47,8 milimetra. Jeśli chciałoby się znaleźć zegarek z bransoletą mocowaną między uszami, o podobnej wysokości koperty co Perseverer 40, to trzeba by patrzeć na modele o średnicy 37-38 milimetrów.

Nowość oferowana jest ze zintegrowaną bransoletą różniącą się znacznie od większości tego rodzaju bransolet. W miejscu mocowania do koperty, element ogniwa “wchodzący w kopertę”, jest bardzo szeroki. Dzięki takiemu rozwiązaniu bransoleta zdaje się być jeszcze lepiej dopasowana do obudowy niż w innych konkurencyjnych modelach, gdzie elementy mocujące do koperty są bardzo wąskie.

Pierwsze ogniwo jest dokładnie tej samej szerokości co koperta, a kolejne stopniowo zwężają się w kierunku zapięcia. Ogniwa mają kształt litery “H” i łączą się ze sobą prostokątami. Dzięki temu koperta i bransoleta tworzą płynnie łączącą się całość i gwarantują doskonały komfort wielogodzinnego noszenia zegarka.

Zapięcie motylkowe jest niezwykle solidne i świetnie wykonane. Nie jest to produkowany masowo element, a tworzony od początku do końca przez Ball. To kolejny dowód niezwykłej dbałości producenta o najmniejsze nawet detale.

Zintegrowana bransoleta w zegarku Ball Roadmaster M Perseverer
Stal nierdzewna w zegarku Ball Roadmaster M Perseverer

Koperty mają 12 i 12,2 milimetra grubości, co w przypadku zegarków sportowych, wodoszczelnych i antymagnetycznych jest wynikiem doskonałym. Grubość w połączeniu z ukośnie opadającą lunetą sprawiają, że zegarek nie zahacza o ubrania.

Oba rozmiary kopert są identyczne w kwestii kształtów, uszczelnienia i wykorzystanego do ich produkcji materiału.

Stal szlachetna 904L, z której wyprodukowano kopertę i bransoletę, to stop odporny na korozję i hipoalergiczny, czyli przyjazny dla osób z alergiami. Chociaż zawiera nikiel, który może powodować reakcje na skórze osób uczulonych, to pierwiastek uwalniany jest zbyt wolno, by do tego doszło. Większa zawartość chromu i molibdenu w stali 904L sprawia, że jest bardziej odporna na działanie wody słonej, niż stal 316L, dlatego często wykorzystywana jest w przemyśle stoczniowym. Ten stop wymaga do obróbki innych maszyn niż stal 316L, dlatego jest rzadko spotykany w zegarkach naręcznych.

Fani zegarków kojarzą ją z zegarkami marki Rolex, która jako pierwsza firma zegarmistrzowska w całości przebudowała swój park maszynowy, by produkować zegarki wyłącznie z tego rodzaju stopu. Ball jest drugim producentem, który ruszył tą drogą i stopniowo, dąży do tego, by oferować Klientom wyroby wykonane wyłącznie ze stali 904L.

Na wierzchu koperty zastosowano szafirowe szkiełko, które dzięki wysokiej twardości (9 punktów w skali twardości stworzonej przez Friedricha Mohsa) bardzo trudno jest zarysować przedmiotami z jakimi można zetknąć się w życiu codziennym.

Koronka i dekiel są zakręcane, co znacząco poprawia wodoszczelność. Nowy Roadmaster jest wodoszczelny do 100 metrów / 330 stóp, co pozwala z powodzeniem używać go w czasie uprawiania sportów wodnych.

Wierzch koronki ozdobiono symbolem “RR” nawiązującym do kolejowej historii marki. Dwie litery “R” pochodzą od słowa “RailRoad”, które w języku polskim oznacza kolej i kolejnictwo. Dekiel jest przeszklony, co pozwala obejrzeć pracujący we wnętrzu, pięknie wykończony mechanizm manufakturowy Ball RM7309-C. Na każdym egzemplarzu z serii Roadmaster M Perseverer znajduje się grawerunek informujący o jego indywidualnym numerze seryjnym, zapisanym w formacie xxxx/1000.

