Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Michel Herbelin - francuski design połączony ze szwajcarską precyzją

14-04-2021

Prestiżowe zegarki powstają nie tylko w Szwajcarii, Niemczech czy Japonii. Ojczyzną wielu wysokiej jakości wyrobów jest Francja, w której żyło i pracowało wielu znanych zegarmistrzów i twórców wielkich domów zegarmistrzostwa. We francuskiej Burgundii narodziła się też marka Michel Herbelin. Jesteśmy podekscytowani tym, że zegarki oferowane przez tego producenta dołączyły do portfolio sklepu ZEGAREK.NET! Dzięki temu, możemy zaoferować naszym klientom luksus w niepowtarzalnym, francuskim wydaniu. Tak jak francuskie samochody różnią się od niemieckich czy japońskich, tak i zegarki powstałe w Republice Francuskiej mają swój unikalny charakter, którego próżno szukać w wyrobach tworzonych na innych ziemiach. Wydawać by się mogło, że zegarek jest zbyt prostym i małym “urządzeniem”, by można było nadać mu jakiś unikalny charakter, jednak w atelier marki udaje się to od wielu dekad.Michel Herbelin - rodzinna marka od 1947 roku

Historia, która doprowadziła do tego, że zegarki Michel Herbelin są atrakcyjną propozycją dla osób szukających czegoś unikatowego, zaczyna się w Charquemont - francuskiej miejscowości leżącej w departamencie Doubs, w regionie Jury, skąd jest bardzo blisko do granicy ze Szwajcarią. Ta okolica stała się kolebką zegarmistrzostwa, niezależnie od tego, po której stronie rubieży przedzielającej góry znajdowali się konstruktorzy i przedsiębiorcy. W otoczeniu tych gór dorastał młody Michel Herbelin. Jego pasją była mechanika precyzyjna ożywiająca zegary i zegarki. Efektem tego zamiłowania było to, że pomimo dezaprobaty rodziców, uważających, że syn powinien przejąć rodzinne, stabilne przedsiębiorstwo, Michel uczył się, by zostać zegarmistrzem. Spędził kilka lat szkoląc się i pracując w lokalnej fabryce. Niestety, szybko doszedł do wniosku, że produkty opuszczające zakład nie są tak dobre, jak chciałby zaoferować swoim klientom i sygnować swoim nazwiskiem. Opuścił zakład i w wieku 26 lat, na najwyższym poziomie rodzinnego domu, ustanowił własny warsztat, który rozpoczął trwające do dziś pasmo sukcesów i rozwoju, a ostatecznie przemienił się w potężną firmę.

Michel Herbelin jako rodzinna markaPierwszy zegarek Michel Herbelin

Pierwszy model zegarka Impec Michel Herbelin
Impec Michel Herbelin

Michel pierwszy oferowany przez siebie zegarek nazwał "Impec", co było nawiązaniem do słowa "impeccable", które można przetłumaczyć jako: nienaganny, bez zarzutu. Nazwa stała się wyrazem pragnień twórcy, opisującym to co chciałby zaoferować kupującym - zegarek działający doskonale przez wiele lat. Przy produkcji tych modeli korzystał zarówno z francuskich jak i szwajcarskich dostawców. Z czasem do Michela dołączyli jego synowie Jean-Claude i Pierre-Michel. Ojciec zaraził synów pasją do zegarków, więc naturalnym było, że w przyszłości obejmą oni stery przedsiębiorstwa.Rewolucja kwarcowa

Lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku przyniosły wzrost produkcji, spadek cen i popularyzację mechanizmów zegarkowych wykorzystujących kryształy kwarcu. Mimo, że zarówno twórca jak i jego potomkowie zdawali sobie sprawę z tego, że krajowy przemysł ucierpi na tym kwarcowym przełomie, to jednocześnie dostrzegli w tym ogromną szansę dla firmy. Projektanci zatrudnieni w atelier zostali zachęceni do uwolnienia swojej wyobraźni, co zaowocowało wieloma intrygującymi wzorami, jak na przykład seria Michel Herbelin Newport. Dziś, po ponad 70 latach, firma nadal może pochwalić się niezależnością. Wszystkie jej wyroby są projektowane, ręcznie składane i kontrolowane w zakładzie we Franche-Comté - miejscowości w Burgundii.

