Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Vostok Europe na Rajdzie Dakar 2019

29-11-2018

Niedawno swojej premiery doczekały się wyjątkowe, jak zawsze limitowane zegarki Vostok Europe. Pomijając fakt, że wszystkie produkty litewskiej marki cieszą się nieposzlakowaną opinią to wyjątkowość nowej edycji dotyczy jeszcze jednego aspektu. Co więcej jest to polski aspekt. Otóż nowe zegarki Vostok stanowią świadectwo współpracy firmy z polsko-litewskim zespołem rajdowym, który przygotowuje się do Rajdu Dakar w 2019 r.

Benediktas Vanagas i jego polski pilot Sebastian Rozwadowski z zegarkami Vostok Europe na rękach.Niezawodne zegarki Vostok Europe

W zasadzie nie powinien dziwić fakt, że to właśnie marka Vostok zdecydowała się wspierać kierowców podczas arcytrudnego Rajdu Dakar w 2019 roku. Solidna, wschodnioeuropejska manufaktura wielokrotnie angażowała się w ekstremalne przedsięwzięcia, a jej czasomierze pewnie znosiły skrajne warunki otoczenia. Kolejne limitowane serie zegarków z powodzeniem brały udział w podwodnych i wysokogórskich ekspedycjach. Wraz ze speleologami schodziły wgłąb ziemi, a z kosmonautami podbijały kosmos. Jak dotąd męskie zegarki Vostok Europe nie zawiodły w żadnych okolicznościach. Warunki panujące podczas Rajdu Dakar nie są dla nich niczym nowym. Już po raz czwarty będą towarzyszyć zgranej, międzynarodowej załodze. W dniu październiku tego roku, w Warszawie, w hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre, miało miejsce Warszawskie Forum Bezpieczeństwa (Warsaw Security Forum). Podczas tego wydarzenia litewski kierowca Benediktas Vanagas i jego polski pilot Sebastian Rozwadowski dumnie prezentowali zegarki VostokEurope na swoich nadgarstkach. Ich ambasadorem jest znakomity Benediktas Vanagas, którego sygnatura widnieje na tarczach czasomierzy. Tym razem edycja doczekała się także damskiego modelu.

     Benediktas Vanagas i jego polski pilot Sebastian Rozwadowski.Męski zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas

Bez względu na to jakiemu przedsięwzięciu dedykowana jest dana kolekcja Vostok Europe, niektóre elementu budowy zegarków pozostają niezmienne. W tym wypadku jest to rozmiar koperty. Męski zegarek Vostok 6S21-320H391 posiada masywną kopertę, lecz stosunkowo lekką. Swoją niewielką wagę, a przy tym imponującą wytrzymałość zawdzięcza temu, że jest zrobiona z tytanu. Średnica obudowy wynosi 46 mm, natomiast jej grubość to 16 mm, przy czym 0,5 cm zabiera sam bezel. Stanowi on jednocześnie pierścień obrotowy. Utwardzane szkiełko mineralne pokrywa czarną tarczę zegarka, którą okala pierścień z naniesioną podziałką sekundową. Na cyferblacie znajdują się subtarcze chronografu rozmieszczone tak, żeby kojarzyły się z zegarami na kokpicie rajdowego samochodu. Indeksy w kształcie prostokątnym oraz wskazówki minutowa i godzinowa są podświetlane za pomocą Luminovy. 


Warto zatrzymać się na chwilę przy skórzanym pasku zegarka Vostok Europe 6S21-320H391. 5 mm grubości i 22 mm szerokości gwarantuje mu niezwykłą wytrzymałość. Wierzchnia warstwa paska w dotyku przypomina zamsz, podasz gdy jego spód posiada tradycyjnie gładką powierzchnię. Sprzączka, podobnie jak koperta, jest zrobiona z tytanu. Kolorystycznie model utrzymany jest w odcieniach czerni i czerwieni z wyrazistymi tytanowymi elementami w charakterystycznym dla tego materiału szarym kolorze. Zegarek Vostok Europe 6S21-320H391 to prawdziwie męski twardziel w sportowej oprawie i eleganckim obliczu. Takie połączenie stylów będzie odpowiednie dla każdego typu mężczyzny. W tej kolekcji również nie zabrakło modelu w ciemniejszych kolorach. Otóż model Vostok Europe 6S21-320J390 jest w głębokich odcieniach szarości i czerni i zapewne spodoba się większości mężczyzn.

Zegarek Vostok Europe 6S21-320H391 Motorsport Benediktas Vanagas Titanium Black Edition
Zegarek Vostok Europe 6S21-320J390 Motorsport Benediktas Vanagas Titanium Black EditionDamski zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas

Nowością w prezentowanej kolekcji jest zegarek Vostok Europe dedykowany paniom.Jego subtelnie zadziorny design przekroczył najśmielsze oczekiwania sympatyków czasomierzy Vostok. Model wzbogacił damską kolekcję Vostok Undine. Jego zjawiskowy urok i wybitna osobowość cieszą się dużym uznaniem wśród kobiet. Limitowany damski zegarek Vostok VK64-515C395 sygnowany jest oczywiście nazwiskiem litewskiego kierowcy rajdowego. To wysokiej jakości sportowy model o stosownie niewielkiej średnicy 39 mm., dzięki czemu z gracją dopasowuje się do kobiecego nadgarstka. Kolorystycznie zegarek utrzymany jest w modnej, czarnej tonacji z czerwonymi elementami. Najbardziej jednak warta komentarza jest tarcza tego damskiego zegarka. Swoją niecodzienną urodę zawdzięcza giloszowanym zdobieniom, które znacznie wpływają na kobiecy charakter czasomierza.  

Damski Vostok Europe jest dostępny w zestawie z dwoma dodatkowymi paskami z tworzywa sztucznego, przy czym jeden imituje niezwykle kobiecy, satynowy materiał. Całość z pewnością stanowi idealny prezent dla Pań.

     

Niesamowity, damski zegarek Vostok Europe  VK64-515C395 Undine Chrono Benediktas Vanagas na czarnym pasku z tworzywa sztucznego oraz stalową kopertą pokrytą PVD.
Niepowtarzalny, damski zegarek Vostok Europe VK64-515C395 Undine Chrono Benediktas Vanagas na skórzanym czarnym pasku z czerwonymi akcentami z mechanizmem kwarcowym oraz tytanową kopertą pokrytą czarnym PVD.Zegarki Vostok Europe Benediktas Vanagas

Zegarek Vostok Europe Motorsport Benediktas Vanagas Titanium Black Edition na każde ekstrymalne warunki
Wszystkie modele nowej limitowanej kolekcji są sygnowane nazwiskiem słynnego rajdowca. Tradycyjnie sprawdzają się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Każdy zegarek Vostok Benediktas Vanagas posiada zakręcaną koronkę, zakręcany dekiel i klasę wodoszczelności 200 m. Utwardzane szkiełko jest pokryte powłoką antyrefleksyjną. Wstrząsoodporna konstrukcja zapewnia trwałość i długowieczność poszczególnych modeli, co potwierdza fakt, że kierowca i pilot nie rozstają się ze swoimi zegarkami podczas całego Rajdu Dakar. Logotypy zegarkowego partnera teamu można zaobserwować na lusterkach samochodu oraz na rękawach kombinezonów obydwu członków zespołu.


Polecane modele: