Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Rajd Dakar i sukces zespołu wspieranego przez Vostok Europe

10-04-2019

W zeszłym roku informowaliśmy Was o niezwykłej współpracy, którą nawiązała wywodząca się zza naszej wschodniej granicy marka. Dziś przyszedł czas, aby sprawdzić jej rezultaty i przekonać się, jak spisały się zegarki Vostok Europe na Dakarze. Warto przypomnieć o doniosłości tego wydarzenia, o czym świadczy zaangażowanie w projekt Polskiego Ministra Spraw Zagranicznych, który przed rozpoczęciem rajdu spotkał się z polsko-litewskim zespołem. Zawsze miło jest przecież obserwować polepszanie się sąsiedzkich stosunków, szczególnie w trakcie dokonywania heroicznych czynów. Dla nas jest to wydarzenie szczególnie wyjątkowe ze względu na to, że naocznym dowodem tej działalności, są limitowane zegarki Vostok Europe. 


Pojazd polsko-litewskiej drużyny rajdu dakar.

O tegorocznych zmaganiach dwóch śmiałków Benediktasa Vanagasa oraz jego pilota Sebastiana Rozwadowskiego, nie można pisać pomijając trudności napotkane przez nich w poprzednich edycjach rajdu. Kiedy w 2018 roku polsko-litewski zespół musiał zakończyć swoje zmagania przez awarię silnika, stało się jasne, że zadanie jakie przed sobą postawili wymaga czegoś znacznie więcej niż dobrych chęci. W tego typu wydarzeniach niezawodność staje się priorytetem, a tej nie da się jej przecież osiągnąć bez odpowiedniego zabezpieczenia podzespołów zmuszonych do pracy w ekstremalnych warunkach. 


Nic zatem dziwnego, że zegarki Vostok Europe oraz wsparcie jakie litewska manufaktura zapewniła ambitnej drużynie, pomogły otworzyć wrota do sukcesu. Niezwykle ciężkie zmagania na bezdrożach Peru udało się ukończyć w bardzo dobrym czasie, który pozwolił zająć 11 miejsce, niespełna 5 sekund za pierwszą 10. Świadczy to nie tylko o rosnącym potencjale jaki reprezentuje team Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski, ale również o tym, że Vostok Europe na Dakarze to nie przypadek, a wręcz niezbędna konieczność. 

Limitowany zegarek Vostok Europe na skórzanym pasku w czerwono-czarnym kolorze.Benediktas Vanagas oraz Sebastian Rozwadowski po ukończeniu rajdu Dakar.
Tegoroczny rajd Dakar odbył się w Peru.
Polsko-litewski zespół zajął 11 miejsce, 5 sekund po pierwszej 10.


Luksusowy, męski zegarek Vostok Europe 6S21-320H391 Motorsport Benediktas Vanagas Titanium Black Edition na skórzanym pasku w kolorach takich jak czerwony i czarny. Koperta zegarka jest wykonany z tytanu w czarnym kolorze. Tarcza zegarka jest również w czarnym kolorze z dwiema subtarczami. Na dole tarczy widnieje napis Benediktas Vanagas w czerwonym kolorze.

Szybki rzut oka na ofertę jaką kieruje do swoich klientów marka Vostok Europe rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące przyczyn ich uczestnictwa w rajdzie Dakar, którego każda edycja jest po prostu niepowtarzalna. To samo tyczy się litewskiego producenta, który sukcesywnie wypuszcza na rynek limitowane zegarki męskie. 


Rajd Dakar to zdecydowanie ambitny cel, którego osiągnięcie zyskuje na upamiętnienie, co również należy do dziedziny marki Vostok Europe. Ta owocna współpraca przyniosła niesamowite modele takie jak Vostok Europe 6S21-320H391 Motorsport Benediktas Vanagas Titanium Black Edition oraz Vostok Europe 6S21-320J390 Motorsport Benediktas Vanagas Titanium Black Edition.

Czarny dekiel również został wykonany z tytanu i wytłoczone na nim zostały wzory aut nawiązujące do Rajdu Dakar.Vostok Europe wsparciem tegorocznej drużyny polsko-litewskiej.

Każda kolekcja marki jest bowiem poświęcona konkretnemu wydarzeniu, które pozwoliło ludzkości wejść na kolejny poziom cywilizacyjny. Wystarczy wspomnieć takie choćby kolekcję Vostok Europe Expedition North Pole, poświęconą wyprawie na Biegun Północny, Vostok Europe Energia Rocket powstałą na cześć technologi umożliwiającej podbój kosmosu, czy Vostok Europe Lunokhod będąca wspomnieniem o zakończonym sukcesem wysłaniu łazika na nasz księżyc. Limitowany zegarek Vostok Europe na Dakarze to świetny pomysł z jeszcze jednego powodu. Wszystkie propozycje tej marki charakteryzuje ponadprzeciętna odporność, a sam ich design daje do zrozumienia, że nie są to czasomierze dla byle kogo.


Solidna konstrukcja i spory rozmiar to nie zwyczajne prężenie muskułów, ale rezultat tego co faktycznie cechuje modele marki. Zegarki Vostok Europe charakteryzują się między innymi wysoką wodoszczelnością, do tego stopnia, że lwia część modeli wyposażona jest w nurkowy standard 300m. Do produkcji wykorzystywane są też wysokiej jakości materiały, między innymi stal, ale także brąz czy nawet tytan, co pokazuje, że limitowane zegarki Vostok Europe nie godzą się na kompromisy, co stanowi klucz do sukcesu w takich imprezach jak Rajd Dakar.

Pomimo wielu przeszkód drużynie udało się ukończyć rajd z bardzo dobrym czasem.