Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300
Casio x Stranger Things - zegarki z Upside Down - odkryj najnowszą propozycję od japońskiego producenta!

Casio x Stranger Things - zegarki z Upside Down - odkryj najnowszą propozycję od japońskiego producenta!

2023-06-07
W tym sezonie, dzięki kolaboracji Casio x Stranger Things, można wybrać się w odwiedziny na Drugą Stronę. Poznaj wyjątkowy zegarek Casio i sprawdź, czy odważysz się ruszyć na przygodę śladami bohaterów!

Netflix i Stranger Things - największa platforma i marka na VOD

Platforma Netflix to najpopularniejsza platforma internetowa oferująca filmy i seriale odtwarzane na życzenie. W 2022 roku miała ponad 220 milionów klientów. Tym co wyróżnia ją i zapewnia jej popularność, są produkcje oryginalne, takie jak Stranger Things.
Stranger Things
Netflix i scenarzyści - bracia Duffer - zaproponowali widzom show wypełnione przez ciekawych bohaterów przeżywających fantastycznie (chociaż czasem straszne) przygody. Ponadto zadbali o to, by na ekranie ożyły realia dekady lat osiemdziesiątych, a ścieżka dźwiękowa pełna była znanych piosenek. W ten sposób stworzyli doskonałą mieszankę, którą pokochali widzowie z całego świata. Doskonałe opinie - 8,7 ⭐ w serwisie Imdb, stawiają ten serial obok największych hitów klasycznej telewizji.

Serial z 2016 roku jest niesamowicie popularny, a premiera kolejnych sezonów jest dla widzów na całym świecie wielkim wydarzeniem. Czwarty sezon ustanowił w 2022 roku rekord wyświetleń w ciągu tygodnia od premiery - 335 milionów godzin oraz rekord czasu odtworzeń w ciągu 28 dni od premiery - 1 151 240 000 godzin odtwarzania.

Zegarek Stranger Things
Źródło: Netflix
Serial Stranger Things
Źródło: Netflix

O czym jest Stranger Things?

Stranger Things opowiada o grupie nastolatków, dorastających w niewielkim miasteczku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Młodość Mike’a, Willa, Lucasa i Dustina przypadła na lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku.

Początkowo, życie w miasteczku Hawkins toczy się całkowicie normalnie, aż do momentu, gdy znika jeden z członków paczki, który po lekcjach spędza czas na graniu w gry RPG. W tym momencie zaczyna się przygoda, podczas której odkrywają oni, że istnieje Druga Strona, czyli inny świat, a jego mieszkańcy zagrażają ich codzienności. Decydują się ratować przyjaciela i zmierzyć się z siłami z innego wymiaru.

Zegarki Casio - elektroniczne zegarki od 1974 roku

Japońskie Casio ma swój początek w 1946 roku, gdy Tadao Kashio założył swoją firmę produkcyjną. Pierwsze wyroby były dalekie od tego z czym dziś kojarzy się ta firma. Firma zasłynęła z obrączki z ustnikiem, do którego wkładało się papierosa, co pozostawiało palce swobodnymi. Wynalazek okazał się sukcesem, ponieważ w podupadłej Japonii po II Wojnie Światowej papierosy były cenne i modne.
Pierwszy zegarek Casio - Casiotron - został wypuszczony na rynek w 1974 roku, czyli krótko po tym, jak zegarki kwarcowe zadebiutowały na rynku. Oferował on futurystyczną kopertę z bransoletą typu mesh oraz najlepszy w tamtym czasie wyświetlacz prezentujący informację o aktualnej godzinie i aktualnym dniu tygodnia. Stał się on, obok wyrobów takich marek jak Seiko i Timex, jednym z prawdziwych hitów tamtych lat.
Pierwszy zegarek Casio Casiotron
Zegarek Casio Stranger Things

Także lata osiemdziesiąte były czasem, gdy zegarki Casio święciły triumfy. To właśnie wtedy zadebiutowały kultowe modele G-Shock DW-5600, F-91 i Calculator Watch CFX- 400. Ich popularność była naprawdę ogromna! Oferowały nową technologię, aktualną stylistykę i były sprzedawane w Stanach Zjednoczonych za 20-30 dolarów.

Nic więc dziwnego, że bohaterowie słynącego z dokładności w kwestii kostiumów Stranger Things, noszą elektroniczne zegarki Casio.

Od tego detalu, który fani seriali i zegarków wyłapali natychmiast, pozostał już tylko jeden krok do kooperacji obu marek.

Zegarek Casio x Stranger Things - fantastyka w stylu retro

Akcja serialu rozgrywa się między innymi w 1986 roku, gdy zegarki Casio były w USA u szczytu popularności. Te proste, a jednocześnie dopracowane i praktyczne zegarki również dziś są bestsellerami japońskiej marki, a premierowy model specjalny Casio Vintage Stranger Things AW120WEST-1A to murowany hit tego sezonu!

