Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki inspirowane nocnym życiem Tokio - nowe modele Seiko Presage Coctail Time Star Bar

12-01-2023

Zegarki Seiko tworzone we współpracy z panem Hisashi Kishi i prowadzonym przez niego Star Barem, to niezwykle ciekawa propozycja dla mężczyzn lubiących wyróżniające się, oryginalne dodatki. Każdy dotychczasowy model inspirowany był wyjątkowym, autorskim koktajlem, który zamówić można tylko w tokijskim lokalu. Zawsze efekty były oszałamiające, a najnowsza limitowana edycja kontynuuje ten trend.


Star Bar - wyjątkowa inspiracja dla zegarków Seiko

Star Bar i tworzący go ludzie promują kulturę koktajli - wieczornego spotkania w eleganckim miejscu, które powinno wizytować się w odpowiednio dobranym stroju, by skosztować niepowtarzalnych koktajli, spędzić miło czas i oddać się rozmowie. Wystrój wnętrza, oświetlenie i zachowanie pracowników, chętnie gawędzących o swojej pracy, tworzą niepowtarzalną atmosferę. Ten tokijski lokal jest oceniany jako jeden z najlepszych na świecie barów koktajlowych.

Star Bar


Profesjonalna obsługa w Star Barze

Do przygotowania tutejszych napojów wykorzystywane mogą być wyłącznie najlepsze składniki, w tym unikatowe alkohole. Zadaniem gotowego drinka jest nie tylko dobrze smakować i poprawiać humor. Ma on też wyglądać świetnie i zachęcać do spróbowania. W tym celu barmani - większość z zatrudnionych w Star Barze to medaliści konkursów barmańskich - wykorzystują najlepsze kieliszki, kolorowe dodatki, a nawet specjalnie przygotowany, przejrzysty lód.


Japońska współpraca między Seiko, a luksusowym lokalem Star Bar

Nic dziwnego w tym, że wynikiem kooperacji między luksusowym lokalem, a producentem zegarków, są eleganckie, kolorowe i zupełnie nieoczywiste modele.

Luksusowe zegarki Seiko Inspirowane lokalami Star BarŹródło: https://monochrome-watches.com/seiko-presage-cocktail-time-star-bar-limited-editions-ssa455j1-ssa457j1-hands-on-price/ 
Koperta zegarków Seiko Presage

Tak jak w przeszłości, podstawą dwóch nowości są klasyczne, stalowe modele Presage w kopercie o rozmiarze 40,5 milimetra, podane na skórzanych paskach. Koperta od wierzchu zamknięta jest wypukłym szkłem, co nadaje jej charakteru wyrobu z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Sferyczne szkło powstało z materiału Hardlex, stworzonego w Seiko, by poprawić właściwości użytkowe. Grubość obudowy wynosząca 11,6mm oraz jej wysokość 47,5 milimetra sprawiają, że projekt doskonale balansuje między klasyką, a nowoczesnością. Zegarek nie jest zbyt duży, co pozwala wygodnie nosić go pod mankietem koszuli, a jednocześnie nie wyda się zbyt mały, jak to czasem ma dziś miejsce w przypadku zegarków vintage.


Tym co sprawia, że nowe limitowane modele są naprawdę wyjątkowe są ich tarcze. Przygotowano dwa warianty tarcz, inspirowane dwoma nowymi specjałami. Jasna tarcza ma odcień ecru, zainspirowana została delikatnie mętnym koktajlem nazwanym Illumine. Drugi z oferowanych zegarków ma karmazynową tarczę, uzupełnioną złotymi akcentami. Kolor zaczerpnięto z przejrzystego koktajlu o nazwie Red Brick.

