Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Nutka nowoczesności w Seiko Presage Cocktail Time Modern Style

02-08-2022

Szukając dobrze wyglądającego, mechanicznego zegarka, zawsze warto przyjrzeć się ofercie od Seiko. Jeden z największych producentów zegarków na świecie oferuje kilka kolekcji, a w nich szeroki wybór modeli i ich wariantów. Elegancka linia Presage została właśnie wzbogacona o trzy interesujące modele nazwane Cocktail Time Modern Style.


Seiko Presage - elegancja na każdym poziomie

Rodzina Presage adresowana jest do wszystkich Klientów, którzy potrzebują zegarka do zastosowania w sytuacjach bardziej oficjalnych - w biurze, na spotkaniu biznesowym czy wieczornym wyjściu do restauracji lub koktajl baru. Szeroka gama wzorów, kolorów, a także zróżnicowane ceny, pozwalają Klientom o różnych gustach i wymaganiach znaleźć coś idealnie dopasowanego do prywatnych gustów.

Zegarki Seiko inspirowane Koktajlami

Inspirowane koktajlami i związanym z nimi stylem spędzania wolnego czasu modele Cocktail Time łączą stylistykę Vintage z nowoczesnym sposobem tworzenia zegarków. Referencje SRPJ13J1, SRPJ15J1 oraz SRPJ17J1 spodobają się osobom czerpiącym radość z wyrażania siebie za pomocą kolorowych, a jednocześnie szykownych dodatków.


Seiko Presage Cocktail Time Modern Style - bez nonsensów

"Koktajlowe" Seiko od wielu sezonów przykuwają uwagę różnobarwnymi tarczami o zróżnicowanych fakturach. Japoński producent oferuje kupującym intrygujące, czasem wręcz frywolne wzory, których próżno szukać w wyrobach innych firm, w analogicznym przedziale cenowym. Istotnym jest też to, że są to zegarki trwałe - wszystkie wykonywane ze stali szlachetnej i korzystające z wysokiej jakości szkieł mineralnych lub szafirowych. W największej liczbie modeli koperta ma naturalny kolor wysokogatunkowej stali. Pojawiają się też perełki takie jak na przykład Seiko Presage Cocktail Time STAR BAR Limited Edition SRPH78J1 lub Modern Style SRPJ15J1. Ponadto, modele z linii Presage to zegarki mechaniczne z automatycznym naciągiem, co dodaje im trudną do zdefiniowania wartość. Miłośnicy zegarków często określają ją mianem "duszy", ponieważ każdy egzemplarz mechanicznego zegarka jest inny i ma swoją charakterystykę. Tę potrafi dostrzec jedynie właściciel, który używając zegarka każdego dnia poznaje ją.

Seiko Presage Cocktail Time

Seiko Presage Cocktail Time Modern Style SRPJ13J1

Seiko Presage Cocktail Time Modern Style SRPJ13J1

Referencja SRPJ13J1 to kandydat do tytułu "zegarek doskonale uniwersalny". Stalowa koperta o średnicy 39,5 milimetra, sportowo wyglądająca bransoleta z ogniwami w kształcie litery "H" i niebieska tarcza to elementy tworzące wygodny, czytelny i atrakcyjny wizualnie przedmiot. Klasyczny rozmiar i wypukłe szkło sprawią, że nie będą przeszkadzały pod mankietem koszuli, ponieważ ten gładko zsunie się po obłych kształtach zegarka. Niebieską tarczę zdobi delikatny gradient oraz promienisty wzór giloszowania. Takie zdobienie idealnie połączy się z białą lub błękitną koszulą. Z kolei stalowa bransoleta rozprasza światło, dzięki satynowemu wykończeniu i w finezyjny sposób przełamuje formalny charakter całości. Dzięki niej, zegarek będzie pasował też do bardziej swobodnych ubrań. Wygodne, motylkowe zapięcie bransoletki pozwoli łatwo ją zapiąć, nawet w pośpiechu.


Seiko Presage Cocktail Time Modern Style SRPJ17J1

Model SRPJ17J1 powstał z myślą o miłośnikach przedmiotów absolutnie klasycznych i ponadczasowych. Jako jedyny z premierowej trójki, dostarczany będzie na skórzanym pasku. Stalowa koperta chroni antracytową tarczę korzystającą z tego samego wzoru - na zewnętrznej krawędzi kolor jest ciemniejszy niż w centrum, a całą jej powierzchnię zdobi giloszowanie. Wskazówki w kształcie mieczy, indeksy godzinowe oraz ramka datownika wykończone zostały kolorem różowego złota, co dodaje ciemnej powierzchni ciepłego blasku. Skórzany pasek w kolorze czarnym zamyka się wokół nadgarstka za pomocą zapięcia motylkowego. Nawet po rozpięciu zamka, pasek tworzy nieprzerwaną pętlę. Dzięki temu znacząco maleje ryzyko, że zegarek spadnie na podłogę gdyby, w czasie zakładania lub zdejmowania go z nadgarstka, coś poszło nie po myśli właściciela.

