Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT05-05-2021

Szwajcarskie zegarki dla kobiet Doxa D-Lux — recenzja najnowszej kolekcji

Szwajcarska marka Doxa wprowadziła właśnie do swojego portfolio nową kolekcję zegarków D-Lux. Inspirowane światłem modele, zaprojektowane zostały w duchu minimalizmu. Zbudowane z prostych linii kopert i przyciągających wzrok cyferblatów modele, będą doskonałym wyborem dla kobiet poszukujących uniwersalnego dodatku na różne okazje.Modny minimalizm w zegarkach?

Termin „minimalizm” jest szeroko rozpowszechniony na dzisiejszym rynku zegarków. W jego  formach projektant stara się podkreślić tylko jeden lub kilka kluczowych pomysłów i tematów. Minimalizm to w pewnym sensie sztuka bardzo efektywnego przekazania konkretnego komunikatu. Projekt nie jest dziełem przypadku, ale wymaga dokładnego przestudiowania formy oraz inteligentnego wkomponowania linii.Zegarki Doxa - proste i biżuteryjne

Projektanci zegarków Doxa bardzo dobrze zrozumieli ideę minimalizmu, czego najlepszym przykładem jest kolekcja damskich czasomierzy Doxa D-Lux. Proste, okrągłe linie kopert oraz czytelne cyferblaty świetnie realizują myśl użytkowego piękna. W projektach z tej serii widoczny jest balans pomiędzy klasyką, a bardzo nowoczesnym podejściem do wzornictwa. W efekcie więc otrzymujemy zegarki proste i eleganckie, które wpisują się w gusta dzisiejszych kobiet.


  1. Piękno prostoty zegarka Doxa D-Lux 111.13.058.10

Inspiracją do powstania kolekcji Doxa D-Lux było światło. Widoczne jest to w modelu 111.13.058.10, którego polerowana powierzchnia koperty i bransolety bardzo ładnie odbija padające na nią promienie słońca. Efekt ten podbija klasyczny srebrny kolor (w ofercie mamy także model w złotej barwie 111.35.058.11) obudowy. W szczególny sposób wartym zauważenia jest sama bransoleta, która zbudowana została z mieszanych ogniw, układających się po jej środku w fantazyjny wzór.


Prawdziwą gwiazdą tego zegarka jest tarcza wykonana z drogocennej masy perłowej. Wymagający bardzo skomplikowanej i długotrwałej obróbki materiał nabywa w cyferblacie, niejednoznacznego koloru, będącego mariagem bieli oraz szarości. Na jego powierzchnię nałożono jedynie smukłe, proste wskazówki i subtelnie odbijające światło cyrkonie, które pełnią funkcję indeksów godzinowych. Doxa D-Lux 111.13.058.10 o 34 mm szerokości koperty oraz nałożonym na tarcze szkłem szafirowym jest zatem nie tylko użytecznym przedmiotem wskazującym czas, ale także stylowym, kobiecym dodatkiem uzupełniającym codzienny strój.


  1.  Funkcjonalna estetyka Doxa D-Lux 111.13.201.10.

W minimalistycznym duchu zachowany jest również srebrny Doxa D-Lux 111.13.201.10.  Jego bransoleta zbudowana została w dokładnie taki sam sposób, jak w poprzednim egzemplarzu. Różnica tkwi jednak we wzorniczym podejściu do tarczy. W tym zegarku cyferblat pozostaje koloru granatowego o pięknym głębokim odcieniu. Wiodący w kolekcji motyw światła realizuje się poprzez zastosowanie na powierzchni cyferblatu szlifu słonecznego, tworzącego rozchodzące się od środka promieniste refleksy. Subtelne wskazówki i kreskowe indeksy godzinowe, dopełniają całości kompozycji. Tarczę o szerokości 29 mm przykrywa mocne szafirowe szkło, gwarantujące ochronę przed zarysowaniami oraz czytelność odczytu wskazań. Po prostu - funkcjonalność i piękny wygląd w jednym!Komu dedykowane są zegarki Doxa D-Lux?

Nienachalna stylistyka obu zegarków oparta na prostych kształtach i rezygnacji z nadmiernych zdobień sprawia, że czasomierze wpisują się w ponadczasową modę. Ich biżuteryjne bransoletki w połączeniu z estetycznymi tarczami, tworzą szykowny projekt dedykowany kobietom w każdym wieku. Doxa D-Lux dzięki swojej uniwersalności mogą być z powodzeniem zakładane do służbowych strojów, wieczorowych sukni, czy codziennego luźnego ubioru. Z zegarkami Doca D-Lux na nadgarstku dobrze będą się czuć kobiety ceniące klasykę i harmonię, które w obliczu zmieniającej się mody pozostają niezmienne oraz wciąż inspirujące.