Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Orient Classic

Zegarki Orient Classic

Firma Orient posiada ponad 70-letnią tradycję w tworzeniu wysokiej jakości zegarków naręcznych. Pierwszym zegarkiem, w całości wyprodukowanym w japońskiej fabryce Orient Watches Corporation, był czasomierz o klasycznej linii. Orient Classic to zegarki nawiązujące do klasycznych modeli sprzed lat. Z pozoru prosta konstrukcja koperty posiada liczne szlify oraz elementy polerowane nadające jej finezji. 

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 72 produktów

Zegarki Orient – klasyka w najlepszym wydaniu  

Dla miłośników złota producent przygotował modele, których koperty zostały poddane obróbce PVD, gwarantującej dobrą odporność na zarysowania i matowienia. Tarcze zegarków Orient Classic są niezwykle czytelne i dostępne w wielu kolorach. Indeksy godzinowe znajdujące się na tarczy posiadają formę prostych prostopadłościanów lub cyfr rzymskich i arabskich. Tarcze chronione są przez szkło – w zależności od modelu – mineralne bądź szafirowe. Zegarki Orient Classic dostępne są w wersji na pasku oraz na bransolecie. Te mocowane do nadgarstka za pomocą paska idealnie sprawdzą się w roli zegarka do garnituru.

Zegarek Orient Bambino Small Seconds RA-AP0001S10B

Japońska precyzja zegarków Orient Classic 

Zegarek Orient RA-AG0002S10B

Zegarki Orient Classic zaopatrzone są w mechanizmy automatyczne wysokiej jakości, produkowane w tej samej fabryce, w której powstają inne elementy zegarka, dlatego możemy je nazwać in-house. Zegarki z mechanizmami in-house są zazwyczaj zarezerwowane dla najdroższych marek szwajcarskich, dlatego firma, która produkuje swój zegarek z własnym mechanizmem, w dodatku w znakomitej cenie, jest rzadkością. Mechanizmy Orient posiadają 22 kamienie łożyskujące, co przekłada się na niską ścieralność elementów ruchomych w werku. Dodatkowo, producent zadbał o to, by pracę mechanizmu można było oglądać bez otwierania koperty. Dlatego też zastosował w niektórych modelach tarczę ze specjalnym otworem, tzw. open heart, za pomocą którego możemy obserwować ruch koła balansu i pracę wychwytu. Zegarki Orient posiadają również transparentne dekielki, przez które widać poszczególne elementy niezwykle skomplikowanej konstrukcji, jaką jest mechanizm automatyczny.

Zobacz całą kolekcję zegarków Orient dostępną w naszej ofercie!