TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 18-06-2018

Zegarki nurkowe

Zegarki do nurkowania to przede wszystkim duże, sportowe modele. Zegarek tego typu w większości przypadków posiada zakręcaną koronkę i dekiel, które gwarantują, że do wnętrza zegarka nie dostanie się woda. Profesjonalne zegarki nurkowe dostępne są na pasku gumowym lub bransolecie, ponieważ pasek skórzany pod wpływem wody, ulega zniszczeniu. Oprócz tego, zegarki typu diver posiadają bezel z podziałką minutową (obraca się on tylko w jedną stronę) oraz duże indeksy i wskazówki, pokryte świecącą powłoką.

Zegarki dla nurków spotkać można w wielu seriach stworzonych z myślą o takim przeznaczeniu zegarka. Należą do nich między innymi kolekcje Seiko Sports Automat, G-Shock Gulfmuster, Certina DS Action, Timex Inteligent Quartz Divers czy Tissot Seastar.

Specjalistyczne zegarki nurkowe, których można używać pod wodą to między innymi modele:

Seiko SKA577P1 - typowy zegarek nurkowy z charakterystycznie zaznaczonym na czerwono 15 minutowym fragmentem bezla. Wyróżnia go czarna, stalowa koperta oraz bransoleta z mocnych, dużych ogniw. Silnie świecąca warstwa na powiększonych indeksach i wskazówkach skutecznie zwiększa czytelność zegarka pod wodą. Model posiada napęd kinetyczny - jego mechanizm napędzany jest akumulatorem, który ładuje się, gdy ruszamy ręką.

Citizen AW1424-62L to zegarek diver o nieco mniej surowym wyglądzie. Ma stylizowany bezel, bardzo duże indeksy i grube wskazówki. Od innych diverów, które zwykle pozbawione są ozdób, odróżnia go elegancka bransoleta ze złotymi wstawkami. Ciekawie prezentuje się także złote okienko daty. Elegancka stylistyka nie ujmuje zegarkowi walorów użytkowych - zegarek ma WR 200, która pozwala na profesjonalne nurkowanie.

Vostok Europe 6S21-2254252SIL to profesjonalny męski zegarek o militarnym zacięciu. Mimo tego, że nie jest to zegarek typowo nurkowy, posiada wodoszczelność 200 metrów. Wyposażono go także w obrotowy bezel, stoper analogowy i tachymetr. Całość zamknięto w potężnej kopercie ze stali z czarną powłoką PVD. Zielone wskazówki i inne elementy wzmacniają efekt wizualny. Bateria w tym zegarku ma żywotność podwyższoną do 4 lat. Nie zabrakło też pierścienia antyrewersyjnego i odpowiednio mocnego podświetlenia. W zestawie z zegarkiem otrzymujemy dwa paski – gumowy do pływania i skórzany do eleganckich ubrań. Jeśli męskie zegarki o sportowym charakterze są przedmiotem waszego zainteresowania – warto przyjrzeć się właśnie zegarkom marki Vostok Europe. Noszone są one przez wyczynowych pilotów, rajdowców i strongmanów.

 

Klasyczny, męski zegarek Seiko SKA577P1 Kinetic na stalowej czarnej bransolecie z kopertą wykonaną ze stali w czarnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest czarna z wyraźnymi indeksami.  Sportowy, męski zegarek Citizen AW1424-62L Sport na stalowej bransolecie w srebrnym oraz złotym kolorze. Okragła koperta zegarka jest wykonana ze stali w dwóch kolorach takich jak złoty oraz srebrny. Analogowa tarcza zegarka jest w niebieskim kolorze z datownikiem oraz złotymi wskazówkami.  Limitowany, męski zegarek Vostok Europe 6S21-2254252SIL Rocket N-1 Chrono na skórzanym czarnym pasku z okrągłą, stalową kopertą pokryta powłoka PVD w czarnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z dwoma subtarczami oraz zielonymi wskazówkami.


Zegarek Bulova 98B211 swoją stylistyką całkowicie odchodzi od stereotypu zegarka nurkowego, jednak posiada właściwości typowe dla diver'ów, m.in. Jego koperta jest wykonana z modnej stali w kolorze różowego złota, a zegarek posiada bardzo dokładny (do 1/1000 sekundy) stoper. Kryje się w nim precyzyjny mechanizm Bulova Precisionist, zapewniający znacznie wyższą dokładność, niż mechanizmy kwarcowe innych firm. To dobry wybór dla osób, które szukają zegarka sportowego o ciekawej, nietypowej stylistyce. Zegarek jest naprawdę okazały, cechuje go przepych i luksusowy styl.

W podobne funkcje wyposażony jest zegarek Tissot T066.417.17.057.00, jednak jego stylistyka jest znacznie bardziej stonowana. Tissot Seastar posiada niewielkie tarcze stopera, charakterystyczne wskazówki z grotami w kształcie strzałek oraz bezel z subtelnie zaznaczonymi cyframi. Bardzo charakterystyczna jest wskazówka niebieska odpowiadająca za pomiar czasu i tradycyjne dla zegarków nurkowych duże indeksy. Zegarek dla nurków Tissot ma bardzo dużą wodoodporność 300 m i jak przystało na model ze szwajcarskiej manufaktury, wyróżnia się on bardzo wysoką jakością wykonania.

 

Wśród popularnych zegarków wstrząsoodpornych G-Shock również można znaleźć zegarki nurkowe. Seria odporna na działanie wody to modele G-Shock Gulfmaster, w tym GWN-1000GB-1A, GWN-1000-2A, GWN-1000B-1B, GWN-1000-9A, GWN-1000E-8A.

 

Sportowy, męski zegarek Bulova 98B211 Precisionist na pasku z tworzywa sztucznego oraz niestandardowej kopercie wykonanej ze stali z powłoką PVD w kolorze różowego złota. Bezel zegarka Bulova jest w czarnym kolorze z białymi oznaczeniami. Tarcza zegarka jest czarna z czterema subtarczami oraz wskazówkami w kolorze czerwonym i różowego złota.  Sportowy, męski zegarek Tissot T066.417.17.057.00 SEASTAR 1000 na pasku z tworzywa sztucznego oraz kopercie wykonanej ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest czarna z trzeba subtarczami ozdobionymi niebieskimi akcentami. Wskazówki zegarka Tissot są w białym kolorze z niebieską wskazówką sekundnika.   Sportowy, męski zegarek G-Shock GWN-1000B-1AER Gulfmaster na pasku wykonanym z tworzywa sztucznego z kopertą w czarnym kolorze z tworzywa sztucznego. Wielofunkcyjna tarcza jest cyfrowo-analogowa w czarnym kolorze.

Osoby noszące zegarki nurkowe, najbardziej cenią w nich wytrzymałość, męski design i wszechstronność – można nosić je do większości strojów.