Limitowane zegarki Seiko Cocktail Bar


Hisashi Kishi

Podobno Hisashi Kishi, który został uhonorowany tytułem Mistrza Współczesnego Rzemiosła - przygotowując receptury tych napojów, starał się ująć w nich krajobraz Tokio. Red Brick ma przywodzić na myśl klasyczną zabudowę miasta, wykorzystującą cegłę jako budulec. W Illumine z kolei, artysta-barman próbował uchwycić wieczorny blask miasta, rozświetlonego setkami neonów i reklam świetlnych.


Seiko Presage "Illuminate" Cocktail Time Limited Edition SSA455J1

Pierwsza z duetu referencja SSA455J1, to zegarek o szkieletowej tarczy w odcieniu ecru, z delikatną fakturą. To właśnie wykończenie tarczy, a dokładniej jej artystyczne wycięcie, jest nowością jaką te dwa modele wprowadzają do linii Seiko Presage. Do tej pory obecne w niej były wzory, których tarcza pozwalała obejrzeć pracujący balans. Tu jednak projektanci poszli znacznie dalej - w Seiko Presage "Illuminate" Cocktail Time Limited Edition można obejrzeć pracę koła balansowego, a dalej od niego, niczym kółka na powierzchni drinka, powstające po tym jak ostatnia kropla trafi do kieliszka, rozchodzą się rosnąco kręgi usuniętych fragmentów tarczy.

Seiko Presage "Illuminate" Cocktail Time Limited Edition SSA455J1


SSA455J1

Pod spodem widać specjalnie przygotowane płyty mechanizmu 4R72, debiutującego w tej serii. Mechanizm wykończono w taki sposób, że przez tarczę widoczne są syntetyczne rubiny, wykorzystane do łożyskowania najważniejszych, ruchomych elementów. Czas prezentowany jest przez trzy wskazówki oraz indeksy, które wykonano ze srebrnego metalu i wykończono na wysoki połysk. Doskonale odcinają się od ciepłego tła, jakie powstaje z połączenia jasnej tarczy i widocznych pod nią fragmentów werku w kolorze złotym. Ten wariant dostarczany będzie na pasku z gładkiej czarnej skóry, przeszytej kontrastową białą nitką. Do zapinania zegarka na nadgarstku służy zapięcie motylkowe o charakterystycznej dla japońskiego producenta konstrukcji.


Seiko Presage "Red Brick" Cocktail Time Limited Edition SSA457J1

Model, którego kolorystyka nawiązuje do tego jak wygląda podany w wysokim kieliszku Red Brick, łączy czerwień ze złotem. Jego tarcza jest czerwona, jednak nie jest to odcień krzykliwy, a dodatkowo stopniowo ciemnieje w kierunku krawędzi tarczy. Czerwień nie otrzymała tak wyraźnej faktury, jakiej użyto w bliźniaczym modelu. Podyktowane jest to tym, że Red Brick jest bardziej przejrzystym trunkiem. Zaznaczona białymi kreseczkami skala minut i sekund jest dobrze widoczna, co pozwala łatwo odczytywać wskazania.

Seiko Presage "Red Brick" Cocktail Time Limited Edition SSA457J1


SSA457J1

Złote indeksy i wskazówki są tak doskonale widoczne nad jej powierzchnią, że zdają się tworzyć zupełnie oddzielną warstwę. Dzięki temu, udało się projektantom Seiko coś, co nie zawsze daje się osiągnąć przy zegarkach o ażurowej tarczy. Ten model jest doskonale czytelny. Uzupełnieniem ciepłych barw widocznych pod szkłem jest brązowy pasek o przeszyciu wykonanym nicią o odrobinę jaśniejszym odcieniu brązu. Także i ten zegarek dostarczany jest z zapięciem motylkowym.


Nowy mechanizm - Seiko 4R72

Wraz z modelami Seiko Presage Cocktail Time STAR BAR Limited Edition - SSA455J1 i SSA457J1 debiutuje w kolekcji Seiko mechanizm 4R72. Jest on rozwinięciem najpopularniejszej serii mechanizmów tego producenta, rodziny 4R. W wariancie stworzonym do zegarków o szkieletowej tarczy jego płyty od strony tarczy zostały zaprojektowane na nowo, by możliwe stało się dojrzenie pracujących w nim części. Werk w tej wersji jest pozbawiony datownika dnia miesiąca, który zasłoniłby elementy, jakie udało się odsłonić zmieniając konstrukcję płyt.

