Limitowane zegarki Vostok Europe nigdy nie kryły swojej inspiracji radziecką technologią. Nie inaczej sprawa wygląda w ekskluzywnej kolekcji Vostok Europe Energia Rocket. Przyczynkiem do jej stworzenia jest skonstruowana na przełomie lat 1978 - 1987, największa radziecka wyrzutnia rakietowa o nazwie Energia. Olbrzymi wpływ tej technologii odzwierciedla jej dalszy rozwój w sowieckim programie kosmicznym, a dziś został on upamiętniony właśnie, jako zegarki męskie Vostok Europe

Wzorce dla stworzenia tej wyjątkowej kolekcji mają bezpośrednie przełożenie na charakterystyczne cechy zawartych w niej czasomierzy. Vostok Europe Energia Rocket to niezwykle charyzmatyczne, duże zegarki męskie za sprawą 48 mm koperty wykonanej z tytanu w modelach Energia Rocket Titan lub stali w Energia Rocket Multifunctional. Kolejnym skutkiem inspirowania się technologią rakietową, jest zastosowanie szeregu rozwiązań sprawiających, że limitowane do 3000 egzemplarzy modele to niesamowicie odporne zegarki. Materiał koperty, utwardzone szkiełko mineralne z powłoką antyrefleksyjną i 300m wodoszczelności wsparte zaworem upustowym helu dla ekstremalnych zanurzeń sprawiają, że mega odporne zegarki Vostok Europe to prawdziwe czasomierze do zadań specjalnych. Wszystkie męskie zegarki z tej kolekcji skrywają w swoim wnętrzu wysokiej klasy mechanizm automatyczny z rezerwą chodu wynoszącą 42 godziny. Aby jeszcze zwiększyć ich praktyczność, duże zegarki męskie Vostok Europe Energia Rocket zaopatrzono w datownik oraz trytowe podświetlenie, które ma stukrotnie większą moc niż klasyczny Neobrite i nie wymaga wcześniejszego naświetlania.

Zegarki Vostok Europe Energia Rocket

Niezwykle odporne zegarki Vostok Europe inspirowane wyrzutnią rakietową, dają wyraz swojej wytrzymałości już na pierwszy rzut oka, dzięki swojemu niesamowitemu designowi. Te wspaniałe,  duże zegarki męskie mają wręcz pancerną budowę, a kompozycja tarczy i pierścienia antyrewersyjnego sama w sobie przypomina kanał wylotowy dla rakiet międzykontynentalnych. Na szczególną uwagę zasługuje łączenie koperty i paska, którym podkreślono zarówno wytrzymałość jak i militarno-kosmiczne przeznaczenie źródła ich inspiracji. Przypominające zawiasy stosowane w schronach atomowych i statkach kosmicznych łączenie nie tylko wygląda oszałamiająco, ale ma też swoje praktyczne uzasadnienie. Duże zegarki męskie Vostok Europe Energia Rocket zapakowane są w designerskie, wodoodporne pudełko, w którym znajdziemy śrubokręt służący do łatwej wymiany zawartych w zestawie pasków - skórzanego i silikonowego. To wszystko sprawia, że limitowane zegarki Vostok Europe to doskonała propozycja dla prawdziwych mężczyzn, którzy nie idą na kompromisy w drodze do wyznaczonego celu.