Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Nowość od Maserati - zegarki skeleton.

18-07-2020

Pojawienie się znanego producenta samochodów na rynku zegarmistrzowskim, może być nieco zaskakujące, a przy tym nad wyraz trafione! Świat samochodów GT i zegarmistrzostwo łączy w końcu zamiłowanie do luksusu i doskonałej precyzji. Najlepiej obrazuje to oferta marki obecnej w obu tych branżach, która właśnie wypuściła na rynek nowe modele. Od teraz w ofercie Maserati znajdziecie także zegarki typu skeleton!Zegarki Maserati - pełne włoskiej pasji

Trójząb Neptuna i znajomo brzmiąca nazwa na tarczy czasomierza, nie powinny być nowym zjawiskiem dla miłośników zegarmistrzostwa. Zegarki Maserati dostępne są na rynku od kilku dobrych lat i... tak - należą właśnie do legendarnego producenta luksusowych samochodów. Na początku nie wszyscy wierzyli, że wejście na rynek czasomierzy marki Maserati, może kryć w sobie coś głębszego niż wykorzystanie jej dobrze rozpoznawalnego logo. Włoski producent miał jednak znacznie większe ambicje i rzeczywiście dba o wysoką zegarmistrzowską wartość oferowanych zegarków. Przede wszystkim zegarki Maserati to prawdziwy przykład włoskiego designu.

Same kolekcje oraz wykończenie poszczególnych modeli, czerpią inspiracje z samochodów producenta. Patrząc na nie ewidentnie widać z resztą oryginalny język stylistyczny, co sam producent chętnie podkreśla dodając na deklu grawer – Italian Design. Równie rzetelnie jak do kwestii stylistycznych, Maserati podchodzi do kwestii mechanizmu i chętnie pokazuje rozwiązania z jakich korzysta. Projektując luksusowe auta klasy GT marka wie przecież doskonale, że chcąc osiągać jak najlepsze rezultaty, nie ma sensu wymyślać koła na nowo.

Liczą się detale

Oryginalność zegarków Maserati wyraża się w niezwykłej dbałości o każdy szczegół. Dzięki temu włoski producent udowadnia, że obecność w tej branży nie jest absolutnie dziełem przypadku. Wszystkie nowe automatyczne zegarki skeleton mają ażurowaną tarczę ze specjalnie pozostawionym pasem dla umieszczenia indeksów.

Rozwiązanie to inspirowane jest kołami luksusowego samochodu i rzeczywiście widać to podobieństwo. Szczególnym przykładem jest tutaj zegarek Maserati Gentleman R8821136001, którego szkieletowanie to tak właściwie felga samochodu Maserati Ghibli w wersji Gran Sport.


Pasek oraz wskazówki w niebieskim kolorze to także nawiązanie do sportowego auta klasy GT - właśnie w nim prezentowany jest ten model auta w kampaniach reklamowych. Warto wspomnieć, że dzięki ażurowaniu tarcz zegarki są znacznie bardziej czytelne w porównaniu z całkowicie prześwitującą tarczą.

Co do pasków, należy podkreślić, że skóra użyta do ich produkcji jest naprawdę wysokiej jakości, zupełnie jak w skórzanych fotelach samochodu klasy premium.


Maserati GhibliZegarki Maserati – nie tylko dla fanów motoryzacji

Luksusowe rozwiązania muszą być dostosowane do wymagań użytkownika, dlatego wśród nowych modeli nie zabrakło modeli na bransolecie. Zegarek Maserati Gentleman R8823136006 to propozycja na bransolecie typu mesh. Jego uniwersalny, srebrny kolor, łatwo będzie dopasować do każdego stroju.Po bliższym przyjrzeniu się tej propozycji nie da się też pominąć pieczołowitości z jaką wykonano meshową bransoletę. Centralnym punktem pozostaje tu oczywiście otwarta tarcza, z wyjątkowym smaczkiem kryjącym się w fakturze pierścienia, na którym naniesiono słupkowe indeksy. Tym razem widzimy odniesienie do wnętrza samochodu Maserati - i to nie byle jakiego.Luksusowy sedan Maserati Quattroporte w sportowej wersji zdobiony jest w środku włóknem węglowym, ułożonym w charakterystyczne pasy przeniesione wprost na tarczę zegarka.Maserati QuattroporteOprócz paska i bransolety typu mesh, nie zabrakło oczywiście klasycznej, segmentowej bransolety. Zegarek Maserati Gentleman R8823134003 to niezwykle intensywna czerń i indeks na godzinie 8 zastąpiony przez... symbol V8.Widlasta ósemka to najmocniejszy silnik ze stajni włoskiego producenta, montowany wyłącznie w najpotężniejszych wersjach Maserati Levante.


Maserati Levante


Piękno pochodzące z wnętrza

Patrząc na zegarki Maserati nie da się zaprzeczyć, że prezentują się naprawdę dobrze. W przypadku modeli z tarczami typu skeleton, trzeba było zadbać przy tym o równie dobre wyglądające wnętrze. Sercem nowych zegarków stał się więc japoński werk Seiko NH70. Łożyskowany na 24 kamieniach mechanizm to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie, gwarantujące wysoką precyzję oraz niezawodność. Co jednak kluczowe, Seiko NH70 to napęd zaprojektowany specjalnie z myślą o zegarkach z prześwitującą tarczą, które mają ukazać kunszt prawdziwego zegarmistrzostwa. Połączenie tak wielu metalowych części w jeden, harmonijnie pracujący organizm, jest do prawdy inspirujące, szczególnie, gdy możemy obserwować efekt gołym okiem.

Obecność Seiko NH70 ma jeszcze jedną zaletę - szkieletowane Maserati to zegarki automatyczne. Oznacza to obecność wachnika widocznego przez przeszklony dekiel, który odpowiada za nakręcanie sprężyny napędowej. W praktyce mamy więc do czynienia z czasomierzem, który nakręca się samodzielnie wykorzystując do tego ruchy naszej ręki.


PP


Źródła: https://www.maserati.com


Zobacz zegarki Maserati z tarczą typu skeleton: