Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT07-01-2019

Nowe modele Vostok Europe Everest Expedition Underground

Zaledwie 15 lat istnienia litewskiej marki Vostok Europe pozwoliło na uzyskanie przez nią renomy producenta zegarków do zadań ekstremalnych. Każda z edycji zegarków Vostok Europe Expedition skonstruowana została z myślą o jednostkach poszukujących wyjątkowych przygód i niecodziennych aktywności, których podejmowanie wymaga niespotykanej odwagi. To modele dla osób o silnym charakterze, ceniących sobie ekstrawagancki styl. Podobnie jest w przypadku kolejnej limitowanej serii, jaką są męskie zegarki Vostok Europe Everest Expedition Underground.

Luksusowy zegarek Vostok Europe Everest Expedition Underground w klasycznym stylu ze srebrną, okrągłą stalową kopertą oraz skórzanym paskiem w kolorze brązu.


Limitowana seria czasomierzy ma upamiętniać wyjątkowe zdarzenie związane z przekraczaniem granic przez jednostki ludzkie. W 2013 roku ukraińsko-litewska ekspedycja speleologów podjęła się eksploracji drugiej co do głębokości jaskini na świecie, w górach na terenie Abchazji. Speleologom udało się zejść na niepokonaną do tamtej pory głębokość 2197 metrów. Warto zaznaczyć, że jaskinię Krubera-Woronia, do której zeszli naukowcy, uważano za podziemny Everest planety Ziemi. Co ciekawe, po drodze śmiałkowie musieli przekroczyć dwa zbiorniki wodne o długości 300 i 65 metrów, a każdy z uczestników wyprawy zaopatrzony był w wytrzymały zegarek Vostok Europe Expedition.

Zegarek Vostok Europe Expedition Everest Underground Automatic z limitowanej serii
Zegarek Vostok Europe YN84-597A543 Expedition Everest Underground Automatic z mechanizmem kwarcowym


Najnowsze zegarki Everest Expedition Underground dostępne są w wariancie z mechanizmem automatycznym. Starsze modele to zegarki kwarcowe, jednak zarówno jeden, jak i drugi typ mechanizmu chroniony jest wysoce wytrzymałą i szczelną obudową. Z każdym z tych modeli można nurkować na naprawdę dużych głębokościach. Zaopatrzenie konstrukcji zegarka w obrotowy bezel podkreśla dodatkowo jego walory jako czasomierza outdoorowego, przeznaczonego do zadań specjalnych. Analogową tarczę modelu chroni utwardzone szkło mineralne, a wnętrze przed niepożądanym zawilgotnieniem ochrania zakręcana koronka i dekiel. Szkiełko pokryte zostało powłoką antyrefleksyjną.

 

Z zegarkiem tym niestraszne są żadne ciemności. W limitowanej edycji czasomierzy Everest Expedition Underground zastosowano oświetlenie trytowe. To gazowe podświetlenie, 100 razy silniejsze od tradycyjnych, uruchamia się samozapłonowo, bez potrzeby dodatkowego źródła energii w postaci baterii.

Zegarek w zestawie został wyposażony w dwa rodzaje pasków. Jeden z tworzywa sztucznego, a drugi oldschoolowy ze skóry, co pozwala na jego łatwą wymianę, w zależności od okoliczności. Niewątpliwie do sportów podwodnych przyda się pasek gumowy, natomiast skórzany, z klasycznymi ćwiekami - do wszelkich oficjalnych uroczystości, podkreślając prestiż właściciela tego designerskiego czasomierza. 

Solidna, zamykana na zatrzaski skrzynka, której wnętrze wyściełane jest pianką zabezpieczającą.


    

Bonus dodatkowy w postaci małego, wielofunkcyjnego breloczka.

Każdy model zapakowany jest w solidną, zamykaną na zatrzaski skrzynkę, której wnętrze wyściełane jest pianką zabezpieczającą. W odpowiednich przegródkach znajduje się wspomniany wyżej dodatkowy pasek, zegarek, dokumentacja oraz bonus dodatkowy w postaci małego, wielofunkcyjnego breloczka. Urządzenie to może pełnić funkcję latarki. Podobnie jak zegarek, ten mały stożkowy przedmiot posiada trytowe oświetlenie. W breloku znajduje się również mały ceramiczny nóż, pozwalający na rozcinanie paczek bądź innych drobnych elementów. Wewnątrz gadżetu, po rozkręceniu, znaleźć można mały imbusowy klucz i specjalne widełki ułatwiające wymianę paska zegarka na odpowiedni wariant.


Zobacz polecane modele: