POWRÓT23-03-2021

Michel Herbelin prezentuje nowego członka kolekcji Cap Camarat

Francuska marka Michel Herbelin słynie z produkcji zegarków o nieskazitelnej jakości wykonania i wysublimowanej stylistyce. Każdy zegarek składany jest ręcznie przez wykwalifikowanych pracowników, a następnie poddawany wnikliwej wewnętrznej kontroli jakości. Zegarki tworzone są z pasji i miłości do zegarmistrzostwa przy jednoczesnym poszanowaniu rzemieślniczego know-how. Odrobina francuskiej elegancji sprawia, że każdy model jest wyjątkowy. W obszernym portfolio producenta można spotkać kolekcję Michel Herbelin Cap Camarat, która narodziła się w 2018 roku i od razu zyskała rzeszę odbiorców, a to wszystko za sprawą niepowtarzalnego wzornictwa rodem z lat 70. minionego stulecia.Nowy zegarek w kolekcji Michel Herbelin Cap Camarat

W tym roku producent postanowił poszerzyć tę linię wzorniczą o kolejny wariant. Nowy model Michel Herbelin Cap Camarat swoją kolorystyką nawiązuje do korzeni kraju, w którym został wyprodukowany. Jego atrakcyjny sportowo-elegancki wygląd uosabia francuską elegancję i to bez zbędnej ostentacji. Wszystko do siebie idealnie pasuje i nic nie jest nachalne.

Nowy zegarek w kolekcji Michel Herbelin Cap Camarat


Utrzymany w kolorach francuskiej flagi czasomierz jest wierny estetyce kolekcji zainspirowanej historycznym projektem Michela Herbelina z lat 70. Marka zakorzeniona w epoce mody na swój własny sposób zinterpretowała model z przeszłości, wypuszczając na rynek zegarek o ponadczasowym designie i sportowym duchu. Surowy styl i prostota w tym przypadku wznosi model Cap Camarat na nowy poziom.Ponadczasowy design zegarka Michel Herbelin Cap Camarat

Fuzja dziedzictwa ze współczesnością za skutkowała tak, że zegarek Michel Herbelin Cap Camarat posiada stalową kopertę o średnicy 40,5 mm. Na okrągłym pierścieniu, który „łagodzi” sześciokątny kształt obudowy, widnieje sześć ozdobnych śrubek. Kopertę wykończono dwoma technikami. Krawędzie zostały wypolerowane na wysoki połysk, a pozostałą część poddano procesowi pionowego szczotkowania. Zgrabna koronka została zabezpieczona przed jej mechanicznym uszkodzeniem. Producent klasę wodoszczelności określił na poziomie 100 metrów, co w większości wypadków jest wystarczającym parametrem do swobodnego korzystania z zegarka na co dzień, bez obaw o jego zalanie.


Atrakcyjna wizualnie tarcza

zegarek Michel Herbelin Cap Camarat z atrakcyjną tarczą

Biała tarcza modelu Cap Camarat jest niezwykle czytelna i atrakcyjna wizualnie. Widnieją na niej wytłoczone poziome pasy nadające głębię. Na jej powierzchni osadzono fasetowane indeksy godzinowe wypełnione substancją luminescencyjną. Podobną analogię można odnaleźć w prostokątnych wskazówkach nawiązujących swoją stylistyką do złotej ery zegarków sportowych. Czerwona wskazówka sekundnika świetnie współgra z niebieską skalą minutową, która okala tarczę dookoła niczym kołnierz koszuli. W tym miejscu trzeba pochwalić producenta za wyjątkowo subtelne połączenie trzech kolorów, które razem tworzą flagę Francji. Okienko datownika spoczywa w pobliżu godziny szóstej. Układ wskazań zabezpiecza szafirowe szkło cechujące się wyższą odpornością na zarysowania, aniżeli mineralne.


Stalowa bransoleta

Zegarek zestawiono ze stalową bransoletą, która stanowi doskonałe uzupełnienie tego eleganckiego modelu o sportowym zacięciu. Polerowane i szczotkowane elementy 4-częściowych ogniw są charakterystyczną cechą marki Michel Herbelin. Motylkowe zapięcie zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Zegarek Herbelin ze stalową tarczą


Niezawodny mechanizm

Niezawodny mechanizm w zegarku Herbelin

Jeśli chodzi o mechanizm, to producent zastosował szwajcarską jednostkę napędową o oznaczeniu Sellita SW200-1. Kaliber wyposażony w moduł automatycznego naciągu legitymuje się 38-godzinną rezerwą chodu i pracą z częstotliwością 4 Hz, co odpowiada 28 800 wahnięciom na godzinę. Do łożyskowania elementów ruchomych mechanizmu wykorzystano 26 kamieni. Miłośnicy zegarmistrzostwa z całą pewnością docenią transparentny dekiel, przez który można podziwiać bijące serce zegarka. Na rotorze można dostrzec wygrawerowaną nazwę producenta.Dla kogo nowy zegarek Michel Herbelin Cap Camara?

Michel Herbelin Cap Camarat to nietuzinkowy czasomierz dedykowany mężczyznom pewnym siebie i lubiącym aktywny tryb życia. Model jest wspaniałym przykładem zegarmistrzowskich tradycji sięgających prawie 75 lat. Francuski zmysł estetyki idealnie połączono ze szwajcarską precyzją.

zegarek Michel Herbelin z kolekcji Cap Camara