Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Citizen Radio Controlled

30wyniki

Citizen Radio Controlled

Urządzenia służące do pomiaru czasu towarzyszą nam od niepamiętnych czasów, a ich cel pozostaje nadal niezmienny. Całe pokolenia pionierów zegarmistrzostwa zawsze dążyły do stworzenia możliwie najdokładniejszego zegarka, którego precyzja nie ulega nawet najmniejszym odstępstwom. Współcześnie nie tylko udało się takie czasomierze wyprodukować, ale także sprawić, by pozostawały one w zasięgu każdego z nas. To wszystko jest dzisiaj możliwe za sprawą jednej przełomowej kolekcji - poznajcie najdokładniejsze zegarki Citizen Radio Controlled.

czytaj więcej
FILTRY0

Sterowane radiowo zegarki Citizen Radio Controlled - rewolucja w zegarmistrzostwie

Opracowanie najdokładniejszego zegarka na świecie nigdy nie było zadaniem prostym i nie mogłoby się odbyć bez rozwoju technologii, a także pomysłowości zegarmistrzów. Nic dziwnego, że udało się to marce Citizen, która zbudowała swoją pozycję w branży poprzez stałe ulepszanie istniejących oraz tworzenie nowych rozwiązań. W 1993 roku świat ujrzał pierwszy zegarek Citizen Radio Controlled, czyli zegarek sterowany radiowo, z widoczną na tarczy anteną umożliwiającą odbieranie fal radiowych. Szybko okazało się, że otwiera to przed zegarkami naręcznymi całkowicie nowe możliwości, zapewniając precyzję możliwą do uzyskania jedynie w laboratorium. Dzisiaj zegarki Citizen Radio Controlled oferują nie tylko wymykająca się percepcji dokładność, ale również fantastyczny wygląd i doskonały stosunek jakości do ceny.

Sterowane radiowo zegarki Citizen Radio Controlled - rewolucja w zegarmistrzostwieJak działa zegarek Citizen Radio Controlled

Jak działa zegarek Citizen Radio Controlled

Najbardziej zaskakującym aspektem zegarków Citizen Radio Controlled, jest bez wątpienia prostota ich działania. Choć technologia radiowa była wykorzystywana już znacznie wcześniej to dopiero jej miniaturyzacja pozwoliła uczynić tak ważny dla zegarmistrzostwa krok w rozwoju. Każdy zegarek Citizen Radio Controlled posiada we wnętrzu miniaturową antenę umożliwiającą odbieranie fal radiowych, nadawanych przez nadajniki rozmieszczone w USA, Europie, Chinach oraz Japonii. Za ich pomocą do czasomierza przesyłana jest informacja o aktualnych wskazaniach zegara atomowego, na podstawie której dostraja on swoje wskazania. Zegar atomowy stosowany jest w laboratoriach oraz instytutach badawczych, między innymi do planowania podboju kosmosu. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że jego "niedokładność" wynosi zaledwie 1 sekundę na 20 000 000 lat, a wynik ten nie jest bynajmniej efektem pomyłki przy wpisywaniu zer. W praktyce oznacza to, że zegarki Citizen Radio Controlled to najdokładniejsze zegarki na świecie i to z możliwością noszenia na nadgarstku.Bezobsługowe zegarki Citizen Radio Controlled Eco-drive

Marka Citizen nie ustaje w swoich staraniach doprowadzenia czasomierzy do absolutnej perfekcji, dlatego oprócz możliwości odbierania fal radiowych, postanowiła zapewnić swoim zegarkom bezobsługowy charakter. Mechanizm Citizen Eco-drive to jedno ze szczytowych osiągnięć japońskiego giganta, które od 2003 roku jest stałym elementem kolekcji Citizen Radio Controlled. Ten wyjątkowy napęd pozwala bowiem zamontować panel słoneczny, ukryty tuż pod powierzchnią cyferblatu. Wykorzystanie energii świetlnej do ładowania wbudowanego akumulatora to równie przełomowe rozwiązanie, pozwalające raz na zawsze zapomnieć o konieczności nakręcania czy wymiany baterii. Niezwykła wydajność tego rozwiązania zapewnia wystarczającą moc zarówno do napędzania wskazówek, jak i pozostałych dodatków na przykład w postaci odbiornika radiowego. Zegarki Citizen Radio Controlled Eco-Drive są więc nie tylko maksymalnie precyzyjne, ale również całkowicie samowystarczalne i bezobsługowe.

Bezobsługowe zegarki Citizen Radio Controlled Eco-drive


Rodzaje zegarków Citizen Radio Controlled

Jednym z najbardziej pasjonujących aspektów zegarków sterowanych radiowo, jest sposób w jaki nowoczesna technologia została zamknięta w kopercie czasomierza. Pomimo tak zaawansowanych rozwiązań zegarki Citizen Radio Controlled wyglądają z zewnątrz jak zwyczajne czasomierze. Dzięki temu w kolekcji znajdziemy zegarki męskie oraz zegarki damskie wykonane w najbardziej pożądanych stylach.


Klasyczne zegarki Citizen Radio Controlled

Klasyczne zegarki Citizen Radio Controlled

Chyba najlepszym dowodem, że idealnie odmierzony czas to wartość ponadczasowa, są klasyczne zegarki sterowane radiowo. Marka Citizen od lat stoi na czele masowej produkcji tradycyjny, japońskich czasomierzy, o wzornictwie wymykającym się zmienności modowych trendów. Tego typu zegarki doskonale sprawdzają się w roli dodatków do eleganckiego stroju i towarzyszy specjalnych wydarzeń.


Zegarki lotnicze Citizen Radio Controlled

Choć początkowo powstały stricte z myślą o potrzebach pilotów, zegarki lotnicze cieszą się dzisiaj niesłychaną popularnością w świecie mody. Czasomierze dla pilotów przekonały do siebie bardzo szerokie grono odbiorców swoją doskonałą czytelnością i łatwością obsługi. Pomiar czasu jest w powietrzu elementem kluczowym, dlatego sterowane radiowo modele nadają się do tego idealnie.

Zegarki lotnicze Citizen Radio Controlled


Zegarki do nurkowania Citizen Radio Controlled

Zegarki do nurkowania Citizen Radio Controlled

Nie mniejszej precyzji pomiaru czasu, oczekiwać należy podczas podwodnej eksploracji, kiedy kontrola ilości powietrza decyduje o życiu lub śmierci. Właśnie w tym celu zaprojektowane zostały zegarki typu diver, których funkcjonalność i stylistyka podyktowane są potrzebami osób pracujących pod powierzchnią wody. Zegarki Citizen Radio Controlled z obrotowym bezelem i przynajmniej 200 metrami wodoszczelności mogą, być bez problemu użytkowane podwodą, pokazując perfekcyjnie zestrojony czas w niemal każdych warunkach.Historia zegarków Citizen Radio Controlled Eco-drive

Zegarki męskie oraz zegarki damskie marki Citizen cieszą się dzisiaj ogromną popularnością, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z ambitnej drogi, jaką japoński producent pokonał dążąc na sam szczyt. Zegarki Citizen Radio Controlled są jednym z jej najbardziej pasjonujących etapów, który zapewnił marce koronę w dziedzinie innowacyjności.
Historia zegarków Citizen Radio Controlled Eco-drive


Początek prac nad zegarkiem sterowanym radiowo

Pogoń za jak najdokładniejszym czasomierzem towarzyszył branży od samego początku. Aby ten pozornie osiągnąć ten cel inżynierowie Citizen dysponujący własnym zapleczem badawczym, skierowali się ku technologii radiowej, która w owym czasie nie była aż tak rozwinięta. Szybko okazało się, że na rynku nie ma sprzętu umożliwiającego połączenia zegarka z nadajnikiem, dlatego Japończycy stanęli przed koniecznością opracowania własnych i nowatorskich rozwiązań.


Pierwszy zegarek Citizen Radio Controlled

Po 4 latach, w roku 1993, efekty pracy marki Citizen ujrzały światło dziennie. Na rynek wypuszczono pierwszy na świecie zegarek z anteną radiową, który wyglądał w dość nietypowy sposób. Problemem okazały się metalowa koperta oraz bransoleta, zakłócające odbiór sygnału, dlatego zdecydowano się na umieszczenia anteny bezpośrednio na tarczy czasomierza.


Pierwszy zegarek Citizen Radio Controlled z napędem Eco-drive

Nie trzeba było długo czekać, aż projektanci zdecydują się połączyć technologię radiową i istniejący już wówczas mechanizm eco-drive. W 1996 roku pojawił się pierwszy zegarek Citizen Eco-drive, charakteryzujący się bardzo ciekawym wyglądem. Na godzinie 9 posiadał on bowiem plastikową obudowę, pod którą znalazło się miejsce dla nowej generacji anten.


Pierwszy model klasyczny i mariaż technologii Eco-drive oraz Radio Controlled

Ostateczny krok został postawiony w roku 2003, kiedy to udało się zaprojektować antenę na tyle małą, że mieściła się we wnętrzu czasomierza. Dodatkowo udało się rozwiązać wcześniejsze problemy związane z zakłócającą sygnał metalową konstrukcją. Efekt tych poczynań mógł być tylko jeden - pierwszy zegarek Citizen Radio Controlled Eco-drive wyglądający jak tradycyjne czasomierz. Od tej pory aż po dziś dzień technologia Radio Controlled oraz Eco-drive idą ze sobą w nierozerwalnej parze, a kolekcja sterowanych radiowo czasomierzy oferuje cały wachlarz unikalnych i pięknych modeli.Autoryzowany sklep z zegarkami Citizen Radio Controlled

Zegarek.net to sklep internetowy z zegarkami, od lat pozostający liderem sprzedaży na rynku polskim. Jako profesjonaliści oferujemy tylko i wyłącznie oryginalne produkty, pochodzące z oficjalnych i legalnych źródeł. Kupując zegarek Citizen Radio Controlled w naszym sklepie, kupujesz prawdziwy produkt, z dołączonym dowodem zakupu oraz kartą gwarancyjną upoważniającą do reklamacji w wypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.