Koperty są zwarte, mają nowoczesne, powiększone rozmiary, a jednocześnie świetnie leżą nawet na nadgarstkach o mniejszym obwodzie. To sprawia, że Roadmaster M Perseverer, niezależnie od rozmiaru, jest czasomierzem, który można wygodnie nosić przez wiele godzin.

Szkło szafirowe w zegarku Ball Roadmaster M Perseverer
Ball Amortiser - opatentowany system antywstrząsowy

Ball Amortiser - opatentowany system antywstrząsowy

We wnętrzu kopert nowych Roadmasterów M Perseverer producent zastosował swój autorski, opatentowany system Amortiser. Mechanizm zegarka został zainstalowany we wnętrzu ochronnego pierścienia, którego zadaniem jest tłumienie wstrząsów. Chroni on mechanizm przed powtarzającymi się drganiami - mogącymi rozregulować mechanizm - oraz wstrząsami wywołanymi na przykład uderzeniem zegarkiem o twarde podłoże, które może doprowadzić do trwałego uszkodzenia delikatnych elementów z których składa się mechanizm. Roadmaster M Perseverer jest odporny na uderzenia o sile 5000 G, czyli jest w stanie przetrwać upadek na twardą powierzchnię lub siłę, jaka będzie na niego oddziaływała podczas mocnego uderzenia piłeczki golfowej kijem.

Dodatkowo, jest on antymagnetyczny, dzięki czemu ogranicza działanie pola magnetycznego na pracę mechanizmu, powodując jego niedokładną pracę lub zatrzymanie się.

W 2013 roku zegarek Ball Engineer Hydrocarbon Spacemaster Orbital II, wyposażony w Amortiser, został poddany intensywnym testom. Wykazały one, że zegarek po upadku z wysokości 5 metrów i 20 centymetrów, dzięki solidnej konstrukcji i ochronnemu pierścieniowi, nadal działał bez zarzutu. W ten sposób zegarek od Ball przeszedł do historii jako najbardziej odporny na wstrząsy zegarek automatyczny z chronografem.

Piękne tarcze w trzech kolorach

Ball oferuje zegarki odznaczające się łatwością odczytywania wskazywanej przez nie godziny. Ich tarcze są proste i zbalansowane, co nie znaczy, że nudne. Cyferblaty w modelach Roadmaster M Perseverer dalekie są od nudy!

Błękitny odcień wykorzystany przez Ball to Ice Blue. Jest to radosny odcień niebieskiego, który doskonale wpisuje się w najnowsze zegarkowe trendy - należy do tej samej grupy kolorów co najgłośniej komentowany Tiffany’s Blue. Roadmaster w tej wersji jest zegarkiem wizualnie większym i pokazuje, że jego właściciel zna się na tym co modne oraz jest pozytywnie nastawiony do życia.

Nowy Ball dowodzi, że kolor niebieski jest dla zegarków nową czernią - pasuje do każdej okazji, gdy trzeba jest jedynie delikatnym dodatkiem do klasycznego charakteru zegarka, a w innych sytuacjach staje się doskonale widocznym “gwoździem programu”. Zegarek z niebieską tarczą to propozycja dla mężczyzn ceniących sobie rzeczy uniwersalne.

Trzeci wariant to naturalny wybór osób, które w kupowanych przedmiotach widzą przede wszystkim wygodne i trwałe narzędzia. Czarna tarcza jest zawsze czytelna, dzięki czemu właściciel zegarka, w ułamku sekundy, będzie mógł dowiedzieć się która jest godzina lub jak długo trwa wykonywana przez niego czynność.