Rewolucja kwarcowa i zegarki HerbelinMichel Herbelin liderem francuskiego rynku

Michel Herbelin jako lider na rynku francuskim

Pracownicy pozostają wierni filozofii twórcy, zakładającej przygotowywanie zegarków zaprojektowanych by były trwałe, przy jednoczesnym zachowaniu zgromadzonego przez lata know-how i wykończonych w duchu francuskiej elegancji. Trwałość i dokładność zapewniają szwajcarskie mechanizmy wyprodukowane przez firmy Sellita oraz Ronda. Od początku istnienia firma dostarczyła już przeszło 10 milionów zegarków. Studio Michel Herbelin zatrudnia 80 specjalistów, projektujących zegarki dla kobiet i mężczyzn. Marka jest liderem rodzimego rynku w kategorii zegarków od 300 do 1000 Euro, a w tym przedziale cenowym jej zegarki stanowią aż 33 % modeli damskich jakie każdego roku są sprzedawane we Francji. Sieć dystrybucji rozciąga się na 50 krajów, w których znajduje się łącznie ponad 2500 punktów oferujących zegarki z Charquemont.Zegarki Michel Herbelin - przegląd najciekawszych kolekcji

Katalog marki wypełniony jest niezwykle oryginalnymi i atrakcyjnymi wzorami. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy zegarkowej klasyki, ludzie wykorzystujący zegarek podczas pracy i spotkań biznesowych, jak i śledzące najnowsze trendy kobiety. Wspólnym mianownikiem wszystkich kolekcji jest niebywała dbałość o detale, tworzące indywidualny charakter każdej linii. Poszczególne rodziny wyraźnie różnią się od siebie i łatwo dopasować je do stylu, charakteru oraz okazji. Znaleźć można tu linie bardzo klasyczne, o designie eleganckim i powściągliwym oraz te dające opisać się przymiotnikiem "awangardowe" pełne unikatowych rozwiązań. Gdzieniegdzie można doszukiwać się podobieństw do znanych i bardzo drogich wzorów zegarków innych firm, jednak w żadnym wypadku nie można zarzucić atelier Michel Herbelin kopiowania i wtórności. Jeśli taki element pojawia się w produkcie francuskiego brandu, to łatwo dostrzec, że zyskał szczyptę autorskiej inwencji, a w efekcie stał się unikalny.

Zegarki Michel Herbelin oraz niezwykłe kolekcje


Michel Herbelin Cap Camarat - inspirowane przylądkiem Cap Camarat

Michel Herbelin Cap Camarat

Lazurowe Wybrzeże to słynny region turystyczny w południowo-wschodniej Francji, leżący nad Morzem Śródziemnym. Odwiedza go każdego roku ponad 10 milionów turystów. Ciekawostką jest to, że dziewięćdziesiąt procent “super” jachtów świata odwiedza ten region w czasie swojej służby, a każdego roku połowa wszystkich jednostek zawija do portów Riviery Francuskiej. W tej okolicy znajduje się przylądek Cap Camarat, z którego można podziwiać błękit nieba i wód. Na przylądku wybudowano latarnię morską, pomagającą marynarzom nawigować podczas wojaży. Zainspirowana przylądkiem kolekcja Michel Herbelin Cap Camarat to zegarki o sportowej, wyrazistej stylistyce, których ciekawe bransolety zostały zintegrowane z ich kopertami. By zegarki sprawdziły się podczas wakacji lub pracy nad wodą, producent zadbał o wodoszczelność - każdy z wariantów ma wytrzymać ciśnienie do 10 atmosfer. Wersje o trzech wskazówkach, zarówno kwarcowe jak i mechaniczne mają średnicę 40,5 milimetra, zaś te z kwarcowym stoperem 42 milimetry.


Michel Herbelin Newport - wyrafinowana stylistyka połączona z klasycznym zegarmistrzostwem

Linia Newport swój początek ma w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy właściciel wraz z synami dostrzegli możliwości jakie dawały marce coraz popularniejsze mechanizmy kwarcowe. Zaprezentowane w 1988 roku odznaczały się wyrazistym charakterem, a ich odświeżona współcześnie wersja chętnie z niego korzysta. W ostatnich latach Michel Herbelin Newport zaktualizowano do gustów dzisiejszych klientów, powiększając rozmiary zegarków i eksperymentując z kolorami, materiałami, a nawet dodając opcje komunikacji zegarka ze smartfonem. Co wyróżnia Newport od konkurencji? Przede wszystkim mocowanie paska - zegarek nie ma uszu w najpopularniejszym kształcie, a pasek okala centralnie umieszczony elementy i mocowany jest do niego za pomocą śrub. Inny wyrazisty element to bezel z pięcioma małymi śrubkami i napisem Newport w dolnej części, rozpisany między godziną 7 a 5. To zegarki sportowe dostępne w wielu odmianach i kolorach stworzone, by towarzyszyć właścicielom w każdej chwili. Dostępne są modele o trzech wskazówkach z wersjami kwarcowymi i mechanicznymi. Do dyspozycji klientów oddano także stopery, stoper regatowy i duże datowniki.

