Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Jaki zegarek do garnituru wybrać? Jak dobrać zegarek do garnituru?

14-04-2021

Jaki zegarek wybrać do garnituru? To jedno z najczęściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o wybór zegarka. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od preferencji osoby, która będzie go nosiła.Istnieje jednak uniwersalna zasada, która mówi, że zegarek do garnituru powinien mieć jak najniższą kopertę, dzięki czemu mankiet koszuli będzie mógł swobodnie przesuwać się podczas ruchu ręką. Ważne są też dodatki, takie jak spinki do mankietów. Kolor koperty i tarczy powinien współgrać z nimi i dlatego do srebrnych spinek wybierzemy zegarek, którego koperta jest w srebrnym kolorze.

Równie ważną sprawą jest dobranie odpowiedniego koloru paska. Zbyt kontrastowy pasek będzie pasował nijak do oficjalnego stroju i zepsuje odbiór całości. Dobór odpowiedniego zegarka do garnituru jest ważny, ponieważ wiele mówi o dobrym guście właściciela i jego świadomości związanej z panującymi trendami. Dowiedz się, jak wybierać zegarki do garnituru i sprawdź propozycje eleganckich zegarków męskich garniturowych.


Zegarek do garnituru - jaki powinien być?

W przypadku wyboru zegarka męskiego do garnituruważne jest, by tarcza była raczej stonowana i dobrana kolorystycznie do garnituru.Istotna jest również czytelność cyberflatu, tak aby czas odczytu aktualnej godziny był jak najkrótszy, ponieważ sprawdzanie czasu w towarzystwie uznawane jest za nieeleganckie. W skrócie można powiedzieć, że w przypadku zegarka garniturowego mniej znaczy więcej.Pamiętajmy również o wielkości koperty. Jeszcze w latach 80-90-tych szerokość koperty zegarka do garnituru wynosiła często 33-38 mm. Współczesne zegarki często są większe, lecz musimy pamiętać o niezwykle ważnym kryterium, mianowicie wielkość koperty musi dopasowana do wielkości nadgarstka, ponieważ zbyt duży zegarek w zestawieniu z eleganckim strojem będzie wyglądał dość komicznie.

Kształt koperty ma znaczenie, dlatego jeśli chodzi o zegarek garniturowydo wyboru pozostają nam dwa rodzaje kształtów: okrągły i prostokątny. Zegarek do garniturupowinien być umieszczony na pasku. Bransolety zostawmy na mniej oficjalne spotkania, w których wystarczy koszula i sportowa marynarka lub po prostu T-shirt. Pamiętajmy o tych prostych, lecz niezwykle ważnych zasadach doboru zegarka do stroju oficjalnego, ponieważ idealnie dopasowane dodatki podkreślają elegancję, lecz w równym stopniu potrafią ją zdewaluować.


Elegancki zegarek męski do garnituru - propozycje modeli

Wybór eleganckich zegarków męskich do garnituru jest naprawdę spory. Oto kilka modeli, które można wziąć pod uwagę przy wyborze zegarka garniturowego:

Zegarek Atlantic będzie idealnym wyborem dla mężczyzny w czarnym smokingu. Czarna tarcza i czarny pasek modelu 62341.41.61będą doskonale komponowały się z połyskującą czernią smokingu. Proste indeksy i wskazówki podkreślają elegancki charakter zegarka.

Zegarek Atlantic 62341.41.61 Classic Sapphire


Zegarek Doxa 121.10.103R.01 Classic Sapphire

Zegarek Doxa 121.10.103R.01 – to nieco bardziej odważna odsłona zegarka garniturowego. Będzie on pasował do garnituru z delikatną kratką. Lekko wypukła tarcza i złote indeksy robią niesamowite wrażenie.Zegarki Doxa należą do czołówki prestiżowych marek.


Zegarek Citizen BD0043-08B – to zegarek z jasną tarczą oraz kopertą i indeksami w kolorze złota. Zegarek idealnie będzie komponował się ze złotymi dodatkami, takimi jak spinki do mankietu i spinka do krawata. Zegarki Citizen są znane z precyzji, solidności wykonania oraz ciekawej stylistyki.

Zegarek Citizen BD0043-08B Classic


Zegarek EDIFICE EFR-526L-1AVUEF Casio Classic Chronograph

Zegarek Casio EFR-526L-1AVUEF – to doskonały zegarek dla młodego mężczyzny, który zaraz po zrzuceniu oficjalnego stroju przesiądzie się do swojego sportowego samochodu. Sportowy wygląd zegarka sprawdzi się w mniej oficjalnych sytuacjach. To świetny wybór do sportowej marynarki.Casio Edifice to niezawodne czasomierze z szeroką funkcjonalnością, które cieszą się uznaniem na całym świecie.


Zegarek AdriaticaWorldchampion Automatic – piękny szwajcarski zegarek w pozłacanej kopercie. Idealny dla dojrzałego mężczyzny, który ceni sobie elegancję i ma słabość do stylu retro. Adriatica należy do najbardziej znanych i cenionych szwajcarskich marek na świecie.

Zegarek Adriatica A8142.1251A Worldchampion Automatic


Zegarek do garnituru ślubnego

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu mężczyzny. W dniu ślubu każdy pan młody chce być elegancki, dlatego warto na etapie przygotowań pamiętać o doborze odpowiedniego zegarka. Źle dobrany zegarek może popsuć całą stylizację, dlatego ważne jest, by przestrzegać kilku zasad. Zegarek od wielu lat jest nieodłącznym elementem oficjalnego stroju. Nie inaczej jest w przypadku ślubu, dlatego w doborze zegarka do garnituru ślubnego kierujemy się przede wszystkim prostotą. Tarcza zegarka powinna być prosta, czytelna, a stopień komplikacji powinien ograniczyć się do wskazania czasu i datownika. W żadnym wypadku nie zakładajcie w tym dniu na nadgarstek sportowego chronografu, ponieważ kontrast między eleganckim strojem a sportowym zegarkiem będzie ogromny. Pamiętajcie - im mniej tym więcej!


Zegarek do granatowego garnituru

Granatowe garnitury są niezwykle popularne, ale trzeba wiedzieć, jaki męski zegarek będzie do niego najbardziej odpowiedni.Przy doborze zegarka do granatowego garnituru kierujemy się zasadą lekkiego kontrastu. Tarcza zegarka powinna być prosta, lecz w tym przypadku nie musimy ograniczać się do dwóch kolorów (białego i czarnego). Granatowy kolor stroju pozwala nam na większą swobodę, więc tarcza zegarka może być granatowa lub niebieska, a pasek brązowy. Dzięki temu zabiegowi zegarek, mimo swojego minimalizmu, nabierze charakteru i idealnie skomponuje się z brązowym paskiem i butami.


Zegarek do garnituru do 500 zł

Zegarek Lorus RH949NX9 Classic Sapphire

Jeśli szukasz zegarka do garnituru do 500 zł, ciekawą propozycją jest zegarek Lorus Quartz Classic Sapphire– zegarek przeznaczony dla mężczyzn o większym nadgarstku. Szerokość koperty bez koronki wynosi 42 mm, a grubość 10mm. Indeksy stanowią cyfry arabskie, dzięki czemu czytelność cyberflatu jest znakomita. Jasna tarcza i czarny pasek to klasyk gatunku. Szkło szafirowe zapewni dobrą transparentność i ochronę przez długie lata użytkowania. Będzie to doskonały wybór dla osób ceniących sobie wysoką jakość w przyzwoitej cenie. Marka Lorus to jakość i precyzja gwarantowana przez Seiko.


Zegarek do garnituru do 2000 zł

W przypadku zegarków do garnituru do 2000 zł na uwagę zasługuje zegarek Tissot HeritageVisodate Automatic - historia i elegancja w jednym. Kultowy model zegarka słynnego producenta idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Zegarek Tissot HeritageVisodate jest reedycją niezwykle popularnego modelu, którego powstanie datuje się na lata 50-te XX wieku. Sercem zegarka jest szwajcarski mechanizm automatyczny ETA 2824-2 z 38-godzinną rezerwą chodu. Indeksy na tarczy są nakładane, a okno daty zostało obramowane. Model ten dostępny jest w jasnej i czarnej odsłonie. Dodatkowym smaczkiem jest koronka zdobiona logotypem firmy. Tissot Visodate to elegancja połączona z precyzją zegarka mechanicznego w bardzo dobrej cenie.

Zegarek Tissot T019.430.16.051.01 HERITAGE VISODATE AUTOMATIC