Mechanizm Seiko Presage Cocktail Time Star Bar Limited Edition


Mechanizm Seiko 4R72

Mechanizm wyposażony jest w automatyczny naciąg sprężyny, która w pełni nakręcona magazynuje energię na około 41 godzin pracy zegarka spoczywającego w pudełku. System Magic Lever, będący autorskim rozwiązaniem Seiko, sprawia że werk nakręca się bardzo szybko. Do łożyskowania kalibru wykorzystano 24 kamienie. Mechanizm i jego pracę można oglądać przez przeszklony dekiel koperty wodoszczelnej do 5 atmosfer.


Nowa edycja limitowana zegarków Seiko Star Bar

Oba opisane zegarki Seiko Presage Cocktail Time STAR BAR Limited Edition zostały wyprodukowane w krótkich seriach, po 5000 sztuk każdy. Na deklach wszystkich egzemplarzy umieszczony jest grawer informujący o numerze kolejnym z puli. Uzupełnieniem jest okazjonalne pudełko, w którym zegarek jest sprzedawany.

Nowa edycja limitowanych zegarków Seiko Presage Cocktail Time


Pudełko od limitowanych zegarków Seiko Presage

Miejsce standardowego opakowania Seiko, zastępuje pudełko wyściełane jasnym materiałem. Na wewnętrznej stronie jego wieczka, złotymi literami zapisano nazwę producenta i kolekcji, oraz zaznaczono, że jest to edycja limitowana.  W takim eleganckim anturażu zegarek męski Seiko prezentuje się niezwykle okazale. Sprawia to, że jeśli będzie wręczany jako upominek, zbędne okaże się dodatkowe opakowanie prezentowe.


Zegarki STAR BAR Limited Edition - SSA455J1 i SSA457J1 - dla kogo?

Najnowsza, szkieletowana odsłona Presage Star Bar to zegarki dla mężczyzn ceniących klasykę, zwłaszcza tych lubiących ożywiać stroje niespotykanymi detalami i połączeniami kolorystycznymi. Z pewnością docenią je też osoby, które w pracy zobowiązane są ubierać się elegancko. Dzięki niespotykanemu wykończeniu tarcz, ich stroje będą odrobinę bardziej radosne, co pomoże lepiej wyrażać właścicielowi “własne ja”, w zuniformizowanym środowisku biura. Atrakcyjna oprawa i ciekawy temat tej limitowanej edycji, może sprawić, że Seiko Star Bar będzie doskonałym podarunkiem dla młodego mężczyzny, rozpoczynającego pierwszą pracę w zawodzie. Niezależnie od osobowości i charakteru zajmowanego stanowiska, elegancki zegarek z pewnością w pewnym momencie życia okaże się praktyczny.

Szkieletowana odsłona zegarków Seiko Presage Star Bar


Elegancki zegarek męski Seiko Presage Star Bar

Patrząc przez pryzmat tego, że pula pięciu tysięcy sztuk na cały świat to niewiele, więc gdy tylko nowe modele będą już dostępne, nie warto zwlekać z zakupem. Poprzednie edycje męskich modeli Presage stworzonych we współpracy z japońskim Star Barem znikały z półek błyskawicznie. Nie powinno to dziwić z dwóch powodów. Po pierwsze, Seiko Presage to linia sprawdzonych zegarków o bardziej eleganckim charakterze, której sercem są doskonałe mechanizmy in-house. Po drugie, kolorowe tarcze inspirowane luksusowymi koktajlami są szalenie atrakcyjne, co potrafi przyprawić o zawrót głowy.