Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Z okazji 110-lecia istnienia Aerowatch prezentuje nowy model !

03-08-2020

W tym roku przypada 110-lecie istnienia marki Aerowatch. To właśnie w 1910 roku narodziła się ta kameralna firma, na której czele stanął Jacob Gutmann biznesmen z wieloletnim doświadczeniem i bogatą wiedzą. Producent szybko obrał kierunek, w którym chciał podążać i zajął się wytwarzaniem czasomierzy o unikalnym, nierzadko niszowym wzornictwie. W szczególności marka upatrzyła sobie zegarki typu „skeleton”.


Biorąc pod uwagę powyższe, nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że rocznicowy model dysponuje szkieletową konstrukcją mechanizmu i ażurowaną tarczą. Najnowszy dodatek do kolekcji Les Grandes Classiques nosi nazwę Anniversary Skeleton i wyposażony jest w mechanizm z komplikacją chronografu.
Aerowatch Les Grandes Classiques Anniversary Skeleton


Aerowatch Les Grandes Classiques Anniversary Skeleton na fanatyków czasomierzy
Zdawałoby się, iż jubileuszowy model zostanie objęty ścisłą limitacją, ale nic bardziej mylnego. Producent poszedł o krok dalej i oznaczył ten model jako „Numbered Edition”. Co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą? Nic innego, jak to, że każdy egzemplarz posiada swój indywidualny numer widoczny w dolnej części tarczy. Klient może sobie wybrać trzycyfrowy, z którym się utożsamia. Może to być na przykład dzień urodzin. Owszem jest to mały detal, ale podkreśla indywidualny charakter produktu.


Aerowatch Les Grandes Classiques Anniversary Skeleton reprezentuje bardzo wysoki poziom wykonania i to praktycznie w każdym detalu. Pierwszoplanową rolę odgrywa oczywiście tarcza zachowana w srebrnej kolorystyce. Tak naprawdę tworzy ją subtelny pierścień, na którym widnieją ręcznie osadzone fasetowane indeksy godzinowe, a także minutowa skala. Dodatkowo w bardzo kreatywny sposób wycięto z tarczy nadmiar materiału, pozostawiając tylko ramki totalizatorów stopera, małego sekundnika oraz datownika, co umożliwiło odkrycie mechanizmu poddanego procesowi szkieletowania.


Mimo iż na pierwszy rzut oka cyferblat wygląda na przeładowany, w rzeczywistości taki nie jest. Wszystko zostało starannie rozplanowane, dzięki czemu nie ma większego problemu z odczytem prezentowanych wskazań. Tuż nad powierzchnią traczy przemieszczają się niebieskie oraz czerwone wskazówki. Te drugie odpowiadają za pomiar krótkich odcinków czasu na żądanie. Oprócz tego na tarczy odnajdziemy dodatkowe totalizatory w układzie 12-3-6-9. Dwa pionowe to minutowy oraz godzinny licznik stopera, z kolei poziome to odpowiednio mały sekundnik i datownik.
Tuż nad powierzchnią traczy przemieszczają się niebieskie oraz czerwone wskazówki.


Jak łatwo jest się domyślić, werk przeszedł szereg modyfikacji, w tym zaawansowany proces szkieletowania, przez co trudno oderwać od niego wzrok
Za prawidłowy pomiar wskazań w zegarku Aerowatch odpowiada kaliber 61SQ wyposażony w moduł automatycznego naciągu sprężyny napędowej. Powstał on na bazie dobrze znanego i sprawdzonego mechanizmu Valjoux 7750 w wersji Top Grade. Jak łatwo jest się domyślić, werk przeszedł szereg modyfikacji, w tym zaawansowany proces szkieletowania, przez co trudno oderwać od niego wzrok. Proces ażurowania jest żmudny i niełatwy, dlatego wykonują go tylko doświadczeni pracownicy. Nadmiar materiału usunięto z płyty głównej, mostków, a także wahnika. Oprócz znacznego odchudzenia całej konstrukcji dekoratorzy ozdobili mechanizm techniką perłowania. Zastosowane niebieskie śrubki dopełniają dzieło.


Kaliber 61SQ zapewnia właścicielowi 48-godzinną rezerwę chodu i działa ze standardową na obecne czasy częstotliwością 28,800 wahnięć na godzinę. Całość można podziwiać przez transparentny dekiel mocowany do korpusu koperty za pomocą siedmiu śrubek.

Nowy model otrzymał stalową kopertę o średnicy 44 milimetrów. Jej wysublimowane kształty oraz polerowana powierzchnia dodają szyku i elegancji. 50-metrowa klasa wodoszczelności w zupełności wystarczy do swobodnego użytkowania zegarka na co dzień, bez obaw, że do środka obudowy dostanie się woda. Kopertę zestawiono z niebieskim skórzanym paskiem wyposażonym w wygodne zapięcie motylkowe.
Nowy model otrzymał stalową kopertę o średnicy 44 milimetrów.


 rocznicowy Aerowatch Les Grandes Classiques Anniversary Skeleton to zegarek dla koneserów wyjątkowych
Resumując, rocznicowy Aerowatch Les Grandes Classiques Anniversary Skeleton to zegarek dla koneserów wyjątkowych i niepowtarzalnych wyrobów, którzy cenią sobie ponadprzeciętną jakość wykonania. „Wysoka dawka” detali w połączeniu ze szkieletową architekturą mechanizmu oraz indywidualny numer na tarczy to nie jedyne argumenty zakupowe. Nie można również zapomnieć o atrakcyjnej i dobrze dobranej kolorystyce.