Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Druga edycja wsparcia Ukrainy przez litewską markę Vostok Europe. ZEGAREK.NET dołącza do akcji!

Druga edycja wsparcia Ukrainy przez litewską markę Vostok Europe. ZEGAREK.NET dołącza do akcji!

2023-02-23

Vostok Europe Wspiera Ukrainę

Litewska marka Vostok Europe, jako jeden z pierwszych producentów zegarków, włączyła się w dzieło pomagania mieszkańcom Ukrainy. W ubiegłym roku, krótko po tym jak rozpoczęta została agresja na suwerenny kraj, litewska firma przygotowała specjalną edycję zegarka o nazwie “STANDS FOR UKRAINE”. Lubiany przez Klientów model Expedition ze stoperem i czarną kopertą został odmieniony kolorami ukraińskiej flagi. Otrzymał żółty pasek i niebieską tarczę ozdobioną herbem Ukrainy. Całkowity dochód ze sprzedaży tego modelu został przekazany do szpitala wojskowego w obwodzie Chmielnicki, biorącym nazwę od miasta Chmielnicki, zamieszkiwanego przez ćwierć miliona ludzi. Dzięki sprzedaży dwustu limitowanych sztuk zegarka, litwini zebrali 60 000 Euro, które przeznaczono na zakup lekarstw i materiałów medycznych. Wszystkie zakupione materiały zostały dostarczone do szpitala przez Benedikta Vanagasa - litewskiego kierowcę rajdowego, który jednocześnie jest dumnym ambasadorem i przyjacielem marki Vostok Europe.
Benedikt Vanagas z zegarkiem Stand For Ukraine na nadgarstku z pierwszej edycji
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition

Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition - druga edycja zbiórki i ambitny cel

Niestety, rok później wojna w Ukrainie trwa i na ten moment nie widać możliwości zawieszenia broni. Oznacza to, że wsparcie jest nieprzerwanie potrzebne, a zapotrzebowanie na lekarstwa i materiały medyczne stale rośnie. W związku z tym, litewski producent ponownie rozpoczyna zbiórkę pieniędzy. Wraz z ogłoszeniem nowej zbiórki przedstawiony też został cel - marka chce zebrać tym razem 70 000 Euro!

Podobnie jak w ubiegłym roku, cała kwota zostanie przeznaczona na pomoc ofiarom wojny, a w jej dostawie do poszkodowanych weźmie udział Benediktas Vanagas. W tej chwili nie wybrano jeszcze instytucji do której trafi cała pomoc, ponieważ sytuacja na Ukrainie jest dynamiczna i niemal z dnia na dzień zmieniają się miejsca, w których wsparcie jest najbardziej potrzebne. Dokładna informacja dokąd trafi pomoc zostanie przekazana w chwili, gdy zakończy się zbiórka.

Druga edycja Vostok Europe Slava Ukraini - model pełen symboli

Nowy, limitowany do 200 sztuk zegarek Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition powstał w oparciu o inną popularną rodzinę zegarków - Vostok Europe N1 Rocket z obrotowym bezelerm. Jego znakami rozpoznawczymi są dwukolorowe, jak ukraińska flaga, pasek i bezel . Część paska ze sprzączką jest całkowicie niebieska, a druga w całości żółta. Pierwsze dwadzieścia minut skali nurkowej ma żółte tło, natomiast pozostała część podziałki ma zaś niebieskie tło.
Druga edycja Vostok Europe Slava Ukraini
Godło ukrainy ukazane na tarczy zegarka Vostok Europe,  które ukazuje się dzięki substancji Super-LumiNova
Tarcza, oczywiście niebieska, wykończona jest żółtymi akcentami. Główna jej cześć została ozdobiona motywem znanym z vyshyvanek - tradycyjnych koszul zdobionych ludowym haftem. Te koszule można było zobaczyć między innymi podczas występów prezydenta Ukrainy, dzięki któremu stały się słynne na całym świecie. Nad indeksem godziny szóstej znalazło się także godło Ukrainy. Na tarczy wykorzystano substancję Super-LumiNova, która po zmroku podświetla herb Ukrainy, wskazówki i indeksy.
Specjalny jest także dekiel. Widnieje na nim duży herb Ukrainy oraz kontur jej granic, których tłem jest ponownie wzór ludowego haftu. Wygrawerowano na nim informację o tym, że całość dochodów ze sprzedaży zegarka będzie przeznaczona na wsparcie dla Ukrainy, hasło przewodnie Vostok Europe Stands for Ukraine, a także numer z krótkiej serii 200 egzemplarzy. Zegarki zostaną dostarczone do wszystkich filantropów w pudełkach ozdobionych barwami Ukrainy, wewnątrz których znajdą się specjalne, numerowane certyfikaty informujące dokąd trafiły zebrane pieniądze.
Dekiel zegarka Vostok Europe Slava Ukraini druga edycja z motywem znanym z vyshyvanek
Zegarek Vostok N1 Rocket dla Ukrainy

Zegarek Vostok N1 Rocket dla Ukrainy - najważniejsze informacje

Limitowany zegarek przygotowany w ramach zbiórki funduszy na pomoc dla dotkniętej wojną Ukrainy ma wszystkie cechy standardowego modelu z kolekcji VE Rocket N1 Chrono, czyli jest:

  • wodoszczelny do 200 metrów,
  • wykonany z hipoalergicznej stali szlachetnej 316L,
  • wyposażony utwardzone chemicznie szkło mineralne typu K1,
  • wyposażony w japoński mechanizm kwarcowy z komplikacją stopera,
  • objęty dwuletnią gwarancją producenta.

Wymiary modelu Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition to 46 milimetrów średnicy, 55 mm wysokości i 16 milimetrów grubości.

Charytatywne wsparcie od Vostok Europe

Nowy, limitowany zegarek Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition dostępny będzie na przełomie maja-czerwca bieżącego roku. Jednak już teraz można kupić go w przedsprzedaży Jest to projekt całkowicie charytatywny! Oznacza to, że ani Vostok Europe, ani sprzedawcy detaliczni nie zarabiają na sprzedaży tych modeli, a cała kwota zostanie wykorzystana na pomoc ludności Ukrainy. Każdy z dwustu limitowanych egzemplarzy zostanie sprzedany w cenie 350 Euro, co da oczekiwaną kwotę 70 000 Euro (w chwili obecnej to ponad 330 000 złotych). Ogromne zainteresowanie pierwszą edycją zegarka Vostok Europe Stands for Ukraine i błyskawiczne wyprzedanie całej puli dwustu jej egzemplarzy pozwala liczyć na to, że plan Litwinów zostanie zrealizowany bez problemów.
Charytatywne wsparcie od Vostok Europe
Wszyscy Klienci zainteresowani wsparciem ludności Ukrainy przez zakup specjalnej, limitowanej do dwustu sztuk edycji zegarka, powinni być czujni i przygotowani do działania, by na pewno zdążyć zamówić swój egzemplarz.
24h
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition 6S21-225A466Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition 6S21-225A466 - hover
2.059,00 zł
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition6S21-225A466
(1)
Edycja specjalna Limited
24h
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition 6S21-225A466B
2.649,00 zł
Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition6S21-225A466B
(1)
Edycja specjalna Limited

Autor artykułu

Jakub Wronowicz- autor artykułu
Jakub WronowiczPasjonat zegarków męskich z głębokim zrozumieniem psychologii marketingu. Kiedy nie analizuje najnowszych trendów w zegarmistrzostwie, oddaje się rytmom tańca. Posiadacz kilku wyjątkowych modeli, wie dokładnie, jaki zegarek spełni Twoje oczekiwania.