Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki dla sportowców

27-09-2018

Zegarki dzielą się ze względu na przeznaczenie: casualowe, eleganckie, sportowe czy też fashion. Różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale też budową wewnątrz i funkcjami, jakie można w nich znaleźć. Najbardziej zaawansowane technologicznie i pod względem funkcji są zegarki sportowe. Jednak nie wszystkie modele, które przypisane są do kategorii sportowe będą idealne dla osób, które faktycznie aktywnie spędzają czas.Zegarek do bigania

Wśród zegarków do biegania prym wiodą zegarki Timex z kolekcji Ironman i Marathon. Są one tak konstruowane, aby bieganie z nimi było wygodne i efektywne. Zegarki w tej kolekcji wykonane są z lekkiego i miękkiego tworzywa sztucznego, które zapewnia wygodę użytkowania oraz dłuższą żywotność paska.

Sportowy zgearek w białym kolorze od marki Timex z kolekcji Ironman


Sportowy zegarek od marki Timex z kolekcji Marathon

Ta seria zegarków dzieli się na modele wskazówkowe i elektroniczne. Jedne i drugie mają wysoką wodoszczelność, dzięki czemu można używać ich nawet podczas joggingu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dodatkowe funkcje, które można znaleźć w zegarkach z serii Marathon to między innymi datownik, alarm, podświetlenie oraz bardziej sportowe funkcje jak stoper i timer, a niektóre modele wyposażone są w GPS, który umożliwia sprawdzanie przebytej trasy.Zegarki do Sportów outdoorowych

Sporty outdoorowe są coraz bardziej popularne i w Polsce. Zamiast nosić ze sobą smartphone z aplikacjami do treningów, odbiornik GPS – żeby nie zgubić się w terenie czy też stoper do precyzyjnych pomiarów można mieć wszystko w jednym... zegarku. Jeśli chodzi o najlepsze zegarki, które będą optymalne do noszenia podczas treningu outdoorowego warto wybrać zegarek marki Suunto. Zwłaszcza modele z kolekcji Ambit wyposażone są w wiele funkcji, które pomogą w treningu lub w czasie wyprawy. Podstawą wyposażenia zegarka outdoorowego marki Suunto są funkcje takie jak: stoper, pomiar dystansu, termometr, barometr, wysokościomierz, kompas lub GPS. Niektóre modele oferują też funkcję pomiaru prędkości i odległości.

Zegarek Suunto idealny do sportów outdorowychZegarki G-Shock


Sportowy zegarek z serii G-Shock

Zegarki Casio z serii G-Shockuznawane są za sportowe. Faktycznie według producenta powinny pomagać w uprawianiu sportu, jednak najczęściej noszone są na co dzień jako dodatek do każdego rodzaju stroju od sportowego po garnitur. Jednak zegarki z tej serii wyposażone są tak, aby przede wszystkim sprawdzić się u osób, które stawiają na uprawianie sportu. Każdy model wyposażony jest w system antywstrząsowy, wodoszczelność na poziomie 200 m, datownik, stoper, podświetlenie i alarm. Niektóre wyposażone zostały w panel słoneczny, waveceptor, termometr, barometr, wysokościomierz czy kompas.