Zegarek Ball Roadmaster M Perseverer z różnym wiarantem tarcz
Zegarek Ball Roadmaster M Perseverer NM9052C-S1C-BE

Cała powierzchnia tarcz ozdobiona jest poziomym wzorem, który może kojarzyć się z zasłoniętymi żaluzjami. Jest on widoczny, a jednocześnie nie rozprasza uwagi przy odczytywaniu godziny. Na krawędzi tarczy, kreseczkami zaznaczone zostały minuty, a dużymi, prostokątnymi indeksami każda godzina/pełne pięć minut. We wszystkich znacznikach godzin osadzone zostały szklane pojemniki z trytem, które świecą w ciemnościach. Indeks godziny dwunastej w ciemnościach rozpala się żółto-pomarańczowym światłem, zaś pozostałe jedenaście znaczników po zmroku emituje zielone światło.

W górnej połowie tarczy widnieje logo producenta oraz napisy “Official Standard” rozdzielone symbolem “R” oraz datą założenia firmy Ball. W dolnej połowie znalazły się napisy “Chronometer” i “80 Hours” opisujące manufakturowy mechanizm. Przy znaczniku godziny szóstej pojawił się dyskretny napis “Swiss Made” informujący nie tylko o tym, że zegarek wyprodukowany został w Szwajcarii, ale również o jego wysokiej jakości. Producenci zegarków, by móc używać na tarczach swoich wyrobów tego oznaczenia, muszą wytwarzać je zgodnie z ustanowionymi urzędowo wymogami.

Zegarki wyposażone są w trzy wskazówki. Godzinowa i minutowa mają kształt, który jest nowoczesną wariacją na temat klasycznego fasonu Dauphine. W obu zastosowano gazowe podświetlenie w kolorze żółto-pomarańczowym.

Z kolei strzałka sekund ukształtowana jest w sposób, który można zobaczyć tylko w zegarkach Ball. Jest długa - sięga praktycznie do wewnętrznej ścianki koperty. Jej grot jest czerwony, a tuż za nim znalazła się świecąca w ciemnościach żółtym światłem szklana rurka. Fakt, że na wskazówce wykorzystano podświetlenie trytowe, wymusił na producencie opracowanie dużej i odpowiednio ciężkiej przeciwwagi. Tworzą ją dwie nachodzące na siebie, stylizowane litery “R”, znane z logo “RR” pojawiającego się na innych elementach Balli.

Zegarek Ball Roadmaster M Perseverer z podświetleniem
Ball Roadmaster M Perseverer szklane rurki wypełnione trytem

W każdym egzemplarzu limitowanego Roadmastera ze zintegrowaną bransoletą znajdzie się aż 16 rurek z trytem w formie gazowej. Tego rodzaju podświetlenie działa nieprzerwanie przez ponad dziesięć lat, dzięki czemu zegarek jest zawsze czytelny.

Po prawej stronie tarczy, przy indeksie godziny trzeciej, w tarczach wycięte są okienka datownika. Wskazanie to prezentowane jest czarnymi cyframi na białym tle. Jest ono doskonale widoczne, ponieważ na szafirowym szkle zegarka pojawiła się lupa, popularnie nazywana “cyklopem”, powiększająca prezentowane na dysku daty cyferki.

Niepowtarzalny, manufakturowy mechanizm Ball RRM7309-C

Nazwa nowego modelu - Ball Roadmaster M Perseverer - zdradza jego unikalność. W nomenklaturze przyjętej przez tego producenta, litera “M” dodana do nazwy jest symbolem wykorzystania manufakturowego mechanizmu. Firma Ball dołączyła do grona zegarkowych manufaktur w 2018 roku, prezentując swój autorski mechanizm o oznaczeniu RRM7309-C. To werk zaprojektowany w nowoczesny sposób i produkowany w niewielkich ilościach, dlatego znaleźć go można jedynie w najlepszych i najbardziej spektakularnych modelach.

Kaliber wyróżnia się spośród wielu produkowanych aktualnie mechanizmów z automatycznym naciągiem długą rezerwą chodu i architekturą mogącą kojarzyć się z zegarkami kieszonkowymi.

