Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300
Historia marki Maserati

Historia marki Maserati

2023-07-07
Maserati to nazwa znana i elektryzująca miłośników motoryzacji z całego świata. To nie tylko luksusowe, sportowe samochody, ale też wspaniałe akcesoria dla pewnego siebie mężczyzny, kochającego przedmioty będące symbolami mechanicznej doskonałości.

Historia rodziny Maserati sięga początku ubiegłego wieku. Mieszkający we włoskiej Lombardii Rodolfo Maserati i Carolina Losi poznali się w latach siedemdziesiątych XIX wieku. On był pracownikiem kolei obsługującym lokomotywę Krupp, który kochał prędkość i majsterkowanie.

Rodolfo był zapalonym inżynierem i kochał prędkość. Para doczekała się siedmiu synów, spośród których większość odziedziczyła pasję ojca do mechaniki i prędkości. Z siódemki rodzeństwa, pięciu Maseratich, było na początku XX wieku zaangażowanych w przemysł motoryzacyjny.

Początek marki Maserati
Co to marka Maserati

Co to marka Maserati?

1 grudnia 1914 roku, w Bolonii, bracia Alfieri, Ettore, Ernesto i Bindo założyli firmę Maserati. Zrodzona z pasji do motoryzacji i wyścigów. Bracia Maserati nie tylko produkowali samochody, które miały być najlepsze i najbardziej luksusowe z produkowanych ówcześnie włoskich samochód, także brali udział w wyścigach.

Kierowcami wyścigowymi byli Alfieri i Ernesto. Pierwszy z nich zmarł w wyniku źle wyleczonych obrażeń, które odniósł w wypadku na torze. Mimo tragicznego w skutkach wypadku, zespół fabryczny Maserati kontynuował rywalizację w wyścigach.

Pierwszy samochód, który powstał od początku do końca według planów braci w ich zakładzie, to model Tipo 26, który zadebiutował w 1926 roku. W historii marka zapisała się między innymi rekordem prędkości na dystansie 10 kilometrów, ustanowionym we wrześniu 1929 roku przez Borzacchiniego, który kierował szesnastocylindrowym Maserati Tipo V4. Pędził z prędkością ponad 246 kilometrów na godzinę, a rekord padł dopiero w 1937 roku. Pierwszego maja 1937 roku, bracia Maserati sprzedali część swoich udziałów przedsiębiorcy z Modeny, Adolfo Orsiemu.
Pierwsze auto Maserati Tipo 26
Model a6 Maserati

Przełom dekad lat trzydziestych i czterdziestych to podwójny triumf Wilbura Shaw w wyścigu Indianapolis 500. Indianapolis 500 to rozgrywany raz w roku, amerykański wyścig na dystansie 805 kilometrów. Tor w Speedway ma 4 kilometry długości i owalny kształt. W 1940 roku, mimo padającego przez ¼ wyścigu deszczu, za kierownicą modelu 8CTF Shaw osiągnął średnią prędkość 183,8 km/h.

Produkowany od 1947 roku model A6, został nazwany na cześć zmarłego Alfieriego. Był to pierwszy drogowy samochód marki Maserati. Nadwozie zaprojektował Pininfarina, a premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Wyprodukowano 61 sztuk, co było w tamtych czasach wielkim sukcesem.

Dekadę później, ponownie na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, marka zaprezentowała model 3500 GT, będący pierwszym prawdziwym modelem typu Gran Turismo, a także hitem. Powstało ponad 2200 egzemplarzy tego stylowego modelu, którego nadwozie przygotowała firma milańska Carrozzeria Touring Superleggera, znana z produkcji nadwozi Superleggera - niezwykle lekkich i stylowych nadwozi. W przeszłości produkcja wyglądała zupełnie inaczej niż współcześnie - marki polegały na dostawcach, którzy produkowali zgodnie z ich wytycznymi, zamiast produkować większość elementów we wnętrzu własnej firmy.
Samochód Maserati 3500GT
Juan-Manuel Fangio Maserati
Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Maserati_250F
Jednym z wielu kierowców, który ścigał się i odnosił sukcesy dla Maserati, był słynny Argentyńczyk Juan-Manuel Fangio. W 1957 roku, za kierownicą modelu 250F zdobył Mistrzostwo Świata! Argentyńczyk uznawany jest za najlepszego kierowcę wszech czasów. W późnych latach pięćdziesiątych Fangio jeździł w duecie z Sir Stirlingiem Mossem i Jeanem Behra, z którym wspólnie wygrali długodystansowy, trwający 12 godzin, wyścig na torze Sebring.
Marka wycofała się z wyścigowej rywalizacji konstruktorów po tragedii na drodze między Celrlongoz a Guidizzolo, która miała miejsca podczas wyścigu Mille Miglia 1957. Wtedy w rozpędzonym do blisko 250 km/h Ferrari wybuchła opona, w wyniku czego kierujący Alfonso de Portago stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w widzów. Zginęło dziesięcioro widzów oraz kierowca i pilot. Maserati, które wtedy zawzięcie konkurowało z Ferrari, zrezygnowało z uczestnictwa w wyścigach. Dalej okazjonalnie marka przygotowywała samochody użytkowane w sporcie, jednak stopniowo zmieniła profil produkcji. Zatrudnieni inżynierowie powzięli nowy cel - przygotowanie idealnego samochodu drogowego typu GT, przystosowanego do dalekich podróży z dużymi prędkościami.
Przełomowy model został zaprezentowany podczas Turyńskiego Salonu Samochodowego w 1963 roku - po raz pierwszy Klientom został zaproponowany luksusowy, sportowy sedan. Model Quattroporte (z włoskiego: czterodrzwiowy), oferowany był z ośmiocylindrowym silnikiem o pojemności 4.1 lub 4.7 litra. Szczególnie ta druga wartość jest ważna dla firmy - współczesne modele miały silniki o tej samej pojemności. Quattroporte był modelem udanym - powstały 772 egzemplarze. Dodatkowo, zapoczątkował modę na tego typu samochody - szybkie, wygodne i czterodrzwiowe.
Model Quattroporte Maserati
Model Quattroporte Maserati
Kolejna współpraca Maserati i Giorgetto Giugiaro, czyli model Ghibli był następnym sukcesem. Smukły samochód oferował oszałamiające osiągi - przyspieszał do setki w niespełna sześć sekund i mógł pędzić ponad 250 kilometrów na godzinę. Takie osiągi zapewniły modelowi Ghibli sławę. Model produkowano aż do połowy lat siedemdziesiątych, a pośród wyprodukowanych egzemplarzy trudno znaleźć dwa identyczne, ponieważ wszystkie były w jakiś sposób personalizowane przez nabywców.

W latach siedemdziesiątych, z zakładów Maserati wyjechały także futurystyczne modele Bora - których nazwa nawiązuje do wiatru wiejącego ze wschodniego wybrzeża Adriatyku. Ten futurystyczny samochód był pierwszym 2 osobowym modelem marki, w którym silnik umieszczono centralnie, za siedzeniami. Niedługo po premierze Bory, Adolfo Maserati i jego syn Omar opuścili markę, czując, że nie rozumieją jej nowej, futurystycznej wersji. Prezydent Włoch, Sandro Pertini, wybrał Maserati Quattroporte na swoją limuzynę. Była to dla marki ogromna nobilitacja, o której marzą producenci samochodów z całego świata.

Bezprecedensowe wydarzenie miało miejsce w 1993 roku, gdy rywalizujące na torach Trójząb Maserati i Wierzgający Koń Ferrari połączyły siły. Zaczęło się wtedy odrodzenie marki. Wspaniałe modele, jak na przykład 3200 GT i Spyder, zachwycały odważną stylistyką i wspaniałym dźwiękiem. Za stylistykę nadwozia odpowiadał słynny projektant Giorgio Giugiaro, który znany jest ze współpracy z Ferrari, Alfą Romeo, Ducati, a także japońskim Seiko. Na marginesie warto dodać, że stworzył on jeden z najlepiej rozpoznawalnych modeli tej marki, czyli model nazywany potocznie Aliens, który pojawił się w filmie Obcy Decydujące Starcie. Wraz z tymi modelami, włoska marka powróciła na rynek amerykański, gdzie odniosła natychmiastowy sukces.

Maserati Bora
SUV o nazwie Levante maserati
Ponownie podjęto współpracę ze studiem Pininfarina. Po pięćdziesięciu latach przerwy, we współpracy zlecono Pininfarinie przygotowanie stylistyki kolejnej generacji Quattroporte, a gdy to okazało się sukcesem, także GranTurismo, które zastąpiło w 2007 roku model 3200 GT. Stały wzrost popytu na dobra luksusowe - w tym samochody o zapierających dech osiągach i unikatowej stylistyce - doprowadził do rozszerzenia katalogu dostępnych modeli. Powróciło Ghibli, w formie średniej wielkości sedana, pojawił się modny SUV o nazwie Levante, do którego z czasem dołączył model Grecale. Obecnie, w niewielkich ilościach, wytwarzany jest też supersamochód oznaczony jako MC20 (Maserati Corse 2020 - Wyścigowe Maserati 2020).

Samochody Maserati współcześnie

Maserati należy dziś do najlepiej rozpoznawalnych marek samochodów świata. Jej kolejne premiery elektryzują automaniaków, którzy marzą o tym, by kiedyś móc posiąść jedno z tych luksusowych aut, stworzonych by cieszyć właściciela i zapewniać mu oszałamiający wręcz komfort podróżowania.
MC20 cielo maserati
Luksusowe samochody Maserati

U schyłku lat trzydziestych ubiegłego stulecia, dokładniej 1 września 1939 roku, fabryka marki została przeniesiona z Bolonii do Modeny. Mieści się tam do dziś, pod adresem 322 viale Ciro Menotti.

W kolejnych dekadach, Maserati kilkukrotnie zmieniało właścicieli, znalazło się też na skraju bankructwa. Marka z trójzębem w logo należała między innymi do Ferrari i Fiata. Ten ostatni zmodernizował w 2005 roku fabrykę Maserati, czyniąc ją jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji samochodów na świecie.

Obecnie Maserati jest częścią koncernu Stellantis, współtworzonego przez włosko-amerykańską spółkę Fiat Chrysler Automobiles i francuską grupę PSA, do której należą między innymi Peugeot i Citroen. Roczna produkcja samochodów z trójzębem na masce, oscyluje w okolicach 75 000 egzemplarzy. Czyni je to najlepiej dostępnymi spośród włoskich marek premium, a jednocześnie aż 4 krotnie rzadszymi niż na przykład te oferowane przez Porsche.

Rozkwit marki nastąpił w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy Włochy podnosiły się i odbudowywały po okrucieństwach II Wojny Światowej i trudnych latach po niej. Mieszkańcy bogacili się wtedy i chętnie wydawali zarabiane pieniądze. Rodziła się turystyka we współczesnym tego słowa znaczeniu, kwitło życie towarzyskie, rozwijała się kinematografia, zmieniało społeczeństwo. Ludzie czerpali radość z małych i większych przyjemności i słodkich chwil, na przykład z jazdy jednym z kultowych Maserati GT.
Maserati GT
Ten styl życia, określany często jako dolce vita, ukazany w filmach z epoki żyje do dziś. To nie tylko sposób spędzania i cieszenia się wolnym czasem, ale też wygodne i stylowe ubrania i przedmioty, a także sposób na odbywanie luksusowych podróży. Oczywiście, piękne i jakościowe przedmioty są jedynie dodatkiem do przeżywanych chwil, jednak potrafią je skutecznie ulepszać.
Logo Maserati

Trójząb - logo Maserati

Symbolizujący markę Trójząb został pierwotnie stworzony przez Mario Maseratiego, piątego syna Rodolfo. Motoryzacja zupełnie nie interesowała Maria. Wybrał on zupełnie inną karierę - uczęszczał do Accademia di Belle Arti di Brera - czyli mediolańskiej akademii sztuk pięknych. Alfieri poprosił Maria, by ten zaprojektował logo firmy braci Maseratich, które na ich luksusowych samochodach będzie przemierzało włoskie i światowe drogi.

Legenda głosi, że Mario szukając natchnienia wędrował bolońskimi uliczkami, aż trafił na Plac Maggiore i spojrzał na posąg Neptuna. Mitologiczny Neptun to bóg mórz i oceanów, a jego atrybutem jest właśnie włócznia zakończona trzema zębami. Mario narysował Trójząb, który został ciepło przyjęty przez braci. Premiera Trójzęby miała miejsce w 1926 roku, przy okazji premiery pierwszego samodzielnie skonstruowanego samochodu marki - Maserati Tipo 26.

Włoskie zegarki Maserati - początki

Jak każda luksusowa, szczególnie włoska marka samochodów, Maserati to coś więcej niż piękne samochody. W ofercie tego producenta są też ubrania, zabawki, akcesoria piśmiennicze, zapachy i wiele więcej. Producent samochodów współpracuje z markami produkującymi najróżniejsze luksusowe wyroby. Jednym z nich jest na przykład North Sails, specjalizujący się w produkcji żagli i odzieży dla żeglarzy. Naturalnie następnym krokiem było przygotowanie zegarków, by dać Klientom możliwość przeniesienia ich pasji do Maserati w kolejne sfery życia. Wybierający zegarki Maserati mężczyźni zyskali nowy temat do rozpoczęcia small talku podczas biznesowych spotkań lub konferencji. Te swobodne rozmowy, często na błahe tematy, potrafią być początkiem współpracy, koleżeństwa, a nawet przyjaźni, jeśli rozmówcy mają wspólne tematy i zainteresowania!
Zegarki Maserati
24h
Maserati SFIDA R8873640005
24h -23%
Maserati SFIDA R8871640004
1.230,00 zł950,00 zł
Maserati SFIDAR8871640004
(1)
24h -30%
Maserati SFIDA R8871640002Maserati SFIDA R8871640002 - hover
990,00 zł690,00 zł
Maserati SFIDAR8871640002
Sale
Luksusowe zegarki Maserati

Kto produkuje zegarki Maserati?

Wśród wyrobów sygnowanych Trójzębem są też wysokiej jakości zegarki. Pierwsze kolekcje wykonało na zamówienie Morellato - włoski producent zegarków, biżuterii i skórzanych pasków. Połączenie wysokiej jakości Morellato z odważną stylistyką Maserati było natychmiastowym sukcesem. Czasomierze Maserati oferowane ze stalowymi bransoletkami lub wysokiej jakości paskami z naturalnej, garbowanej w Italii skóry. Projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami. Za ich nowoczesny i elegancki design odpowiadają projektanci, którzy współtworzą najnowsze modele Maserati, dzięki czemu mają wpływ na aktualne trendy w projektowaniu.

We wnętrzach ich kopert znaleźć można zarówno klasyczne, mechaniczne zegarmistrzostwo, jak i najnowocześniejsze, przyjazne środowisku rozwiązania w stylu zasilania światłem.

Pierwsza kolekcja zegarków Maserati debiutowała w 2012 roku i od razu przykuła uwagę Klientów, także tych posiadających jeden z luksusowych samochodów tej marki. Na zakończenie 2022 roku, katalog zegarków Maserati liczył ponad 35 modeli o łatwej do zidentyfikowania stylistyce, zachwycających jakością.

Kolekcje zegarków Maserati

Gama modeli jest szeroka, a dla wygody Klientów została podzielona na cztery główne kolekcje, wewnątrz których oferowane są różne modele. Podstawowe kolekcje to:

  • Sport
  • Classic
  • Design
  • Lifestyle

Zegarki z poszczególnych kategorii wyraźnie różnią się od siebie, a jednocześnie uzupełniają się. Elegancki mężczyzna może wybrać 2-3 zegarki tylko z oferty Maserati, by stworzyć uniwersalny zestaw zegarków, wśród których są modele odpowiednie na każdą okazję. Maserati produkuje też kilka wzorów, będących samodzielnymi rodzinami.

Zegarek Maserati Lifestyle na czarnym pasku

Zegarki Maserati Sport

Maserati to marka o sportowej i dynamicznej duszy. Rywalizacja i pasja zakorzenione są w jej DNA. Dzięki nim, marka stała się prawdziwą ikoną sportu. Kolekcja Maserati Sport odzwierciedla to zacięcie. W tej rodzinie prym wiodą męskie modele Sfida.
Zegarek Maserati Sfida na bransolecie

Maserati Sfida

Wszystkie modele Sfida od Maserati wykorzystują wysokiej jakości mechanizmy, tak jak samochody korzystają z najnowocześniejszych silników. W ten sposób producent gwarantuje, że zegarki będą dokładne, a właściciel nie spóźni się na spotkanie.

Zegarki mogą być wyposażone w automatyczny lub kwarcowy mechanizm z komplikacją stopera, którą uzupełniono skalą tachometru - pozwala ona na odczytanie przybliżonej prędkości poruszania, na przykład na dystansie jednego kilometra. Pozostałe wersje zegarków Maserati Sfida wykorzystują super dokładne, kwarcowe mechanizmy ze wskazaniem GMT lub prezentujące czas i datę. Model umożliwiający śledzenie czasu w dwóch strefach czasowych będzie przydatny dla panów stale kontaktujących się ze współpracownikami z całego świata, zaś trójwskazówkowy to propozycja dla panów lubiących przedmioty piękne lecz stonowane.

Wszystkie warianty z tej rodziny sportowych zegarków męskich posiadają wyrazisty pierścień wokół szkła, który zależnie od modelu opisany jest skalą tachometru, godzinową lub minutową. Czcionka wykorzystana do oznaczenia wartości na bezelu została zaczerpnięta z prędkościomierzy samochodów z trójzębem. Wkład bezela powstał z aluminium, dlatego jest lekki i może być wykończony dowolnymi kolorami, które będą żywe i wyraziste.
Zegarek Maserati SFIDA
Zegarek męski Maserati SFIDA open heart z dodatkowym paskiem

Mężczyźni mogą sięgnąć po limitowany zegarek Maserati Sfida z automatycznym naciągiem i komplikacją Open Heart, która pozwala w każdej chwili zobaczyć przez tarczę pracujące serce zegarka. Tak jak ekstremalne modele aut, z silnikiem umieszczonym centralnie, pozwalają obejrzeć pokrywy zaworów silnika przez przeszkloną klapę, tak Maserati Sfida Automatic daje możliwość zajrzenia do wnętrza mechanizmu przez eleganckie wycięcie w tarczy. Ten model dostarczany jest w zestawie prezentowym z dodatkowym paskiem.

Mimo sportowego charakteru, zegarki Sfida wykończone są luksusowo - ich koperty są duże - mają 44 milimetry średnicy. Przygotowano je w wariantach srebrno-złotym, srebrnym lub czarnym. Bransolety o sportowym, trójrzędowym wzorze łaczą polerowane i zmatowione powierzchnie. Tarcze oznaczono charakterystycznym trójzębem Maserati. Nie zapomniano również o wodoszczelności - w tym przypadku wynosi ona 100 metrów, co pozwala używać zegarka podczas pływania.

24h
Maserati SFIDA R8873640005
24h -23%
Maserati SFIDA R8871640004
1.230,00 zł950,00 zł
Maserati SFIDAR8871640004
(1)
24h -30%
Maserati SFIDA R8871640002Maserati SFIDA R8871640002 - hover
990,00 zł690,00 zł
Maserati SFIDAR8871640002
Sale
24h -37%
Maserati SFIDA R8873640001
1.450,00 zł907,00 zł
Maserati SFIDAR8873640001
Sale

Maserati Potenza

Zegarek Maserati Potenza to idealnie wyważone połączenie zegarka sportowego z codziennym. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas popołudniowego spotkania, jak i weekendowego wypadu na żagle. To sportowe zegarki klasy premium ze zintegrowaną bransoletą.

Zegarek Maserati Automatic z linii Potenza wyróżnia się szkieletowaną tarczą, której nadano kształt logo włoskiej marki. Dzięki temu, że Trójząb jest smukły, nie przesłania on pracującego pod spodem mechanizmu.

Zegarek Maserati sportowy męski Potenza
Charakterystyczna tarcza zegarka Maserati Ponteza
Modele z tej linii mają okrągłe tarcze zamknięte we wnętrzu ciekawie zaprojektowanych, mocno geometrycznych kopert. Ich znakiem rozpoznawczym są cztery wypolerowane elementy, które nawiązują do logo marki- na stylizowanym rysunku trójzębu, jego elementy zdają się być połączone podobnymi, poziomymi elementami. Te w zegarku zdają się spinać kopertę, tak by była szczelnie zamknięta. Umieszczono je przy godzinach 2, 4, 8 i 10.

Logo marki przeniesiono na dolną część koperty, która pozbawiona jest uszu. Obudowa jest wodoszczelna do 100 metrów. By w pełni wykorzystać zabezpieczenia przed wodą, na przykład w czasie pływania, przygotowano gumowe paski z logo Maserati oraz wygodne bransolety typu shark. Miłośnicy elegancji mogą zdecydować się na modele ze skórzanymi, zintegrowanymi z kopertą paskami. Szkła tych zegarków otrzymały z wierzchu szafirową powłokę, która sprawia, że trudniej je zarysować, w wyniku czego zegarek zawsze wygląda równie świetnie jak w dniu zakupu.

Odważne kształty kopert uzupełniono odważnymi zestawieniami kolorystycznymi. Znaleźć tu można czerwień, seledyn, szarości i odcienie złota. Maserati słynie z tego, że daje swoim Klientom ogromne możliwości kreowania przedmiotów sygnowanych Trójzębem.

Zegarek Maserati sportowy wodoszczelny
24h -34%
Maserati POTENZA R8821108039
2.250,00 zł1.492,00 zł
Maserati POTENZAR8821108039
(1)
Sale
24h -20%
Maserati POTENZA R8853108006Maserati POTENZA R8853108006 - hover
1.350,00 zł1.080,00 zł
Maserati POTENZAR8853108006

Zegarki Maserati Classic

Design był zawsze jedną z mocnych stron Maserati - jej modele przygotowywały największe sławy designu jak Giugiaro i Pininfarina. To skupienie na pięknej formie widoczne jest też w klasycznych zegarkach oferowanych przez włoską markę. Każdy zegarek męski Maserati to dzieło sztuki użytkowej, które doskonale uzupełni eleganckie stylizacje właściciela. W linii Classic prym wiodą modele Ricordo i Epoca.
Zegarek męski Maserati Ricordo na pasku

Maserati Ricordo

Zegarki Ricordo od Maserati to modele stonowane, a jednocześnie na wskroś nowoczesne. Stalowe koperty zostały wymyślone w taki sposób, by pasowały do odrobinę swobodniejszych stylizacji wykorzystujących koszule. Wykończono je na wysoki połysk, co w połączeniu z rozmiarem - ich średnica to 42 milimetry - sprawia, że modele Ricordo są doskonale widoczne na nadgarstku.

Model z automatycznym japońskim mechanizmem zachwyca ażurową tarczą i unikalnym, spersonalizowanym wahnikiem. Dostępny jest w dwóch wersjach - stalowej z niebieską flanszą wokół mechanizmu, oferowanej na eleganckiej pięciorzędowej bransolecie, lub bardziej sportowej, z czarną kopertą i bransoletą typu mesh.

Ricordo Chronograph dostarczany jest w stalowej lub pozłacanej kopercie, więc miłośnicy drogocennego kruszcu znajdą tu coś dla siebie. Czytelne tarcze mają w ciekawy sposób zaprojektowane subtarcze i kojarzą się z zegarami sportowego samochodu. Model o trzech wskazówkach ma elegancką tarczę wykończoną pozłacanymi indeksami. Jego koperta jest smuklejsza, co docenią mężczyźni o drobniejszych nadgarstkach, którzy lubią nosić okazałe zegarki. Tarcza z podziałem liniami graficznymi przynosi na myśl modele vintage, produkowane w latach sześćdziesiątych XX wieku.

Skórzane paski przygotowano ze skór garbowanych w lokalnych garbarniach, więc wyglądają świetnie, są trwałe i miękkie. Koperty mają zakręcane dekle i koronki i są odporne na mycie rąk, deszcz i okazjonalny prysznic.

Granatowa czytelna tarcza w zegarku Maserati Ricordo
Klasyczny zegarek Maserati Epoca na skórzanym pasku

Maserati Epoca

Ponadczasowe linie i klasyczne wzornictwo to odzwierciedlenie luksusowego oblicza wyrobów Maserati. Tak jak produkowane od 1947 roku modele GT, tak i zegarki Maserati Epoca powstają, aby zapewnić właścicielowi komfort i radość płynącą z używania jedynego w swoim rodzaju przedmiotu. Kształt uszu koperty został zainspirowany tyłem kultowego Maserati 3500 GT oglądanym z profilu. Epoca to też pierwsza kolekcja w której znaleźć można damski zegarek Maserati.

Koperty oferowane są w różnych rozmiarach - 34 milimetry dla kobiet oraz 42 w modelach adresowanych do panów. Dostępne są w kolorze stalowym, różowego złota, żółtego złota oraz czarnym.

Modele z automatycznymi mechanizmami przygotowano w dwóch opcjach - Open Heart oraz Skeleton. Ich mechanizmy zapewniają 41 godzinną rezerwę chodu, co pozwala nosić je na zmianę z innym zegarkiem, a jednocześnie mieć pewność, że rano zegarek będzie gotowy do drogi. Koperty modeli automatycznych mają przeszklone dekle, co pozwala oglądać pracę kalibrów.

Zegarki Maserati Epoca Chronograph łączą stylistykę vintage z nowoczesnymi kolorami i wykończeniami. Klasycznie rozmieszczone tarczki stoperów - w układzie 3-6-9 lub 12-6 - przygotowano na wzór luksusowych szwajcarskich zegarków ze stoperem, które były popularne w Italii lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Niektóre z wersji - te o bardziej współczesnym obliczu, otrzymały luminescencyjne aplikacje na wskazówkach. Czytelność po zmroku może okazać się przydatna, gdy żyje się Piękne Życie. Trójwskazówkowe modele mają wspaniale zbalansowane tarcze. U ich góry, pod indeksem godziny dwunastej, znalazł się trójząb i napis Maserati, zaś po przeciwnej stronie, nad indeksem godziny szóstej, dla równowagi umieszczono datownik.

Zegarki Maserati Epoca mogą być połączone ze skórzanymi paskami o fakturze łuski aligatora, bransoletami typu mesh lub pięciorzędowymi bransoletami typu jubilee o małych ogniwach. Pięciorzędowe bransolety mają polerowane ogniwa centralne, co zapewnia im doskonałą prezencję. Są też delikatne i lejące dzięki czemu można je wygodnie nosić przez cały dzień.

Datownik w zegarku Maserati Epoca
24h
Maserati EPOCA R8821118011
1.990,00 zł1.632,00 zł
Maserati EPOCAR8821118011
(1)
24h
Maserati EPOCA R8851118016
899,00 zł723,00 zł
Maserati EPOCAR8851118016
24h -36%
Maserati EPOCA R8853118518
1.290,00 zł827,00 zł
Maserati EPOCAR8853118518
Sale

Zegarki Maserati Design

Kolekcja Designa to zegarki mocne, o stylistyce nowoczesnej, acz eleganckiej. Modele ze zintegrowanymi bransoletkami, podobnie jak sportowe bolidy, pełne są energii, która zdaje się chcieć wyrwać i ruszyć naprzód. W linii Design królują aerodynamiczne formy, powstałe dzięki nowoczesnym materiałom i zaawansowanym technikom ich obróbki.
Zegarek Maserati męski Traguardo

Maserati Traguardo

Traguardo to bardzo interesujące modele, przywodzące na myśl najbardziej zaawansowane włoskie supersamochody. Są wyrazem sportowych korzeni marki Maserati.

Koperty łączą kontrastujące kolory - bezel ma inny odcień niż korpus obudowy. Powiększony rozmiar, modele Traguardo mają aż 45 milimetrów, powoduje, że zegarek wypełnia nadgarstek. Interesującym detalem stylistycznym części modeli, jest dyskretnie zrealizowany trójząb zajmujący całą powierzchnię tarczy. Ponieważ jedynie nieznacznie odróżnia się od reszty tarczy, to często pozostaje niewidoczny. Gdy zaś odwraca się nadgarstek, by sprawdzić wynik pomiarów stopera, od razu staje się on zauważalny.

Modele automatyczne to zegarki o ażurowych tarczach, które różnią się w zależności od kolorystyki obudowy. Na przykład zegarek o kopercie łączącej kolor srebrny z odcieniem różowego złota, ma niebieską tarczę, zać jego bliźniaczy model wykorzystujący kolor żółtego złota, ma już cyferblat w kolorze srebrzysto-białym. W ten sposób tarcze i obudowy tworzą harmonijną całość.
Zegarek Maserati męski na bransolecie z białą tarczą
zegarek maserati r8873612014 ze stoperem

Referencje z komplikacją stopera dostępne są w dwóch opcjach. Pierwsza z nich to zegarki, z subtarczami stopera umieszczonymi na klasycznych miejscach - przy indeksach godzin 3-6-9. W drugiej opcji, sub tarcze stopera rozmieszczone zostały w poziomie, a wszystkie trzy dodatkowe wskazówki znalazły się na linii między indeksami godzin 4 i 8. Tak przygotowane mechanizmy rzadko spotykane są w tej klasie zegarków. Raczej kojarzone są z produkowanymi w pojedynczych egzemplarzach zegarkach za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy Euro.

Traguardo można kupić ze sportowymi paskami z gumy lub micro perforowanej skóry, a także solidnymi bransoletami o trzech ogniwach lub wygodnymi stalowymi bransoletami shark mesh i masywniejszymi, a jednocześnie równie wygodnymi jak klasyczne bransolety mesh.

24h -20%
Maserati TRAGUARDO R8873612006
1.350,00 zł1.080,00 zł
Maserati TRAGUARDOR8873612006
24h -20%
Maserati TRAGUARDO R8873612041
1.520,00 zł1.216,00 zł
Maserati TRAGUARDOR8873612041
24h -20%
Maserati TRAGUARDO R8871612008Maserati TRAGUARDO R8871612008 - hover
1.420,00 zł1.136,00 zł
Maserati TRAGUARDOR8871612008
(1)
24h -30%
Maserati TRAGUARDO R8871612025Maserati TRAGUARDO R8871612025 - hover
1.350,00 zł939,00 zł
Maserati TRAGUARDOR8871612025
Sale

Maserati Stile

Zegarki Maserati Stile należą do najmodniejszej grupy luksusowych zegarków sportowych ze zintegrowaną bransoletką. Ogromną zaletą zegarkowych kopert jest fakt, że nawet zegarek o dużej średnicy - na przykład 45 milimetrów - świetnie leży na nadgarstku, stając się prawdziwą męską biżuterią.

W kolekcji Stile oferowane są modele automatyczne, w tym też zegarki szkieletowane, a także modele z precyzyjnymi mechanizmami kwarcowymi ze stoperem i prezentujące wyłącznie czas i datę. Modele ze stoperem wyposażone są w japoński mechanizm Miyota o trzy letniej żywotności baterii, który przystosowano do wykorzystania w zegarkach sportowych.

Zegarek męski Maserati STILE na czarnej bransolecie
Zegarek Maserati Stile z czarną tarczą na barnsolecie

Producent przygotował dwa rozmiary kopert. Większa ma 45 milimetrów, a mniejsza 42. Znakiem rozpoznawczym Stile jest dziesięciokątny bezel o sfazowanej i wypolerowanej krawędzi. W połączeniu z matowymi w większości powierzchniami kopert, tworzy on wyrafinowaną całość, która w atrakcyjny sposób odbija i rozprasza światło.

Podobnie bransoleta - jej ogniwa w kształcie litery H są matowe, zaś spajające ją środkowe elementy zostały wykończone na błysk. Do ich zapinania służą motylkowe zapięcia zdobione Trójzębem.

Dostępne są też skórzane paski, które są idealnie dopasowane do specyficznego kształtu koperty bez klasycznych uszu. Koperty mogą być srebrne, typy bikolor, pozłacane w całości, czarne lub wykończone powłoką gunmeta, czyli ciemnoszarą. Wszystkie powłoki zostały wykonane w technologii PVD, dzięki czemu są trwałe, a kolory naniesione na powierzchnię stali szlachetnej nie zmieniają się. Tak jak w samochodach Maserati oferowane są liczne warianty wykończenia wnętrz, tak i w zegarkach oferta tarcz jest bogata.

W kolekcji Stile wskazówki zostały wypełnione substancją świecącą w ciemnościach. Mogą być srebrne, złote lub w modnym odcieniu cyraneczki (teal). Tarcze mogą być gładkie lub ozdobione delikatną fakturą tworzącą wzór znany z osłon chłodnic wyścigowych samochodów.

Zegarek męski Maserati na srebrnej bransolecie z czarną tarczą
24h
Maserati STILE R8871642001Maserati STILE R8871642001 - hover
1.450,00 zł1.189,00 zł
Maserati STILER8871642001
(1)
24h -37%
Maserati STILE R8873642001Maserati STILE R8873642001 - hover
1.550,00 zł980,00 zł
Maserati STILER8873642001
Sale

Zegarki Maserati Lifestyle

Marka Maserati to nie tylko samochody, ale także styl życia pełen pasji do wyzwań, miłości do przedmiotów unikatowych, a także skupienia na najdrobniejszych detalach. Kolekcja Maserati Lifestyle to zegarki doskonale wpisujące się w ten styl życia. Ich stylistyka sporty chic pozwala nosić je podczas każdej okazji i mieć pewność, że będą doskonale komponowały się z wybranymi ubraniami. Włoska marka przygotowała modele męskie i damskie.
Zegarek Maserati COMPETIZIONE na srebrnej bransolecie

Maserati Competizione

W języku włoskim Competizione oznacza rywalizacja. Modele z tej linii, dostępne w wersji dla kobiet i mężczyzn, wyrażają pasję do rywalizacji i wyścigów. Te z pozoru klasyczne zegarki są pełne temperamentu, widocznego w najdrobniejszych detalach.

Zegarki Maserati Competizione zostały wykończone klasyczną, stosowaną od około stu lat, techniką, dzięki której bezel wokół szkła jest karbowany. Tak przygotowana luneta koperty odbija każdy, nawet najmniejszy promień światła. Zegarki Competizione są doskonale widoczne na nadgarstku.

Kolejnym wyjątkowym detalem jest koronka, której bok został poddany moletowaniu przez co zyskał wyraźną fakturę spełniającą podwójną funkcję - zdobi zegarek i sprawia, że koronka nie ślizga się w palcach, co pozwala dokładnie ustawić mechanizm zegarka. Modele damskie mają średnicę 32 milimetrów, a męskie 43 milimetrów.

Jak przystało na modele typu sporty chic nie tylko pasują do koszul i sukienek, ale są też przygotowane do wykorzystania w czasie uprawiania sportów. Zegarki mają wkręcane koronki i dekle, a producent określił ich wodoszczelność na 100 metrów. Taka wartość pozwala kąpać się i pływać nie zdejmując zegarka z ręki.

W kolekcji Competizione łatwo dobrać zegarek damski i męski tak, by stworzyły idealną parę. Taki zestaw może być doskonałym prezentem dla bliskich, którzy doceniają włoski styl w biżuterii i zegarkach. Panie docenią, że stworzono dla nich zegarek Maserati złoty, o tarczy ozdobionej kryształami.

Zegarek Maserati COMPETIZIONE z granatową tarczą
24h -30%
Maserati Competizione Diver R8853100035
1.290,00 zł903,00 zł
Maserati Competizione DiverR8853100035
Sale
24h
Maserati COMPETIZIONE R8853100023Maserati COMPETIZIONE R8853100023 - hover
1.120,00 zł929,00 zł
Maserati COMPETIZIONER8853100023
(1)
24h -20%
Maserati COMPETIZIONE R8853100036
1.250,00 zł1.000,00 zł
Maserati COMPETIZIONER8853100036
24h -20%
Maserati COMPETIZIONE R8853100019Maserati COMPETIZIONE R8853100019 - hover
1.190,00 zł952,00 zł
Maserati COMPETIZIONER8853100019
Zegarek Maserati SUCCESSO na czarnej bransolecie

Maserati Successo

Włoski producent dołączył w 2022 roku do grona producentów samochodów, którzy w trosce o planetę, będą sprzedawać samochody elektryczne. Modele oznaczone Folgore, będą całkowicie elektrycznymi samochodami.

Wyrazem dbałości o środowisko jest także linia Successo. Liczne modele Successo otrzymały mechanizmy wykorzystujące niewyczerpane źródło energii - światło słoneczne. Dzięki temu, zawsze wskazują właściwy czas i oferują zapas energii na 4 miesiące pracy w zupełnej ciemności!

Producent oferuje także modele z mechanizmami automatycznymi, które by działać muszą być noszone przez właściciela. Zarówno mechanizmy solarne, jak i automatyczne są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie korzystają z baterii wymagających utylizacji. Uwagę zwracają ciekawie zaprojektowane tarcze modeli Successo. Zdobi je oczywiście Trójząb Maserati. Ponadto mogą mieć nakładane indeksy w formie cyfr arabskich, smukłych kreseczek lub być ich całkowicie pozbawione. W zegarkach kobiecych indeksy mogą mieć postać pełnych blasku kryształów. Lunety wokół tarcz damskich zegarków są wykonane z nowoczesnej, odpornej na zarysowania ceramiki.
Zegarek Maserati SUCCESSO SOLAR na czarnej bransolecie
Zegarek z chronografem Maserati SUCCESSO R8873621013 w złotym kolorze
Wyroby dla mężczyzn mogą mieć stalowe bransolety lub paski z naturalnych skór lub przyjemnej w dotyku gumy. Paski z gumy są ozdobione wzorem inspirowanym bieżnikiem wyczynowych opon. Successo w wersji z chronografem oferowany jest też w wyjątkowych zestawach, zawierających cztery gumowe paski, każdy w innym kolorze. Dzięki temu, właściciel może każdego dnia odmienić swój zegarek. Modele dla pań sprzedawane są z drobnymi bransoletkami jubilee oraz gładkimi skórzanymi paskami w różnych kolorach.
24h -25%
Maserati SUCCESSO SOLAR R8873645004Maserati SUCCESSO SOLAR R8873645004 - hover
24h -20%
Maserati SUCCESSO R8871621012
950,00 zł760,00 zł
Maserati SUCCESSOR8871621012
(1)
24h -20%
Maserati SUCCESSO R8871621014Maserati SUCCESSO R8871621014 - hover
950,00 zł760,00 zł
Maserati SUCCESSOR8871621014

Zegarek Maserati męski - dla tych, którzy żyją na pełnych obrotach

Zegarek męski Maserati może być fantastycznym dodatkiem dla pewnych siebie panów, którzy chcą pokazać światu swoje zamiłowanie do rzeczy wysokiej jakości, włoskiego Dolce Vita i motoryzacji. W gamie są modele zarówno dla panów na co dzień wybierających elegancję, jak i dla tych, którzy pasjonują się sportami motorowymi i ubierają w sposób dający o tym znać.

Szkieletowane zegarki Maserati to coś, co przypadnie do gustu znawcom zegarmistrzostwa. Przygotowano je z dbałością o każdy element, dzięki czemu mogą być dla właścicieli powodem do dumy, tak jak luksusowe GT z zakładów w Modenie. Kolejną istotną kwestią jest to, że elegancki mężczyzna powinien mieć kilka zegarków - klasyczny - wykorzystywany w pracy, codzienny oraz sportowy. Włosi z Maserati Watches wiedzą o tym, dlatego w bogatej ofercie można znaleźć wyroby każdego rodzaju.

Zegarek męski Maserati z kopertą w kolorze różowego złota na skórzanym brązowym pasku
24h
Maserati SFIDA R8873640005
24h -23%
Maserati SFIDA R8871640004
1.230,00 zł950,00 zł
Maserati SFIDAR8871640004
(1)
24h -30%
Maserati SFIDA R8871640002Maserati SFIDA R8871640002 - hover
990,00 zł690,00 zł
Maserati SFIDAR8871640002
Sale
Zegarek Maserati damski na bransolecie

Zegarki Maserati damskie - oferta dla Pań

Z kolei zegarek Maserati damski sprawdzi się jako akcesorium kobiet ceniących włoskie wyroby biżuteryjne, które od lat zachwycają połączeniem subtelności, wyrazistości i precyzji wykonania.

Wiele wersji kolorystycznych pozwoli paniom wybrać zegarek pasujący do garderoby i biżuterii. Drobne rozmiary zegarków damskich Maserati czynią je wygodnymi oraz zapewniają, że zegarki nie będą przeszkadzały. Luksusowe wykończenia ze spieków ceramicznych dadzą pewność, że zegarek będzie wyglądał świetnie przez długi czas. Mechanizmy zasilane solarnie to wygoda, którą doceniają kobiety - noszony zawsze będzie pokazywał właściwą godzinę, bez potrzeby wizyt w serwisie.

24h -36%
Maserati EPOCA R8853118518
1.290,00 zł827,00 zł
Maserati EPOCAR8853118518
Sale

Różnorodność kolekcji zegarków Maserati w ZEGAREK.NET

W sklepie ZEGAREK.NET oferujemy wszystkie kolekcje luksusowych zegarków Maserati, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że gusta naszych Klientów są bardzo zróżnicowane.

Wybierając zakupy w ZEGAREK.NET zyskujecie państwo pewność, że zakupione zegarki są prawdziwymi wyrobami Maserati, które pochodzą z legalnego źródła i są objęte gwarancją producenta. Oferujemy państwu także obsługę posprzedażową - zakup pasków i bransolet oraz pomoc w sytuacji, gdy zegarek wymaga naprawy.

Autor artykułu

Piotr Strzępski- autor artykułu
Piotr StrzępskiZegarmistrzostwo to dla niego nie tylko pasja, ale rodzinna tradycja. Jego fascynacja zegarkami narodziła się dzięki dziadkowi-kolekcjonerowi. Prywatnie zanurza się w świecie gier, a wieczory spędza przy dobrym filmie, obserwując ludzi i czerpiąc z tego inspirację.