Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Limitowany zegarek Vostok Europe Energia Rocket Bronze Automatic

15-03-2019

Zegarki Vostok Europe należą do wyjątkowej grupy produktów, które nawet laik jest w stanie rozpoznać na pierwszy rzut oka. Ich renoma oraz popularność mogą być jednocześnie zaskoczeniem, jak i dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Vostok Europe bez najmniejszych problemów konkuruje bowiem z największymi gigantami, choć historia marki sięga zaledwie 2004 roku.  Co więcej, wywodzi się ona z kraju, którego nikt wcześniej nie kojarzył z zegarmistrzostwem. Litewskie zegarki, bo to właśnie z zza naszej wschodniej granicy wywodzą się te niezwykłe czasomierze, są dzisiaj inspiracją dla całego świata, a swoją siłę czerpią z solidnych fundamentów. Jakie to fundamenty zaprezentujemy Wam na przykładzie najnowszego modelu Vostok Europe Energia Rocket, który niedawno pojawił się w naszym sklepie.

 


Linia modeli VE Energie Rocket

Wielofunkcyjny zegarek Vostok Europe Energia Rocket Bronze z tarczą typu open heart.

Nowy zegarek Vostok Europe YN84-575O540 reprezentuję linię modeli VE Energie Rocket. Kolekcja ta, tak jak wszystkie inne kolekcje marki, odwołuje się do historii radzieckich wynalazków, które w swoim okresie, były kolejnym krokiem w rozwoju ludzkości. Zegarki Vostok Europe Energia Rocket przypominają o cudzie techniki jakim był system Energia, umożliwiający podbój kosmosu. Najpotężniejsza wyrzutnia rakiet w historii pozwalała wynieść na orbitę dosłownie wszystko, jeśli mieściło się w przedziale wagowym - uwaga - 100 ton! Kolekcja Vostok Europe Energia Rocket przypomina to przełomowe rozwiązanie, bez którego nie było by mowy o współczesnej kosmonautyce. Marka dba, aby jej oferta nie tylko odwoływała się do historii, ale zachowywała cechy źródeł swojej inspiracji. Zegarki Vostok Europe istotnie korzystają ze sprawdzonych rozwiązań, a ich parametry świadczą o najwyższej jakości, co widać również po naszym dzisiejszym bohaterze. 
Zegarek Vostok Europe Energia Rocket z otwartą tarczą

Nowy Vostok Europe Energia Rocket to automatyczny zegarek z otwartą tarczą, co świadczy o pewności producenta w kwestii wykorzystanych podzespołów. Niemniej doskonała jest zresztą koperta, w której mechanizm ten został ukryty. Automatyczny Vostok Europe Energia Rocket odznacza się bardzo solidnym wyglądem i sporym rozmiarem, aż 48mm. Kolor czasomierze też nie jest przypadkowy. Zegarek Vostok Europe wykonany jest z brązu, co zapewnia niesamowity wygląd i pokazuje z jak wyjątkowych materiałów produkowane są litewskie zegarki. Ten sam kolor otrzymały słusznych rozmiarów indeksy oraz wskazówki, które na czarnym cyferblacie są naprawdę czytelne i to nawet w ciemności. Odpowiada za to unikatowe podświetlenie trytowe, którego właściwości stanowią kosmiczny standard w porównaniu do zwykłej masy luminescencyjnej. Zegarek Vostok Europe w centralnej części odsłania oczywiście swoje pracujące serce. Dodatkowo na godzinie 12 widoczny jest wskaźnik 40 godzinnej rezerwy chodu, a na godzinie 6 widzimy tarczę czasu dobowego. Jak wszystkie zegarki Vostok Europe, model ten objęty jest limitacją, co znacznie podnosi jego prestiż - nie ma jednak mowy o trzymaniu go na wystawce. Automatyczny Vostok Europe Energia Rocket otrzymał utwardzanie szkiełko mineralne, a jego wodoszczelność wynosi aż 300m, co plasuje go w standardzie zegarków nurkowych, podobnie zresztą jak obrotowy bezel. 

Wytrzymały zegarek Vostok Europe Energia Rocket Bronze z kopertą wykonaną z brązu. Podświetlenie trytowe w jasnym zielonym kolorze w zegarku Vostok Europe YN84-575O540. Brązowy, skórzany pasek zegarka Vostok Europe Energia Rocket YN84-575O540.Limitowany zegarek Vostok

Nie ma zatem złudzeń, że nowy Vostok Europe Energia Rocket to zegarek nie z tej ziemi, co ponownie przypomina o niezwykłym źródle inspiracji, bez którego nie powstałby ani ten, ani żaden inny przedstawiciel kolekcji. Wyjątkowość tego czasomierza wywołuje zachwyt, a oryginalny wygląd wraz z jakością wykonania, pozwolą nosić go niemal w każdej sytuacji, nawet jako punkt wyjściowy do oryginalnej stylizacji. Warto zaznaczyć, że Vostok Europe Energia Rocket to limitowany zegarek, dzięki czemu jest on gratką dla kolekcjonerów i idealnie sprawdzi się jako niepowtarzalny zegarek na prezent.

Zegarek Vostok Europe Energia Rocket Bronze z mineralnym utwardzanym szkiełkiem chroniącym wnętrze zegarka.