Michel Herbelin Newport


Michel Herbelin Octogone - minimalistyczna forma i nieskazitelna elegancja

Michel Herbelin Octogone

Zegarki potrafią przybierać najróżniejsze kształty. W serii Michel Herbelin Octogone, jak odnosząca się do łacińskiego słowa nazwa wskazuje, mają osiem kątów. Damskie ośmiokąty połączono z bransoletkami typu mesh, a ich tarcze pozbawione są wszelkich niepotrzebnych elementów. Te modele dla kobiet sprawdzą się nie tylko w codziennym użytku, ale też będą doskonale pełniły funkcję biżuterii przy wieczorowych kreacjach. Perłowe tarcze i dwie wskazówki to detale sprawiające, że zegarki Michel Herbelin Octogone są modelami stosowanymi nawet podczas najbardziej eleganckich przyjęć. Stalowe koperty oferowane są w dwóch wymiarach: 22,2 x 22,2 milimetra i 24,5 na 24,5 milimetra. Do wyboru przewidziano tarcze z białej i czarnej masy perłowej. Indeksy godzin 12 i 6 zdobią kryształy. MH Octogone to prawdziwa biżuteria, tworzona tak, aby udoskonalić nawet najpiękniejsze chwile.


Michel Herbelin Antares - spersonalizuj damski zegarek

Jak rozwiązać problem tego jaki zegarek założyć do nowych butów i torebki, które są jasne, a pasek zegarka jest ciemny? By pomóc rozwiązać ten problem stworzono kolekcję Michel Herbelin Antares. Klientki mogą skomponować własny zestaw składający się z zegarka i pasków odpowiadających ich gustom i osobowości. Wybór jest ogromny. W pierwszym kroku do wyboru są koperty stalowe, w kolorze złotym oraz wykończone na czarno. Każdy wariant dzieli się na modele okrągłe i prostokątne. W modelach czarnym i złotym zaoferowano na ten moment po jednym wzorze tarczy. W obudowie stalowej zaproponowano kilka ich fasonów.

Michel Herbelin Antares


Ostatni etap to wybór bransoletki lub paska. Przygotowano paski w modnych kolorach, które mogą być zarówno klasyczne, jak i na tyle długie, by oplatać przegub dwukrotnie. Opatentowany system szybkiej wymiany pasków wymyślono i skonstruowano tak, by maksymalnie uprościć operację zamiany pasków i bransoletek. W ten prosty sposób każda z pań może przygotować swój uszyty na miarę zestaw Michel Herbelin Antares. Zostanie on zapakowany w specjalne pudełko i w nim dostarczony. Problem rozwiązany!


Michel Herbelin City - klasyczna propozycja dla niej i dla niego

Michel Herbelin City

Dla osób szukających ponadczasowych, eleganckich zegarków bez zbędnych dodatków, powinni skupić swoją uwagę na kolekcji Michel Herbelin City. Te dwuwskazówkowe modele odznaczają się prostotą formą. Zrezygnowano w nich ze zbędnych elementów, oferując atrakcyjne wizualnie oraz cenowo wyroby. Można znaleźć tu tarcze ze szlifem słonecznym, zarówno srebrne, zielone, niebieskie czy antracytowe. Miłośnicy stylistyki vintage na pewno docenią okrągłe tarcze z podziałem na cztery sektory. Spośród tych produktów o podzielonej liniami tarczy można wyłonić pary damski - męski, w kolorach srebrnym i złotym, na skórzanych paskach. Duże modele Michel Herbelin City okrągłe mają średnicę 38,7 milimetra, zaś mniejsze 30,5 milimetra. W obu wersjach z tarczy odczytać można godziny, minuty i informację o aktualnym dniu miesiąca. Z kolei modele w kopertach o kształcie poduszki pozbawiono datowników, a wymiary ich obudowy to 36 x 36 milimetrów.Dla kogo zegarki Michel Herbelin ?

Warto poznać zegarki Michel Herbelin, nie tylko z uwagi na atrakcyjną politykę cenową marki. To wyroby tworzone z pasją we Francji, korzystające z doskonałej szwajcarskiej technologii. Ten mariaż owocuje interesującymi wzorami, pełnymi intrygujących detali jak chociażby koronki z kaboszonami i wykorzystujących najnowsze rozwiązania techniczne. Zegarki mają wysublimowaną stylistykę, a wykonano je z wysokiej jakości materiałów. Są tu trwała stal szlachetna i szafirowe szkła, wysokiej jakości skóra, a nawet włókno węglowe, które gwarantują, że wyroby przez wiele lat będą cieszyły właścicieli doskonałym wyglądem. Wysokiej jakości mechanizmy Sellita i Ronda, odpowiednio zadbane, będą działały przez wiele lat odmierzając czas w codziennej gonitwie i pomagając cieszyć się długimi chwilami z najbliższymi. Wszystko to sprawia, że debiutująca w naszym sklepie marka Michel Herbelin jest nie tylko propozycją jaka może doskonale sprawdzić się jako pierwszy zegarek, lecz uzupełnić kolekcję wytrawnych znawców, którzy dostrzegą we francuskich zegarkach wspaniałe detale i wysoką jakość wykończenia.

Zegarki Michel Herbelin w eleganckiej stylistyce dla każdego


Zobacz najpopularniejsze zegarki Michel Herbelin:

FILTRY0