Zegarki militarne uważa się za najbardziej wytrzymałe czasomierze na świecie. Solidna konstrukcja, szkła szafirowe z wewnętrznym antyrefleksem i oryginalny wygląd przekonują nawet najbardziej wymagających klientów. Specjalne certyfikaty poświadczają funkcjonalność oraz wytrzymałość czasomierzy. Dodatkowe funkcje okażą się przydatne zarówno podczas wypraw survivalowych, jak i w codziennej pracy.

Certyfikowane zegarki taktyczne

Zegarki taktyczne posiadają Certyfikat MIL-W-46374F potwierdzający niezawodność czasomierzy. Dzięki wysokim standardom tego atestu możemy być pewni, iż wybrany przez nas model cechuje się świetną jakością wykonania. Zegarki militarne przechodzą przez szereg testów — sprawdzają się w temperaturze -45ºC oraz 0ºC,a także są przygotowane na pracę w skrajnym ciśnieniu atmosferycznym. A to tylko ułamek całej listy testów, które muszą przejść. Zegarki oznaczone zostają dużymi indeksami godzinowymi w formie cyfr arabskich, oraz mniejszymi oznaczeniami w trybie 24h, co zapewnia dużą przejrzystość odczytu parametrów.  W tych modelach nawet paski są specjalnie testowane, pod obciążeniem. Wszystko po to aby zegarek nie zawiódł w najmniej oczekiwanym momencie. 

Trytowe podświetlenie trigalight® w zegarkach traser®

Wszystko rozpoczęło się w 1989 roku, gdy amerykańska armia ogłosiła zapotrzebowanie na zegarki taktyczne dostosowane do wojskowych warunków. Wyposażony w trytowe podświetlenie zegarek traser® okazał się bezkonkurencyjny. Specjalne rurki znajdujące się na tarczy zostały wpierw pokryte powłoką fluorescencyjną, a następnie wypełnione gazem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej inżynierii możliwe jest swobodne sprawdzenie godziny w każdej pogodzie i o każdej porze dnia. Co ciekawe, tryt świeci nieprzerwanie przez 25 lat bez żadnego zewnętrznego źródła zasilania. W porównaniu ze zwykłą powłoką luminescencyjną, która zazwyczaj gaśnie po 2 godzinach, czyni go rozwiązaniem o ponad 100 000 razy żywotniejszym! Jest to obecnie najdoskonalsza technologia podświetlenia stosowana w branży zegarkowej. Zegarek taktyczny gwarantuje najlepszą czytelność wskazań w każdych warunkach.

Wytrzymałe zegarki taktyczne traser®

Modele traser® zaopatrzone zostały w mocne szkła szafirowe, gwarantujące zwiększoną ochronę przed zarysowaniem. Wytrzymałą konstrukcję i precyzję działania potwierdza szwajcarskie oznaczenie Swiss Made.  Dzięki wodoszczelności na poziomie co najmniej 10ATM (100 m), będziemy mogli pływać oraz nurkować z zegarkiem na nadgarstku. Warto również wspomnieć o 4-letniej gwarancji na mechanizm i 10-letniej gwarancji na stałą intensywność światła w zegarkach traser®.

Militarny charakter modeli został dopełniony jego unikalnym designem. Stonowana kolorystyka oraz minimalistyczny wygląd przypadnie do gustu każdej osobie ceniącej sobie proste i funkcjonalne rozwiązania. Mocne paski dopasują się do każdego nadgarstka, umożliwiając łatwe zakładanie oraz pewne zamocowanie zegarka na nadgarstku. Aktualnie z zegarków korzystają między innymi Szwajcarskie Siły Powietrzne oraz oddziały rosyjskiego Specnazu. Traser® jest bardzo chętnie wybierany przez podróżników, a także sportowców.

Zegarki militarne – dla kogo?

Zegarki militarne będą świetnym wyborem dla aktywnych osób poszukujących wytrzymałego i precyzyjnie działającego czasomierza. Spełnią one potrzeby osób pracujących w służbach mundurowych, czy w budownictwie. Staną się również świetnymi towarzyszami górskich wędrówek oraz survivalowych podróży. 

Ergonomiczna obudowa zegarków traser® zapewnia komfort oraz prostotę użytkowania w każdych warunkach. Oryginalny wygląd wpisuje się także w rosnącą modę na militarny styl. Unikalny design  sprawdzi się w codziennych sytuacjach -uzupełniając sportowe oraz casualowe stylizacje.