Zegarkom od zawsze towarzyszy innowacyjność. Niegdyś same w sobie były wynalazkiem, a dziś wyposaża się je w coraz to nowe możliwości. Elektronika i rozwój nowoczesnej technologii to odwieczna domena marki Casio, stąd nie zaskakuje fakt, że ich wielofunkcyjne zegarki znajdujemy dziś na nadgarstkach milionów użytkowników. Japończycy od lat wymiernie pokazują na co ich stać w dziedzinie zegarmistrzostwa, a co za tym idzie to właśnie oni stworzyli radiowe zegarki z automatyczną godziną, których funkcjonowanie umożliwia technologia Casio Waveceptor.

Sterowane radiowo zegarki Casio Waveceptor skrywają w swoim wnętrzu zminiaturyzowaną antenę, która odbiera sygnały z czasem wskazywanym przez zegary atomowe. Dzięki temu, wyjątkowe modele z tym nietuzinkowym rozwiązaniem, stale kontrolują dokładność swoich wskazań i automatycznie kalibrują wszelkie odchylenia od normy. Dzięki temu, modele wyposażone w Casio Waveceptor z anteną Multi Band 6 to najdokładniejsze zegarki na świecie, których ewentualna niedokładność jest niwelowana, zanim w ogóle zdąży się pojawić. Właściwy sygnał radiowy, czerpany jest z 6 rozmieszczonych po całym świecie anten o różnych częstotliwościach i zasięgu od 1500 do 3000 km! W praktyce oznacza to, że Casio Waveceptor działa perfekcyjnie na obszarze Ameryki Północnej, Europy oraz w Krajach Dalekiego Wschodu. 

Zaawansowany zegarek z automatyczną godziną brzmi pięknie, ale co to tak właściwie oznacza? Dzięki Casio Waveceptor raz na zawsze zapomnisz o wszelkich problemach z kontrolą aktualnej godziny. Chyba każdy miłośnik czasomierzy, choć raz w życiu doświadczył skutków rozregulowanych wskazań, wynikających z naturalnych ograniczeń tradycyjnych mechanizmów. Każda wymiana baterii i każde nakręcanie, wymaga ustawienia zgodnie z zewnętrznym wzorcem czasu. Zegarki Casio Waveceptor to pewność, że nigdy nie zaskoczy Cię odjeżdżający "szybciej niż zwykle" pociąg, a Twój wzorzec czasu jest zawsze najdokładniejszy w całym wszechświecie. Wibrujący atom cezu w zegarze atomowym to najprecyzyjniejszy, znany ludzkości odnośnik pomiaru, którego opóźnienie wynosi 1 sekundę na kilkanaście miliardów lat. Za pośrednictwem Casio Waveceptor, ta niedościgniona precyzja wprost z najbardziej zaawansowanych laboratoriów naukowych, dostępna jest przez cały czas na Twoim nadgarstku. Ponadto zegarki radiowe świetnie radzą sobie z przechodzeniem pomiędzy poszczególnymi strefami czasowymi, dlatego szczególnie polecane są dla osób często podróżujących po świecie.

Dzięki japońskiemu podejściu do szerzenia technologii, zegarek z automatyczną korektą czasu to pojęcie bardzo obszerne, które urzeczywistnia się w  różnorodnych modelach. Niezwykły potencjał Casio Waveceptor dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i zestawieniach z innymi funkcjami. Najtańsze modele zaczynają się od nieco ponad 200 zł, co sprawia, że Casio Waveceptor to radiowe zegarki dla każdego. Na szczególną uwagę zasługują tu bardzo odporne zegarki Casio G-SHOCK, przygotowane specjalnie na wyprawę modele Casio Pro Trek, a dla fani klasycznej, męskiej elegancji, znajdą swój zegarek sterowany radiowo wśród prestiżowych modeli Casio Lineage.