Pełny zapas energii, który gromadzony jest w sprężynie napędowej, wystarcza na 80 godzin pracy. Ponad trzydniowa rezerwa naciągu sprawia, że zegarek można odłożyć do sejfu w piątek po południu, a w poniedziałek rano, wychodząc do pracy, założyć go bez potrzeby nastawiania jego wskazań.

Charakterystyczny kształt mostka balansu - mocujący koło balansowe jednym ramieniem, często pojawiał się w wysokiej jakości kalibrach produkowanych do zegarków kieszonkowych. Bliski “kieszonkom” jest też rozmiar mechanizmu - 34,25 milimetra średnicy. To znacznie więcej niż wiele popularnych mechanizmów, które mają średnicę 25-26 milimetrów.

Kaliber jest pięknie wykończony - główna płyta jest perłowana, mostki ozdobione zostały Pasami Genewskimi, a wahnik spiralnym wzorem i grawerowanymi napisami, w tym logo “RR”.

Kaliber Ball RRM7309-C posiada system antywstrząsowy, zapewniający mu ponadprzeciętną trwałość. Jest łożyskowany z pomocą 25 kamieni i pracuje z wysoką częstotliwością 4 Hz, zapewniającą mu wysoką dokładność.

Manufakturowy mechanizm Ball RRM7309-C
Ball certyfikat COSC

Precyzję pomiaru czasu potwierdza Certyfikat Chronometru COSC. To prestiżowe potwierdzenie, że zastosowany w zegarku naręcznym kaliber jest wyrobem o nieprzeciętnej jakości i dokładności. Każdy certyfikowany mechanizm jest wysyłany do Instytutu Badania Chronometrów, gdzie w ciągu 15 dni sprawdzana jest dokładność pomiaru czasu w różnych temperaturach i pozycjach. Mechanizm otrzymuje certyfikat, jeśli jego dokładność w teście mieści się w przedziale -4/+6 sekund na dobę.

Zazwyczaj swoje mechanizmy certyfikują producenci ultra drogich zegarków, jak Rolex czy Omega. Ball wysyłając kalibry do badań potwierdza, że jego wyroby są równie wysokiej jakości jak te od bardziej “medialnych” producentów, których zegarki pojawiają się w filmach i na reklamach podczas eventów sportowych.

Ponadto, zegarki Ball regulowane są tak precyzyjnie, by dobowy błąd nie przekraczał wartości -2/+5 sekund w skali doby. Taka dokładność mechanizmów jest dla użytkowników nie tylko praktyczną cechą zegarka, który zdecydowali się kupić, ale też pewnego rodzaju deklaracją marki. W ten sposób Ball oświadcza, że jego wyroby to przedmioty prawdziwie luksusowe, zapewniające kupującym jedynie najlepsze doświadczenia użytkownika.

Podświetlenie trytowe w zegarkach Ball

W swoich zegarkach Ball wykorzystuje podświetlenie trytowe, które zapewnia idealną czytelność wskazań o każdej porze dnia i nocy.

W Roadmaster M Perseverer zastosowanych zostało szesnaście precyzyjnie wykonanych szklanych rurek zawierających tryt w postaci gazowej. Tryt to izotop wodoru (H3), który jest radioaktywny i wydziela promieniowanie beta. Jest ono jednak tak małe, że nie stanowi dla człowieka zagrożenia, dopóki gaz jest zamknięty w swoim pojemniku. W naturze tryt występuje jedynie w śladowych ilościach, dlatego pozyskiwany jest w elektrowniach atomowych, co czyni go jedną z najdroższych i najrzadszych substancji na Ziemi.

Wnętrze szklanych rurek pokrywane jest substancją świecącą Super-LumiNova, a wydzielane promieniowanie nieprzerwanie ją zasila. Dzięki temu, rurki świecą nieprzerwanie przez kilkanaście lat, pozwalając łatwo i szybko odczytać wskazania zegarka.

