Zegarki z kolekcji Casio G-Steel to modele, które są nieprawdopodobnie uniwersalne. Nie tylko wyglądają niepowtarzalnie, ale są także odporne na uszkodzenia. Charakteryzuje je staranność wykonania, obecność komponentów najwyższej jakości oraz niepowtarzalne wzornictwo. Nawiązuje ono do wszystkich wartości, którym Casio hołduje od pierwszego dnia istnienia przedsiębiorstwa. Każdy stalowy G-Shock prezentuje się zatem wyjątkowo ekskluzywnie i jest niemal niezniszczalny. Technologia, którą stworzyli japońscy inżynierowie, a także połączenie nierdzewnej stali z żywicą, gwarantuje, że zegarek będzie dzielnie służył swojemu właścicielowi przez wiele lat. Sprawdzi się również w wyjątkowo ciężkich warunkach. Każdy model z serii Casio G-Steel, mimo swojego charakterystycznego, masywnego wyglądu, roztacza nad sobą aurę prawdziwej estetyki oraz ekskluzywności.

We wzornictwie stalowych zegarków G-Shock dominuje srebro, odcienie szarości oraz czerń. Ze względu na swój niepowtarzalny wygląd stanowią wyjątkowo męski dodatek. Linia produktów Casio G-Steel zawiera modele zarówno na paskach z tworzywa sztucznego, jak i metalowych bransoletach. Szeroki wybór gwarantuje maksymalną personalizację i umożliwia dopasowanie stalowego zegarka G-Shock do własnych potrzeb i oczekiwań. Cyferblaty wyjątkowych czasomierzy obfitują w wiele praktycznych elementów. Datownik czy system podświetlenia umożliwiający odczytanie godziny po zmroku to tylko nieliczne z nich. Każdy detal zegarków z linii Casio G-Steel został wykonany niezwykle precyzyjnie. Nierdzewna stal jest odporna na zadrapania i uszkodzenia, a metaliczny połysk powoduje, że stalowy G-Shock G-Steel wygląda prestiżowo i niepowtarzalnie.

 Zegarki G-Shock G-Steel

Poza wyglądem, który zachwyca, zegarki Casio G-Steel są również funkcjonalne. Każdy został wyposażony w dyskretne panele słoneczne i mechanizm solarny, który każdy rodzaj światła zamienia w energię zasilającą zegarek i wszystkie funkcje, o które został wzbogacony. Dzięki temu, że czasomierze japońskiego producenta są wstrząsoodporne, nie straszne im upadki. Sprawdzą się nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale również w znacznie cięższych warunkach. O użyteczności wszystkich czasomierzy z tej limitowanej serii świadczy również obecność wskaźnika czasu dobowego oraz rozbudowanego kalendarza, a także funkcji Waveceptor. Dzięki niej stalowy G-Shock nie wymaga ręcznego ustawiania, ponieważ samodzielnie odbiera sygnały radiowe z odbiorników na całym świecie. Szereg funkcji gwarantujący bezawaryjność powoduje, że zegarki z linii G-Shock G-Steel doskonale sprawdzą się również podczas aktywności fizycznych. Ultradokładny stoper oraz timer pomogą podczas realizowania programu treningowego. Z jego pomocą każdy wkrótce zacznie bić swoje własne rekordy. Stalowy G-Shock to propozycja, która z całą pewnością zadowoli wszystkich mężczyzn, nawet tych wyjątkowo wymagających.