Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT06-11-2018

Młoda marka Maserati i limitowany model Trimarano

Specyfika branży zegarkowej potrafi zaskoczyć nowych miłośników czasomierzy. Z jednej strony uwielbiamy szwajcarskie zegarki za ich ponadczasowy wygląd, jakość i wspaniałą historię, z drugiej jednak na rynku nie brakuje nowych marek, które nie zamierzają wypełniać jedynie niszy. Olbrzymią gałąź zegarmistrzostwa stanowią choćby współczesne marki modowe, najczęściej sygnowane przez uwielbianych na całym świecie projektantów. Nikt chyba nie spodziewał się jednak zegarków Maserati i nie ma tu mowy o zbieżności nazw, czy pojedynczej linii sygnowanych czasomierzy. Esencjonalna dla włoskiej motoryzacji firma, słynie z szybkich, pięknych i ociekających temperamentem aut, których prowadzenie przynosi autentyczną radość, a samo posiadanie może być symbolem odniesionego sukcesu. 


Zegarek Maserati R8851132003 TRIMARANO LIMITED EDITION
Pomimo krótkiego stażu w branży zegarkowej, Maserati wie jak zaprzęgnąć pasję do przesuwania granic - również poza światem szybkich samochodów. Przykładem tego jest limitowany zegarek Maserati Tri-Maranopowstały na cześć załogi śmiałków, którzy pobili rekord wodnej trasy z Hongkongu do Londynu na pokładzie trimaranu, od którego nazwę powziął limitowany do 2000 sztuk model. Marynistyczne inspiracje widoczne są w tym modelu na każdym kroku - począwszy od kolorów poprzez liczne, stylistyczne wstawki, jak choćby uszy kształtowane na wzór kotwicy. Maserati Tri-Marano to niezwykle prestiżowy zegarek na kewlarowym pasku, który nie ogranicza się do upamiętnienia wspaniałego wyczynu, lecz stanowi on pokaz możliwości i aspiracji, które marka wprowadzać będzie z każdym, kolejnym rokiem swojej działalności.


Ktoś mógłby pomyśleć, że męskie zegarki Maserati to jedynie sposób na wykorzystanie rozpoznawalnego loga dla kolejnej marki produkującej modowe czasomierze, krytykowane czasem przez miłośników zegarmistrzostwa za brak duszy i koncentrowanie się jedynie na popularności i odmiennym wyglądzie. Oczywiście nieprawdą jest, że nie można wybrać fajnego, nowoczesnego czasomierza, jeśli nie kontynuuje on ponad 100 letniej tradycji i wywodzi się z innego miejsca niż owiana legendami Szwajcaria. Zegarki Maserati nie są bynajmniej tego potwierdzeniem, ale czymś zupełnie nowym, czymś co raz na zawsze położy kres wszelkim stereotypom.
Zegarek Maserati R8871612015 TRAGUARDO


Zegarek Maserati R8871633002 RICORDO na skórzanym brązowym pasku

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, męskie zegarki Maserati doskonale odzwierciedlają świat super samochodów - auto nie może po prostu być pięknie i niepowtarzalnie. Tak samo ważną rolę odgrywa bowiem serce auta - silnik - za którym stoi zaawansowana inżynieria zmieniająca stojące na kołach dzieło sztuki, w ekscytującą podróż do granic praw fizyki. Właśnie takie rozumowanie udało się przelać w zegarki Maserati, co sprawia, że są one tak przełomowe. Wystarczy spojrzeć na przykładowe modele młodej, zegarmistrzowskiej marki. Zegarek Maserati Ricordo od razu przyciąga uwagę i z każdą chwilą imponuje coraz bardziej. Z pozoru klasyczny zegarek na skórzanym pasku znacznie różni się od szwajcarskich, japońskich czy amerykańskich klasyków. Włoskie poczucie piękna od dawna wyznacza standardy doskonałości, a dziś dzięki oryginalnym modelom Maserati, możemy doświadczać go, odkrywając przy tym klasyczne zegarki na nowo. Oczywiście w ofercie znajdziemy znacznie więcej niż eleganckie zegarki na pasku, których tradycyjne piękno we włoskim stylu, otworzyło przed kanonicznymi czasomierzami drzwi do największych i najbardziej ekskluzywnych domów nowoczesnej mody. 


Żaden mężczyzna nie przejdzie obojętnie obok takich modeli jak czarny zegarek na bransolecie Maserati Successo, a futuryści z zachwytem sprawdzą możliwości jakie daje smartwatch Maserati TraguardoUznany producent prestiżowych, szybkich aut, świetnie zdaje sobie sprawę, że niezależnie od aranżacji niezbędny jest dobry napęd. Oryginalne zegarki Maserati nie zaskoczą miłośników zegarmistrzostwa ładnie opakowanym, tandetnym mechanizmem. Jako młoda marka na rynku zegarkowym, włosi zdecydowali się na wykorzystywanie tylko sprawdzonych i uznanych rozwiązań. 

Zegarek Maserati R8873621007 SUCCESSO


Zegarek Maserati R8871612015 TRAGUARDO na niebieskim skórzanym pasku

Zegarki Maserati, w zależności od modelu, wykorzystują takie mechanizmy jak japońska Miota JS15, a nawet szwajcarskie napędy Ronda. Dzięki temu zyskujemy absolutną pewność, że zakupiony przez nas produkt, nie jest jedynie napompowanym stylistycznie balonikiem. Czasomierze marki Maseratito wysokiej klasy zegarki o nieocenionej wartości zegarmistrzowskiej, łączące genialny, nowoczesny design, z nieprzejednaną pasją czerpaną z wielowiekowej tradycji tworzenia precyzyjnych czasomierzy.