Technologia produkcji rurek GTLS została dopracowana do perfekcji i odbywa się w zakładach firmy mb-microtec w Szwajcarii. W ściśle kontrolowanym procesie tryt w postaci gazowej jest wtłaczany do przygotowanych wcześniej rurek, a następnie rurki zamykane są za pomocą laserów. Gotowe pojemniki GTLS są bezpieczne dla człowieka - samo szkło z którego stworzony jest pojemnik jest wystarczającym izolatorem, by promieniowanie nie docierało do ludzkiego ciała.

Podświetlenie trytowe w zegarkach Ball

Ball - co to za marka?

Firma Ball wywodzi się od zakładu zegarmistrzowskiego Clifforda Balla, który mieścił się w Cleveland w Ohio. Marka o amerykańskich korzeniach opiera swoje wyroby na trzech filarach - czytelności, dokładności i trwałości. Dziś, zegarki Ball tworzone są w nowoczesnym zakładzie w sercu szwajcarskiej Jury, miejscowości La Chaux-de-Fonds, gdzie swoje fabryki mają najwięksi producenci jak Breitling, Ulysse Nardin czy TAG Heuer.
Czarna tarcza z datownikiem w Zegarku Ball Roadmaster M Perseverer NM9352C-S1C-BK

Dla zapewnienia niezrównanej czytelności, modele Ball mają tarcze z powiększonymi indeksami, lupki nad datownikami, duże wskazówki. Dodatkowo, wszystkie produkowane dziś zegarki tej marki wykorzystują podświetlenie trytowe. Nawet w eleganckim modelu można znaleźć przynajmniej trzy cenne rurki z izotopem wodoru.

Drugi i trzeci z filarów marki - dokładność - w naturalny sposób wynikają z historii marki, której wyroby służyły amerykańskim kolejarzom, by pociągi kursowały prawidłowo.

W wypadku w okolicy Kipton w 1891 roku, spowodowanym przez brak synchronizacji czasu między kolejnymi stacjami kolei, czołowo zderzyły się dwa pociągi, a życie straciło 8 osób. Twórca marki Ball został zatrudniony przez koleje do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Wykazało ono, że gdyby pracownicy mieli do dyspozycji dokładne zegarki, nie pozwolili by maszynistom ruszyć w zbyt małych odstępach czasu, a pociągi by się minęły. Dlatego Clifford Ball został zatrudniony do stworzenia systemu, mającego zagwarantować pracownikom kolei dokładną informację o aktualnym czasie. Dokładność zegarków opuszczających jego zakład była tak duża, że w języku angielskim funkcjonuje nawet powiedzenie “to be on the ball” oznaczające punktualność. Ponadto zegarki używane w pociągu musiały być odporne na wstrząsy i uderzenia, co zapewniało, że w czasie kursu nie rozregulują się i nie stracą swej precyzyjnie wyregulowanej dokładności.

Współcześnie marka stale pracuje nad nowymi ulepszeniami, które mają na celu poprawić dokładność i trwałość zegarków. Wiele jej rozwiązań jest objęta ochroną patentową, co sprawia że są one ekskluzywne. Premiera każdego nowego modelu przesuwa o krok granicę tego, co jest osiągalne w zegarkach naręcznych.

Rozszerzona gwarancja

Ball to producent dla którego ważne jest zadowolenie Klientów. Dlatego swoje wyroby obejmuje 4 letnią gwarancją, którą każdy kupujący może dodatkowo i bezpłatnie wydłużyć o kolejny rok. Wystarczy po zakupie zarejestrować nowo zakupiony zegarek na stronie internetowej producenta. Pięcioletnia gwarancja na zegarek mechaniczny jest nadal ewenementem. Jedynie najbardziej pewne swoich wyrobów firmy oferują gwarancję dłuższą niż standardowe 2 lata.
Ball rozszerzona gwarancja
Męski zegarek-Ball Roadmaster M Perseverer NM9352C-S1C-BK

Ball Roadmaster M Perseverer - komu się spodoba?

Premierowe modele Ball to zegarki dla wymagających Klientów, którzy zwracają uwagę nie tylko na styl zakupionego zegarka, ale przede wszystkim na jego jakość i co oferuje za cenę z metki. Wybierając Perseverer M otrzymają bardzo wiele niesamowitych rozwiązań i wspaniałych detali.

Każdy z sześciu zegarków może spodobać się Klientom lubiącym i wybierającym zegarki z interesującymi mechanizmami. Ten w Ball’u jest prosty, jednak manufakturowy, co czyni go unikatowym. Dodatkowo, oferuje wygodną, ponad trzy dniową rezerwę chodu. Bogate zdobienia płyt mechanizmu i wahnika można oglądać przez przeszklony dekiel koperty.

Kształt koperty i tarcze w najmodniejszych zegarkowych kolorach docenią Ci, którzy uważnie śledzą trendy w męskiej elegancji. Czarny cyferblat to propozycja dla osób wiernych klasycznym standardom elegancji; niebieski jest super-uniwersalny i będzie doskonale wyglądał zarówno przy marynarce, jak i t-shircie; Ice Blue to najodważniejsza opcja, po którą sięgną mężczyźni kochający wyróżniać się z tłumu, którym żywe kolory nie są straszne.

Luksusowy zegarek sportowy ze zintegrowaną bransoletą, w ujęciu modelu, który jest wodoszczelny i może być noszony w czasie uprawiania sportu, powstał przed pięćdziesięciu laty, gdy dobrze zarabiający profesjonaliści potrzebowali czasomierzy na weekendy. Ta stylistyka jest aktualna także dziś, a przez lata stała się jednym z klasycznych wzorów zegarków męskich. Dodatkowo, może być z powodzeniem noszony do bardziej oficjalnych stylizacji, które wybiera się wychodząc do pracy.

Dzięki dwóm dostępnym średnicom kopert, szwajcarska firma stworzyła linię dostępną dla wszystkich mężczyzn, zarówno tych o drobniejszej, jak i bardziej atletycznej posturze. Pomaga w tym też koperta ze zintegrowaną bransoletą, która jest bardziej zwarta niż ta z klasycznymi uszami, w które wpina się bransoletę. Panowie mogą wybrać odpowiedni zegarek, który pewnie leży na nadgarstku i nie wystaje poza jego obrys.

Zegarek Ball Roadmaster M Perseverer NM9352C-S1C-IBE
Czytelna tarcza w zegarku Ball Roadmaster M Perseverer NM9352C-S1C-IBE
Czytelność, jaką oferuje Roadmaster M Perseverer to kolejny z argumentów “na tak”. Doskonale zbalansowana tarcza z dużymi wskazówkami i indeksami godzinowymi jest czytelna pod każdym kątem. Informacje prezentowane przez datownik również można szybko i łatwo odczytać. Z kolei po zmroku nowe modele są niezrównane. Podświetlenie trytowe jest rzadko spotykane w zegarkach naręcznych - ponieważ jest bardzo drogie. Najczęściej można znaleźć je w zegarkach typowo użytkowych, które tworzone są z myślą o żołnierzach i ratownikach, mają koperty z kompozytów i gumowe paski. Aktualnie podświetlenie trytowe w zegarku eleganckim jest oferowane przez zaledwie garstkę producentów, którzy rozpoczęli produkcję po tym jak kolejne modele Ball odniosły sukces i zyskały rozgłos.

Na opisywane zegarki powinni zwrócić też uwagę profesjonaliści, którzy w swojej pracy mają kontakt z wodą morską i chemikaliami. Ball wykonany jest z wysokogatunkowej stali 904L, która dzięki zawartości rzadkich (i drogich) pierwiastków jak chrom i molibden, jest niezwykle trwała i odporna na korozję. Wraz z szafirowym szkłem i wysoką jakością wykonania gwarantuje ona długowieczność tego prestiżowego zegarka. Jeśli zegarek mechaniczny jest wadliwy i jakimś sposobem przejdzie przez ścisłą kontrolę jakości, to ta usterka prędzej czy później wyjdzie na jaw i przyprawi właściciela zegarka o przysłowiowy “ból głowy”.

