Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300
Relacja z targów Inhorgenta 2023 - największych targów zegarkowych w Europie

Relacja z targów Inhorgenta 2023 - największych targów zegarkowych w Europie

2023-03-15
Między 24, a 27 lutego odwiedziliśmy monachijskie targi biżuterii i zegarków Inhorgenta. Był to bardzo intensywny i owocny wyjazd. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z najważniejszych obecnie europejskich targów dóbr luksusowych.

Największe targi Inhorgenta w historii

Przez trzy dni lutego niemieckie Monachium było niemal całkowicie opanowane przez ludzi biznesu i widzów, którzy uczestniczyli w targach Inhorgenta. Już pierwszego dnia, gdy tylko przekroczyliśmy bramy imprezy, byliśmy totalnie zaskoczeni tym, jak olbrzymia jest tegoroczna edycja, w porównaniu do tej, którą odwiedzaliśmy w poprzednich sezonach.

Inhorgenta 2022 była pierwszą dużą imprezą po paraliżu imprez masowych związanych z epidemią COVID-19. Ubiegłoroczne spotkanie pokazało, że targi są nadal potrzebne, ponieważ wystawcy i klienci mają okazję do spotkania. Mimo postępującej cyfryzacji każdej dziedziny naszego życia, prowadzenie interesów i zawieranie umów nadal najlepiej przeprowadzać osobiście.

Największe targi zegarkowe Inhorgenta
Targi Inforgenta edycja 2023
Edycja 2023 była ogromnym sukcesem! Zgromadziła aż 802 wystawców - o 10 procent więcej niż przed rokiem. Przez trzy dni targi odwiedziło ponad 24 000 widzów z 90 krajów, co jest aż 51 procentowym wzrostem względem 2022 roku. Znacząco zwiększył się też udział widzów spoza Niemiec - do 40 procent. Co ciekawe, według wyliczeń organizatorów, wielu odwiedzających przyjechało z Polski. Te wyniki potwierdzają, że aktualnie Inhorgenta jest wydarzeniem, które stanowi wiodącą platformę porozumienia dla firm zaangażowanych w rynek zegarków i biżuterii! Można spodziewać się, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze większa, a kolejne zastąpią nieorganizowane już targi Baselworld.

Inhorgenta - nagrody i wyróżnienia

Inhorgenta to nie tylko miejsce spotkania producentów z klientami biznesowymi i końcowymi, lecz także nagrody i wyróżnienia. W jury tegorocznej edycji zasiedli specjaliści na co dzień pracujący w takich firmach jak Wempe, Faberge i Bucherer. Nagroda “Watch Design” - za najlepsze wzornictwo zegarkowe - została przyznana niemieckiej marce Junghans za model Junghans 1972 Competition. Jury doceniło wyjątkowość i innowacyjność konceptu tego modelu, które gwarantują jego rozpoznawalność i ponadczasowość. Przyznano też nagrody dla wyrobów biżuteryjnych, w trzech kategoriach:

  • biżuteria fashion - do 2000 Euro - zwycięzca Boltenstern;
  • Fine Jewelry” - wyroby w cenie powyżej 2000 Euro - zwycięzca Binder Jewellery i premierowa kolekcja “Perception”;
  • Elitarna Biżuteria Roku - biżuteria w cenie powyżej 30 000 Euro - zwycięzca Pavit Gujral i jego kolczyki “Crab Earrings”.
Zegarek Junghans 1972 Competition uzyskał nagrodę Watch Design
Zegarek G-SHOCK GM-B2100GD5AER zdobył nagrodę przyznawaną przez profesjonalnych sprzedawców zegarków

Nagrodę przyznawaną przez profesjonalnych sprzedawców zegarków zdobyło Casio za najnowszy model G-SHOCK GM-B2100GD-5AER, czyli pozłacaną, metalową wersję hitu japońskiej marki - modelu popularnie nazywanego “Casioak”.

Przyznano też wyróżnienia dla Najlepszego Projektanta i Najlepszego Młodego Projektanta, Najlepszego Jubilera roku i Najlepszego Dostawcę Kamieni Szlachetnych. Ten ostatni laur zdobył Gerhard Hahn, który zaprezentował zjawiskowy, dwukolorowy szafir! Gala wręczenia nagród odbyła się przedostatniego dnia i była kluczowym punktem programu dnia. Nie mieliśmy jednak zbyt dużo czasu, by zostać i wysłuchać przemówień wszystkich nagrodzonych, ponieważ spieszyliśmy się na umówione spotkania, na których mieliśmy wybrać zegarkowe nowości.

Nowości, które pojawią się w ofercie ZEGAREK.NET

Wśród wystawców prezentujących swoje portfolio na targach Inhorgenta, było wiele firm, których zegarki oferujemy w sklepie Zegarek.net. Odwiedziliśmy je wszystkie i wybraliśmy najciekawsze modele, które jeszcze w tym roku trafią do sprzedaży. Chcielibyśmy pokazać je wszystkie już teraz, jednak znaczna ich część objęta jest jeszcze embargiem, którego nie możemy złamać, by nie zepsuć niespodzianek, jakimi bez wątpienia będą niektóre z nich.

Vostok Europe - jubileusz litewskiej marki

Na stoisku marki Vostok Europe, produkującej zegarki w litewskim Wilnie, mieliśmy okazję przymierzyć po raz pierwszy model Gelezinis Vilkas Skeleton Automatic Limited Edition. To zegarek stworzony, by uczcić 700 rocznicę założenia Wilna - ojczyzny Vostok Europe. Przy projektowaniu tego limitowanego do 700 sztuk zegarka, zespół projektantów odwołał się do legendy o Żelaznym Wilku, który przyśnił się księciu Giedyminowi - założycielowi grodu. Więcej o tym zegarku można przeczytać w artykule “Wyjątkowa limitacja Vostok Europe Żelazny Wilk na 700-lecie miasta Wilno!”.

Vostok Europe Gelezinis Vilkas Skeleton Automatic Limited Edition
Model zegarka Vostok Europe z okazji 20 rocznicy założenia marki

Rocznica założenia Wilna, to nie jedyny jubileusz, który będzie w bieżącym roku świętowany przez litewskiego producenta. Dokładnie 25 sierpnia zostanie zaprezentowany model stworzony, by uczcić 20 rocznicę założenia marki. Pierwsze grafiki, które mogliśmy zobaczyć, pokazały, że jest na co czekać!

W ciągu roku zadebiutuje też nowa rodzina zegarków o wiele mówiącej nazwie “Space Age”. Modele prezentują unikatową stylistykę, za którą tysiące fanów pokochało markę Vostok Europe. Koperta pełna będzie detali i odniesień do czasów najintensywniejszych badań nad atomem. Jak zawsze Vostok Europe proponuje szeroki wybór mechanizmów i komplikacji. Ciekawie zapowiadają się też specjalne gumowe paski oraz przygotowane od podstaw bransolety.

Dowiedzieliśmy się także, że już w kwietniu wystartuje kolejny internetowy plebiscyt pod hasłem VEAREONE 2023, w którym wybrane zostaną elementy stylistyczne, które utworzą nowy, ściśle limitowany model zegarka.

VEAREONE 2023 Vostok Europe
Orient Star Sports Diver 1st Edition nawiązujący do modelu Olympia Calendar Diver z lat sześćdziesiątych

Nowości Orient Star i Orient

Japońskie marki Orient i Orient Star zaprezentowały kilka modeli, które mają dużą szansę przypaść do gustu miłośnikom elegancji i sportu.

Orient Star zaprezentował nową wersję modelu nawiązującego do swojego pierwszego zegarka do nurkowania wyposażonego w datownik. Orient Star Sports Diver 1st Edition nawiązuje do modelu Olympia Calendar Diver z lat sześćdziesiątych. Był to niespodziewany hit marki, ponieważ początkowo datownik nie wydawał się potrzebny w zegarku stworzonym do nurkowania. Współczesna reedycja powstanie w krótkiej serii 900 egzemplarzy. Zegarek spełnia normę ISO dotyczącą zegarków dla nurków.

Do kolekcji Orient Star Contemporary dołączy nowy wzór o częściowo szkieletowanej tarczy. Layered Skeleton charakteryzuje się tarczą o dwóch poziomach. W modelu z tarczą w odcieniach koloru niebieskiego jeden z poziomów ma fakturę “w jodełkę”, znaną z wysokiej klasy materiałów wykorzystywanych do szycia garniturów. Ten wariant sprzedawany będzie na bransolecie. Na pasku dostępny będzie zegarek łączący dymną szarość z kolorem morskim. Mechanizm automatyczny w tych modelach prezentuje godziny, minuty i sekundy - na subtarczy przy godzinie 6 oraz rezerwę naciągu na skali umieszczonej przy godzinie 12. Pełny zapas energii pozwala zegarkowi pracować przez około 50 godzin. Zegarek oferowany będzie w docenianej przez Klientów kopercie o średnicy 41 milimetrów i wodoszczelności do 100 metrów.
Layered Skeleton w zegarku Orient Star z motywem jodełki na tarczy w niebieskim kolorze
Sportowy zegarek Orient potocznie zwany MAKO w szarej odsłonie

W ofercie marki Orient pojawią się odświeżone warianty sportowe, nazywane potocznie “MAKO”. Marka od 2004 roku produkuje zegarki sportowe wodoszczelne do 200 metrów, które charakteryzują się stylistyką retro, nawiązując do klasycznych zegarków nurkowych sprzed 40-50 lat. Nowości przynoszą zmianę kolorystyki - pojawi się nowy odcień koloru niebieskiego, czerwień, beż i szarość. Do każdego koloru przygotowane zostały duże, kontrastujące wskazówki wypełnione substancją luminescencyjną. Na tarczach pojawiły się indeksy godzin 12, 6 i 9 zapisane za pomocą cyfr arabskich. Ten zabieg czyni nowości bardziej codziennymi, niż wcześniejsze typowo użytkowe modele z indeksami w formie kropek i pałeczek. Na deklu nie zabraknie charakterystycznych delfinów. We wnętrzach będzie pracował mechanizm F6922 z możliwością ręcznego dokręcania i około 40 godzinną rezerwą chodu.

Zaplanowano także premierę modelu Mako wyposażonego w przyjazny środowisku mechanizm kwarcowy zasilany solarnie - za pomocą energii słonecznej i tej czerpanej ze światła sztucznego.

W klasycznej linii lada dzień zadebiutują nowe komplikacje i odmiany kolorystyczne modelu “Bambino”. W klasycznej kopercie o minimalistycznym pierścieniu wokół wypukłego szkła i średnicy 40,5 milimetra, dostępny będzie mechanizm day-date prezentujący dodatkowo czas w formacie dobowym. Zegarki mają unikalny układ tarczy - logo zostało przesunięte na godzinę 1:30, przy 5 prezentowany jest czas w formacie dwudziestoczterogodzinnym, a przy 10 dzień tygodnia. Wiemy, że pojawią się tarcze w kolorze złamanej bieli, beżowym, winnej czerwieni, czarnym i morskim.

Zegarek Bambino marki Orient w beżowym kolorze
Festina zegarki

Festina świętuje 120 urodziny

W ubiegłym roku Festina świętowała sto dwudziestą rocznicę powstania. Od 1902 roku marka przebyła naprawdę długą drogę, jednak dziś jest jedną z wiodących marek oferujących wysokiej jakości zegarki w przystępnych cenach. Dzięki takiej polityce, w ciągu ostatniej dekady marka zbudowała silną grupę, w skład której wchodzą marki oferujące każdy rodzaj zegarków naręcznych.
Przez te lata marka zdobyła ogromne grono zadowolonych Klientów, którzy chętnie wracają do butików po jej wyroby. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy przygotowane zostały zegarki Balancier No.1 dla kobiet i mężczyzn. Te eleganckie modele mają koperty o rozmiarach 34 milimetrów w wersji dla pań i 41,5 milimetra w odmianie męskiej. Wyróżniają je detale stylistyczne, rzadko spotykane nawet w bardzo drogich modelach. Lunety wokół szkieł zostały wykończone dwoma metodami - część jest gładka i polerowana, a część poddana procesowi moletowania, którego efektem są delikatne i symetryczne “ząbki”. Granatowe tarcze typu open-heart ukazują pracujące nieprzerwanie koła balansowe, które umieszczono ponad powierzchnią tarcz! W popularnych modelach z widocznym balansem, koło znajduje się głęboko pod tarczą. Rozwiązanie to, wymagało wprowadzenia przez zegarmistrzów licznych modyfikacji mechanizmów Newton Swiss Made. Warto dodać, że kalibry Newton są werkami in-house marki Festina - powstają w całości w obrębie Festina Group.
Festina Balancier No.1 w niebieskim kolorze zegarek męski i damski na pasku
Newton mechanizm in-house Festiny
Newton to kaliber z automatycznym naciągiem i rezerwą chodu wynoszącą około 44 godziny. W tej liczącej jedynie 240 egzemplarzy serii - po 120 sztuk obu rozmiarów, producent zaproponował także unikatowe, niebieskie wykończenie wahnika, widocznego przez przeszklony szafirową taflą dekiel. Płyty mechanizmu zostały ozdobione Pasami Genewskimi, jak przystało na zegarek wysokiej klasy. Uzupełnieniem tych wyjątkowych wyrobów są skórzane paski o fakturze krokodylej łuski, w kolorze niebieskim i wyposażone w zapięcia motylkowe. Zegarki sprzedawane są w okazałych drewnianych pudełkach. W zegarku damskim dodatkowo uwagę przykuwają indeksy w formie kryształów, które przepięknie rozpraszają światło.

Marka powiększa też kolekcję sportową. Wśród nowości znalazło się wiele naprawdę ciekawych projektów, które z pewnością przypadną do gustu Klientom lubiącym trwałe i klasyczne wzory.

W najbliższych tygodniach do naszej oferty włączymy dwa zegarki inspirowane lotnictwem - klasyczny trójwskazówkowy F20151 oraz wyposażony w komplikację stopera - F20150. Oba modele wyposażono w mechanizmy z automatycznym naciągiem sprężyny i przygotowano w wielu wersjach kolorystycznych. Klienci będą mogli wybierać między tarczami w kolorach czarnym, zielonym, niebieskim, brązowym i białym.

Festina zegarek na brązowym skórzanym paski z automatycznym mechanizmem
Festina diver F20662-3 na czarno-czerwonym pasku
Kolejne nowości to zegarki do nurkowania z serii Professional - wszystkie premierowe referencje będą wodoszczelne do 200 metrów i wyposażone w szkła szafirowe. Modele o numerach referencyjnych F20661, F20662, F20663 i F20665 to zegarki kwarcowe, a wariant prezentujący wyłącznie dzień miesiąca i oznaczony numerem F20664 to zegarek automatyczny. Pracownikom Festiny udało się przygotować ciekawe zestawy wskazówek, które nie przypominają niczego co było wcześniej oferowane. Przewidujemy, że hitem sprzedaży może zostać referencja F20665. Jej znakiem rozpoznawczym jest duże zabezpieczenie koronki. Nowości już lada dzień będzie można kupić w naszym sklepie.

Junghans - niemiecka doskonałość

Niemcy z firmy Junghans przedstawili na targach Inhorgenta szereg nowości, które w naszej ocenie pokazują, że marka podąża za trendami i liczy się z opiniami Klientów. W najbliższym roku debiutować będą modele zarówno stricte klasyczne, jak i te zupełnie sportowe.

Zegarki Junghans na targach w Monachium 2023 Inhorgenta
Max Bill Chronoscope Bauhaus Junghans

Zaplanowano rozszerzenie kolekcji Junghans Max Bill - będącej echem współpracy niemieckiej marki ze znanym szwajcarskim architektem pochodzenia szwajcarskiego. Max Bill przez wiele lat był związany z niemiecką szkołą Bauhausu, a jego projekty są tak doskonałe, że nawet po trzech dekadach od jego śmierci zachowały elegancję i świeżość. Doskonałym przykładem jest model Max Bill Chronoscope Bauhaus - zegarek ze stoperem, o minimalistycznej tarczy i wskazówkach wypełnionych czerwoną farbą gwarantujących doskonałą czytelność. Wyjątkowy jest też dekiel zegarka, przedstawiający budynek szkoły Bauhausu.

Max Bill Mega Solar to zegarek dla osób na pierwszym miejscu stawiających dokładność i niezawodność. Jego mechanizm zdolny jest odbierać radiowy sygnał czasu, dzięki czemu zegarek zawsze wskaże właściwą godzinę i datę.

W bieżącym roku przypada dwusetna rocznica urodzin Erharda Junghansa - założyciela marki Junghans. Z tej okazji przygotowane zostały dwa złote modele Maister fein Automatic Edition Erhard. Do produkcji kopert producent wykorzystał osiemnasto karatowe złoto w kolorze białym i żółtym. Cechą charakterystyczną tych limitowanych modeli jest dekiel z podpisem założyciela marki oraz wahnik na którym wygrawerowano jego podobiznę. Łącznie powstanie dwieście egzemplarzy - po sto w białym i żółtym kolorze złota.

Meister fein Automatic - kolekcja minimalistycznych modeli, czerpiących inspiracje z projektów Maxa Billa i dostosowująca je do najnowszych zegarkowych trendów - została powiększona o kolorowe tarcze zdobione brylantami na indeksie godziny dwunastej i logotypem marki przeniesionym na indeks godziny szóstej. Żywe i modne kolory - niebieski, zielony i różowy - połączone będą ze skórzanymi paskami w kolorach dopasowanych do tarcz.

dwa złote modele Maister fein Automatic Edition Erhard Junghans
Meister fein Chronoscope MEGA Solar Junghans

Przedstawiono także Meister fein Chronoscope MEGA Solar - czyli model fein wyposażony w mechanizm kwarcowy z komplikacją stopera, zdolność odbierania radiowego sygnału czasu i zasilanie solarne. Zegarek robi ogromne wrażenie dzięki kopercie, której niemal cały wierzch wypełnia tarcza przykryta wypukłym szafirowym szkłem. Niewielka koronka i przyciski do obsługi stopera zapewniają wygodne noszenie zegarka - nie będą uwierały w wierzch dłoni.

W rodzinie Meister pojawią się także nowe odsłony modelu Meister Worldtimer, który dzięki praktycznej komplikacji czasu światowego i stylistyce retro zyskał uznanie wśród eleganckich mężczyzn z całego świata. Nowości będą wyposażone w mechanizm z automatycznym naciągiem i szafirowe szkło.

Meister Pilot Automatic Navy Blue i Meister Pilot Chronoscope Desert to dwa zapowiedziane na drugą połowę roku czasomierze inspirowane lotnictwem. Model Automatic Navy Blue to zegarek z małą sekundą u dołu tarczy i datownikiem na górze. Na granatowej tarczy nałożono białe indeksy w formie liczb zapisanych cyframi arabskimi i logo Junghans znane z modeli vintage. Obrotowy pierścień ułatwia obserwowanie czasu trwania jakiegoś wydarzenia, a ciekawy pasek ze skóry wykończony został charakterystycznymi dla zegarków lotniczych nitami. Z tego samego języka projektowania skorzystano przy tworzeniu Meister Pilot Chronoscope Desert, który łączy szarości i beże z komplikacją stopera. Zegarek typu bi-compax, z totalizatorami na godzinach 3 i 9 zaoferuje oryginalną stylistykę, obok której trudno będzie przejść obojętnie.
 Junghans Meister Pilot Automatic Navy Blue
Junghans Meister S Chronoscope
Ostatnią prezentowaną podczas monachijskich targów nowością był Meister S Chronoscope w kolorystyce łączącej granat i czerń. Producent przewiduje, że ten duży model - średnica to 45 milimetrów - trafi do sklepów na przełomie kwietnia i maja, czyli w sam raz przed wakacjami. Nowy Chronoscope S sprawdzi się podczas urlopu, ponieważ wyposażony jest w trudne do zarysowania szkło szafirowe, a jego koperta została uszczelniona, by wytrzymać ciśnienie 20 barów

Nowości Citizena na 2023 rok

Nowości marki Citizen to ciekawe i kolorowe zegarki, które z pewnością odpowiadają potrzebom Klientów.

W liniii Citizen Tsuyosa - czyli najczęściej fotografowanych japońskich zegarkach roku 2022 - pojawią się nowe kolory tarcz. Już niedługo zegarki ze zintegrowaną bransoletką i lupką nad datownikiem będa dostępne z tarczami w kolorze Tiffany Blue, niebieskim, turkusowym i czerwonym. Wariant niebieski otrzyma tarczę wykończoną ziarnistą fakturą i delikatnym gradientem oraz indeksy wypełnione substancją luminescencyjną w kolorze Old Radium. Czerwona tarcza dostępna będzie w modelu, którego koperta została pozłacana. Kolory złota i czerwieni tworzą przyjemną dla oka, wizualnie “ciepłą” całość.

Zegarek z kolekcji Tsuyosa Citizen w kolorze Tiffany Blue
Citizen Eco-Drive AW1760-81Z  w żółtym kolorze
Następne nowości to referencje AW1765-88X i AW1760-81Z czyli sportowe modele z obrotowymi pierścieniami wokół tarcz i mechanizmami solarnymi Eco-Drive. Pierwszy to zegarek na bransolecie w stalowej kopercie, wykończonej w całości na czarno z wyraźnym akcentem na tarczę w kolorze pomarańczowym. Druga referencja również jest zegarkiem na bransolecie. Jego koperta ma naturalny kolor stali szlachetnej, uzupełniony czarną wkładką bezela. Tarcza w intensywnie żółtym odcieniu jest czytelna i przyciąga uwagę.

Ostatnią nowinką od Citizena był profesjonalny zegarek do nurkowania - Promaster Diver Super Titanium - inspirowany modelem produkowanym przez japońską markę w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku - w kolorystyce łączącej czerń, złoto i beż. Wodoszczelny do 200 metrów zegarek spełnia oczywiście normę ISO dla zegarków nurkowych, a jego mechanizm po pełnym naładowaniu może pracować nawet 6 miesięcy. Model jest sprzedawany na gumowym pasku o charakterystycznym kształcie “harmonijki”, który jest przydatny podczas nurkowania.

Możemy zdradzić, że zamówiliśmy wszystkie nowe zegarki Citizen i już nie możemy się doczekać aż do nas trafią!

Promaster Diver Super Titanium Citizen gumowym pasku o charakterystycznym kształcie harmonijki
Bulova - nowy Moonwatch

Bulova - nowy Moonwatch

Na stoisku Bulova królowała nowa wersja bestsellerowego modelu “moonwatch” - zegarka zainspirowanego konstrukcją, która w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku konkurowała między innymi z Omegą o tytuł oficjalnego zegarka NASA (od ang. National Aeronautics and Space Administration, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej).

Nowy, pomniejszony do rozmiaru 43,5 milimetra model - zachował wszystkie cechy, które uczyniły oferowany dotychczas wariant najpopularniejszym zegarkiem marki.

W nowej wersji modelu Lunar Pilot obecne są jedyne w swoim rodzaju przyciski do obsługi stopera, wydłużona koperta, duże i wypukłe szafirowe szkło i super dokładny mechanizm kwarcowy.

Nowa Bulova Lunar Pilot oferowana będzie w dwóch wariantach kolorystycznych - biało-niebieskim i klasycznym czarnym. Biało-niebieska tarcza uzupełniona została przyciskami obsługi stopera w kolorze niebieskim. Obie wersje kolorystyczne sprzedawane będą w zestawach zawierających bransoletkę i pasek typu NATO.

Ta premiera to doskonały ruch marki Bulova. Oryginalny Lunar Pilot podobał się wielu Klientom, jednak jego specyficzny, wydłużony kształt sprawiał, że dla wielu był on jednak zbyt duży. Natomiast wersja o średnicy 43,5 milimetra doskonale pasuje nawet na drobne nadgarstki. Gwarantujemy to, ponieważ spędziliśmy przy stoisku Bulova bardzo dużo czasu ;)

Nowa Bulova Lunar Pilot
Victorinox I.N.O.X z chronografem na bransolecie

Victorinox - trwały jak Szwajcarski Nóż Oficerski

Duże zaskoczenie przeżyliśmy odwiedzając szwajcarską markę Victorinox. Firma znana z produkcji najlepszych na świecie scyzoryków zaprezentowała dwa nowe modele, które mają potencjał, by stać się niezwykle popularnymi wśród Klientów. Po pierwsze, model I.N.O.X doczekał się wersji ze stoperem. Niezniszczalny Victorinox z chronografem to zegarek mogący kojarzyć się z bajecznie drogimi zegarkami sportowymi marek takich jak Audemars Piguet czy Girard Perregaux. Jego kształty są łatwe do rozpoznania i masywne, a tarcza przyciąga uwagę datownikiem typu day-date, który został rozdzielony. U góry tarczy znalazło się okienko w którym pojawia się nazwa dnia tygodnia. Drugie jest w miejscu indeksu godziny 6 i prezentuje aktualny dzień miesiąca.

Kolejna nowość na rynek europejski to model Journey 1884 - zegarek do nurkowania wierny klasycznej koncepcji z obrotowym pierścieniem na zewnątrz koperty, jednak pełen interesujących detali. W modelu Journey unikatowe jest wszystko - kształt uszu i pierścienia ze “ścięciem” w miejscu 30-tej minuty, ażurowane wskazówki, tarcza łącząca trzy różne warianty wykończenia, a nawet paski. We wnętrzu pracuje szwajcarski mechanizm automatyczny Sellita SW-200.

Rozszerzenie kolekcji zegarków Victorinox udowadnia, że marka bardzo poważnie traktuje swoją zegarkową dywizję. Cieszymy się z tego, ponieważ są to wyroby równie trwałe jak słynne Szwajcarskie Noże Oficerskie.

Victorinox model Journey 1884
Zegarek Seiko Laurel Presage na pasku

Seiko - bogata oferta dla każdego

Jak na każdych targach, tak i na Inhorgenta, stoisko Seiko było jednym z najokazalszych. Zaprezentowano szereg modeli o zróżnicowanym charakterze i przeznaczeniu.

Model “Laurel” Presage - czyli współczesne odtworzenie pierwszego japońskiego zegarka naręcznego to limitowana do 2500 egzemplarzy edycja, która już na zdjęciach przykuła naszą uwagę. Możliwość przymierzenia jej utwierdziła nas w przekonaniu, że to model, który warto kupić - będzie pewną lokatą kapitału. Zapraszamy do artykułu, w którym dokładnie opisaliśmy historię zegarka “Laurel” i najnowszy, limitowany model: Edycja limitowana Seiko Presage Laurel z okazji 110 rocznicy pierwszego japońskiego zegarka naręcznego.

Linia Seiko King doczekała się kolejnych wariantów. Te wierne oryginałom z lat sześćdziesiątych modele urzekają prostotą. Tak jak pierwsze King Seiko pozbawione są datownika, co sprawia, że ich tarcze są czyste i eleganckie. Fantastycznie wykończone wskazówki i nakładane na tarczy indeksy przynoszą skojarzenia ze znacznie droższymi japońskimi produktami - Grand Seiko. To propozycja dla mężczyzn lubiących minimalistyczną estetykę z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Do kolekcji Seiko Prospex dołącza nowa edycja limitowana - Black Series 2023. To kolejna już generacja edycji przedstawiającej znane wzory marki w nowych, całkowicie czarnych odsłonach. Tegoroczna edycja zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ w jej skład wszedł model Alpinist i najnowsza generacja re-interpretacji pierwszego japońskiego zegarka do nurkowania, który przez miłośników Seiko nazywany jest 62MAS.

Nowy model King Seiko Automatic
Prospex Speedtimer Solar Chronograph

Prezentowano też modele Prospex Speedtimer Solar Chronograph - przystępne cenowo i bardzo wytrzymałe zegarki z komplikacją stopera i zasilaniem solarnym. Opisywaliśmy je na naszym blogu: Przedstawiamy trzy nowe zegarki Seiko Prospex Speedtimer Solar Chronograph.

Już niedługo na naszym blogu opublikujemy artykuły o King Seiko i Seiko Prospex Black Series.

Co jeszcze się nam podobało?

Ostatniego dnia targów znaleźliśmy trochę czasu, by zapoznać się z ofertą producentów zegarków, których wyroby nie są oferowane w Polsce. Trzy marki zwróciły naszą uwagę.

Vanna - zegarki modowe dla Pań

Ciekawą ofertę zaprezentowała firma Vanna, stworzona przez kobietę z myślą o nowoczesnych i świadomych mody kobietach. Wszystkie wyroby tej marki oferowane są na bransoletach i to nie byle jakich. Opisując zegarki Vanna można zupełnie bezpiecznie określić je jako biżuteria z funkcją zegarka.

Co oferują zegarki stworzone przez Annę Vardanyan? Fantastyczne wzory bransolet, unikalne kształty kopert - w tym zupełnie asymetryczne, a także pozłocenia z użyciem 23 karatowego złota i tarcze produkowane z naturalnych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Za odmierzanie czasu odpowiedzialne są szwajcarskie mechanizmy marki Ronda.Marka Vanna przedstawia kreatywne podejście do tworzenia luksusowych zegarków dla kobiet.

Vanna modowy zegarek damski
Jowissa zegarek szwajcarski damski na czarnym pasku i z zieloną tarczą

Jowissa - od 1951 roku

Szwajcarska Jowissa oferuje niedrogie, jednak doskonałej jakości zegarki dla kobiet i mężczyzn. Szczególnie atrakcyjne są modele damskie o szkłach fasetowanych niczym korona diamentu. Liczne wersje kolorystyczne i wykończeniowe sprawiają, że każda kobiet znajdzie sobie zegarek, który skradnie jej serce.

Z kolei dla mężczyzn marka przygotowała interesujące modele z automatycznymi mechanizmami, których tarcze i bezele wokół szkieł mają ten sam kolor. Ten pozornie prosty zabieg stylistyczny pozwolił projektantom przygotować atrakcyjną propozycję dla mężczyzn, którzy zwracają uwagę na dodatki i ich kolory.

Zegarki Jowissa produkowane są w rodzinnej firmie już od 1951 roku. Mamy ogromną nadzieję, że już niebawem pojawią się one na polskim rynku.

Almanus Mecanique - produkt ściśle limitowany

Na koniec zostawiliśmy ciekawostkę z niemieckiej miejscowości Bielefeld - markę Almanus. Jej oferta składa się z krótkich serii limitowanych, które powstają w oparciu o historyczne mechaniczne kalibry, jakie właściciel kupuje od firm i pośredników. Każdy model powstaje w niewielkiej liczbie co sprawia, że zegarki Almanus są produktami ekskluzywnymi. Twórca Almanus dba o to, by przygotowywać zegarki w uniwersalnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu nawet najwybredniejsi Klienci i Klientki mogą wybrać coś dla siebie. Nam spodobała się prostota tych zegarków - nawet modele ze stoperem lub szkieletowane zachowują czystość i przejrzystość, które czynią z nich prawdziwie eleganckie wyroby.
Luksusowe zegarki Almanus Mecanique
Podsumowanie Inhorgenta 2023

Podsumowanie Inhorgenta 2023 - już za nami

Tegoroczna edycja Inhorgenta była najbardziej zegarkowa ze wszystkich, jakie dotychczas zorganizowano. Doskonała organizacja, świetny kompleks konferencyjny i fantastyczna atmosfera sprawiły, że wizyta na monachijskich targach biżuterii i zegarków nie była dla nas ciężką pracą, a prawdziwą przyjemnością. Pierwsze wyroby, które zamówiliśmy podczas spotkań z przedstawicielami producentów, już lada dzień pojawią się w ofercie naszego sklepu.

Autor artykułu

Piotr Strzępski- autor artykułu
Piotr StrzępskiZegarmistrzostwo to dla niego nie tylko pasja, ale rodzinna tradycja. Jego fascynacja zegarkami narodziła się dzięki dziadkowi-kolekcjonerowi. Prywatnie zanurza się w świecie gier, a wieczory spędza przy dobrym filmie, obserwując ludzi i czerpiąc z tego inspirację.