Seiko Presage Cocktail Time Modern Style SRPJ17J1

Seiko Presage Cocktail Time Modern Style SRPJ15J1

Seiko Presage Cocktail Time Modern Style SRPJ15J1

Przy nazwie tego modelu można by z powodzeniem dopisać "stealth" (od ang.: Ukryty, skradający się). Termin zapożyczony z wojskowości oznacza rozwiązania mające między innymi utrudnić dojrzenie samolotu lub statku. Charakterystyczną cechą takich maszyn jest specjalne, czarne malowanie. Seiko SRPJ15J1 jest całkowicie czarny z zewnątrz - koperta i bransoleta zostały wykończone matową i trwałą powłoką. Także i w tym wariancie tarcza jest ciemnoszara, z tą jednak różnicą, że wskazówki, indeksy i ramka datownika są srebrne. Osiągnięto w ten sposób atrakcyjny, nowoczesny wygląd i dobrą czytelność wskazań. Nawet niewielkie zmiany w kolorystyce zegarków potrafią zupełnie odmienić to czy postrzegamy całość jako elegancką czy bardziej codzienną wersję, jak w tym przypadku.


Seiko Presage Cocktail Time Modern Style - materiały i właściwości

Ogromną zaletą zegarków produkowanych przez japońską markę Seiko jest ich trwałość. Wszystkie prezentowane modele powstały ze stali szlachetnej 316L, która jest odporna na korozję i przez długi czas zachowuje swój połysk. Ponadto, taki stop zawiera jedynie śladowe ilości niklu, więc nie będzie powodować reakcji alergicznych. Gdy po latach stalowa powierzchnia porysuje się, możliwe będzie jej odświeżenie - ponowne polerowanie i satynowanie. Koperta została uszczelniona co pozwoliło osiągnąć klasę wodoszczelności do 50 metrów. Taki zegarek może zostać zmoczony, jednak nie zaleca się używania go podczas pływania. Stworzony przez Seiko materiał Hardlex, czyli utwardzone szkło mineralne, wykazuje twardość do 8 punktów w skali Mohsa. Wykorzystanie go pozwoliło zaoferować Klientom spektakularny, pudełkowaty fason wierzchniego szkła, o ponadprzeciętnej odporności na zarysowania. Pozwoliło też uniknąć znacznego zwiększenia ceny, jakie pociąga za sobą wykorzystanie profilowanego szkła z syntetycznego szafiru.

Zegarek Seiko Presage Cocktail Time Modern Style

Niezawodny Seiko 4R35 - mechanizm in-house

Seiko 4R35

Przez transparentny dekiel można obejrzeć autorski kaliber 4R35. Jeden z najpopularniejszych mechanizmów Seiko dowiódł swojej trwałości w tysiącach modeli, nawet tych przeznaczonych do nurkowania. Powstaje on w całości w obrębie jednego koncernu, co czyni go wyjątkowym i w 100% dopracowanym do perfekcji


Mechaniczny werk ma automatyczny naciąg sprężyny w bębnie, który w trakcie gdy zegarek jest noszony, stałe uzupełnienia zapas energii. Pełny zapas pozwala na około 41 godzin pracy, gdy zegarek "odpoczywa" nienoszony.

Mechanizm w zegarku Seiko Presage Cocktail Time Moden Style

Początek przygody z zegarkami Seiko Presage Cocktail Time Modern Style

Elegancki Zegarek Seiko Presage Cocktail Time

Seiko Presage Cocktail Time Modern Style mają liczne zalety, które mogą przyczynić się do tego, że dla wielu osób będą to pierwsze, droższe modele zegarków. Być może zaszczepią w nich pasję do zegarmistrzowstwa. Z pewnością także kolekcjonerzy dodadzą je do swoich zbiorów. Modern Style oferują to, co napędza wielu miłośników - w udany sposób łączą ze sobą różne konwencje. Klasyczna, giloszowana tarcza i sportowa bransoletka, to nie jest coś, czego można spodziewać się w katalogach drogich, europejskich producentów. U Seiko, szczególnie na jednym z pierwszych szczebli kolekcji, taki miks jest często spotykany. Te eksperymenty zjednały japońskiej marce dziesiątki tysięcy fanów na całym świecie.

Nowe Presage sprawdzą się także jako prezent podkreślający wydarzenie z życia młodego człowieka - zakończenie studiów lub stażu. Takie momenty warte są upamiętnienia, ponieważ wpływają na to, jak będą wyglądały czyjeś następne lata.

Zegarek Seiko Presage Cocktail Time jako prezent