Seria zegarków Tissot Ballade jest kontynuowana nieprzerwanie przez szwajcarski koncern zegarmistrzowski od 1994 roku. Wraz z rozwojem technologii i zmian konstrukcyjnych w mechanizmach automatycznych, czasomierze tej ekskluzywnej linii przechodziły stopniowo kolejne metamorfozy. Przedstawiciele marki Tissot zaprezentowali w roku 2017 na Targach w Bazylei certyfikowany chronometr, o podobnym stopniu zaawansowania technologicznego i charakteryzujący się dodatkowo przystępną ceną.
Eleganckie zegarki bikolor z certyfikatem
Współcześni przedstawiciele tej kolekcji to również eleganckie zegarki bikolor cechujące się ponadczasowym stylem i wyjątkową precyzją chodu. Między damskimi i męskimi wersjami występują jedynie nieznaczne różnice. Każdy model Tissot Ballade Powermatic 80 testowany jest przez szwajcarski instytut badań chronometrycznych COSC, a nabywca danego egzemplarza otrzymuje unikalny numer seryjny z certyfikowaną gwarancją precyzji chodu.

Certyfikowany chronometr z 80-godzinną rezerwą chodu

Jak wszyscy przedstawiciele zegarków Powermatic 80, automatyczne modele Tissot Ballade cechują się 80-godzinną rezerwą chodu. Pozwala to np. zostawić zegarek na biurku w piątek wieczorem i założyć go dopiero w poniedziałek rano, by ponownie pod wpływem ruchów ręką mógł się on nakręcić. Bezczynne spoczywanie czasomierza przez ponad trzy doby nie będzie miało wpływu na dokładność pomiaru czasu.
Innowacyjne zastosowanie krzemu
Tym, co szczególnie wyróżnia zegarki Tissot Ballade Powermatic 80 na tle podobnych stylowo przedstawicieli tej marki, jest zastosowanie krzemowego włosa balansu. Krzem wykazuje doskonałe właściwości sprężyste, przy czym jest odporny na zmiany warunków atmosferycznych, a także magnetycznie obojętny. Ponadto krzemowej sprężyny nie trzeba smarować. Certyfikowane chronometry Ballade Powermatic 80 wyposażone są w szafirowe przeszklone dekle, dzięki którym można podziwiać imponującą pracę ich serc.
Ponadczasowy charakter modeli Tissot Ballade
Od początku produkcji czasomierzy serii Tissot Ballade, ich design dostosowywano do aktualne panujących trendów modowych, jednakże zawsze zachowując we wzornictwie pewien niezmienny klasyczny styl i ponadczasowy charakter. Porównując egzemplarze współczesne z ich protoplastami z lat dziewięćdziesiątych, dopatrzyć się można wielu powtarzających się elementów wspólnych. Jednym z wątków określających przedstawicieli tej serii jest z pewnością giloszowany pierścień koperty, występujący w każdym wariancie damskich i męskich zegarków. Kolejnym powtarzającym się motywem jest wzór tarczy z prostymi indeksami i niezmiennym oznaczeniem godziny dwunastej oraz szóstej za pomocą cyfr arabskich. Każdy z modeli jest zaprojektowany z pieczołowitą starannością o wykończenia i posiada wykwintną, uniwersalną sylwetkę dostosowaną do niemal każdej okazji i dynamiki zmian modowych. Różnice we wzornictwie dla pań i panów są niewielkie. Dotyczą przede wszystkim wielkości tarczy i wagi tych certyfikowanych chronometrów.