Jeśli właściciel nosi jeden zegarek, zazwyczaj o problemie dowie się przed upływem dwuletniej ochrony. Jeśli jednak nosi wiele zegarków na zmianę, to często problem objawia się dopiero po tym okresie, a Klient nie może już skorzystać z pomocy jaką zapewnia mu gwarancja producenta. Rozszerzona gwarancja 4+1 zapobiega takim sytuacjom i dowodzi temu, że producent tworzy swoje zegarki z myślą o trwałości, co dodatkowo podkreśla ochroną, dającą Klientom pewność, że dobrze wydali swoje pieniądze.

Zegarki Ball wykonane ze stali szlachetnej
Zegarki Ball Roadmaster M Perseverer
Fakt, że każdy Ball Roadmaster M Perseverer jest zegarkiem limitowanym nadaje mu ekskluzywnego charakteru. Chociaż pozornie tysiąc sztuk zegarka to dużo, to tak naprawdę w skali globalnej każdy egzemplarz jest naprawdę unikatowy. Kolekcjonerzy z całego świata, na bieżąco śledzący nowości zegarkowe, budują swoje zbiory w oparciu o najróżniejsze założenia. Dla tych, którzy lubią i cenią zegarki ze zintegrowaną bransoletą, nowy Ball będzie z pewnością łakomym kąskiem. Dlatego wszystkim zainteresowanym proponujemy nie odwlekać decyzji o zakupie, bo jeśli będą zwlekać zbyt długo zegarki wyprzedadzą się, a jedyne dostępne egzemplarze będą pochodziły z rynku wtórnego i oferowane będą w zawyżonej cenie. Taką sytuację można było zaobserwować w przypadku modelu Engineer III Marvelight Caring Edition z 2020 roku, który szybko został wyprzedany. Dlatego każdy z sześciu wariantów Roadmaster M Perseverer może być traktowany jako lokata kapitału.
Na koniec, nie mniej ważnym argumentem za zakupem tego modelu, jest jego sportowy charakter. Mechanizm otoczony przez autorski system Amortiser nie zatrzyma się, nawet gdy zegarek upadnie lub będzie narażony na drgania. Wodoszczelna do 100 metrów koperta pozwala korzystać z zegarka podczas pływania, nurkowania z rurką i żeglowania. Podwyższona odporność na pola magnetyczne - do 4800 A/m zabezpiecza zegarek przed negatywnym wpływem zaawansowanych urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych i jest gwarancją, ze zegarek zachowa swoją chronometryczną dokłaność, którą potwierdza certyfikat COSC. Ball dołącza do zestawu odpowiednią kartę, na której widoczny jest numer mechanizmu i wystawionego w Obserwatorium Chronometrów dokumentu, będącego potwierdzeniem pozytywnego zaliczenia 15 dniowych testów dokładności.
Wodoszczelny zegarek Ball

Zegarki Ball Roadmaster M Perseverer w ZEGAREK.NET

Opisane nowości możecie już Państwo znaleźć na stronie naszego sklepu internetowego. Zainteresowanych Klientów zapraszamy do składania zamówień lub kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który odpowie na pytanie związane z procesem zakupu tego limitowanego modelu. ZEGAREK.NET jest oficjalnym partnerem marki Ball, dlatego wszystkie sprzedawane przez nas zegarki są oryginalne, objęte rozszerzoną, czteroletnią gwarancją z opcją przedłużenia o kolejny rok, pakowane w oryginalne pudełka i dostarczane z kompletem dokumentów, które potrzebne będą jeśli kiedyś w przyszłości zegarek będzie przeznaczony do sprzedaży.

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.