Nowość powstała w oparciu o tegoroczną premierę - modele A120W, które są kolejnymi po A100 z 2021 roku, zegarkami nawiązującymi do przeszłości marki, jednak nie jest reedycją żadnego wcześniejszego wyrobu.

Wystarczy jedno spojrzenie na tarczę, by zorientować się, że coś jest nie tak. Designerzy zadbali o to, by nowość znacząco różniła się od trzech standardowych referencji, i równocześnie była wypełniona nawiązaniami do serialu. Wszystkie jego elementy zostały dotknięte przez tajemnicze siły Drugiej Strony.

Jednocześnie jest to zegarek stworzony dzięki dekadom doświadczeń marki, oferujący szereg przydatnych funkcji, z których łatwo zrobić użytek każdego dnia.

Casio Stranger Things
Zegarek Stranger Things z kopertą z żywicy

Jak Druga Strona odmieniła zegarki Casio A120WEST-1A?

Koperta zegarka powstała z żywicy, a jej bezel został pochromowany, przez co wygląda jak metalowy, zupełnie jak w 3 standardowych modelach. I tak naprawdę, na tym kończą się podobieństwa do pozostałych zegarków Casio A120WE.

Wokół ekranu LCD wyświetlającego czas znalazła się grafika, na której widać Demogorgona. To bezoki potwór z Drugiej Strony, który poluje na nastoletnich przyjaciół. W górnej części znalazła się legenda, dotycząca obsługi przycisków oraz napis Illuminator oznaczający, że ekran można podświetlić.

Sam wyświetlacz LCD jest całkowicie normalny w dzień, jednak w nocy, po aktywowaniu podświetlenia Casio Illuminator oczom właściciela ukaże się logo Stranger Things, zaprezentowane do góry nogami.

Kwadratowa koperta w zegarku Casio Stranger Things
Dekiel zegarka Casio Strager Things

Poniżej ekranu umieszczono przyciski do obsługi funkcji, które oznaczono barwami chętnie wykorzystywanymi w kolorowych grafikach sprzed trzydziestu-czterdziestu lat.

Wciskany, stalowy dekiel A120WEST-1A został opisany wszystkimi podstawowymi danymi, jakie znajdują się na spodach zegarków Casio, czyli numerem modelu, oznaczeniem elektronicznego modułu (tak Casio określa swoje mechanizmy) oraz informacją o odporności na wodę. Dodatkowo, znalazły się tu logotypy Netflixa i Stranger Things. Na dekiel wyciągają się też, budzące grozę bohaterów 4 sezonu, macki, na które lepiej uważać odwiedzając Drugą Stronę.

W odróżnieniu od pozostałych premier z serii A120WE, model Casio x Stranger Things A120WEST-1A oferowany jest na pasku z tworzywa, a nie bransolecie w stylu retro. Pasek powstał z pół przejrzystego tworzywa, które oferowane jest obecnie w wielu modelach z serii G-Shock. Jego ciemnoszara powierzchnia także poprzecinana jest przez złowieszcze macki i pnącza. Szeroka, gruba szlufka przytrzymująca luźny koniec paska została ozdobiona logotypem serialu w kolorze czerwonym.
Zegarek Casio Stranger Things z logotypem na pasku
Ciekawostką jest to, że wykorzystane w nazwie serialu liternictwo zostało stworzone w 1978 roku, przez Eda Benguiata, które autor na zamówienie Netflixa dopasował i odświeżył, by mogło zostać wykorzystane w charakterystycznej czołówce serialu. Amerykanin jest twórcą ponad 600 czcionek, w tym tej wykorzystywanej przez Tiffany.
Zegarek Casio Vintage Stranger Things

Casio A120WEST-1A - zegarek uniwersalny

Nowość to model Unisex, którego wymiary pozwolą cieszyć się komfortem noszenia i casualową stylistyką wszystkim.

Obudowa ma szerokość 33,5, wysokość 40,7 i grubość zaledwie 9,4 milimetra. Zegarek waży jedynie 25 gram, dlatego łatwo zapomnieć o tym, że ma się go na nadgarstku. Zapinany klasyczną, czarną sprzączką pasek z tworzywa pozwala założyć zegarek na nadgarstki o wymiarach od 14,5 do ponad 21 centymetrów.

Koperta jest odporna na zachlapania - nie boi się mycia rąk lub przypadkowego zalania.

Wszystkie funkcje modułu 3560 w Casio x Stranger Things A120WEST-1A

We wnętrzu zegarka Casio x Stranger Things pracuje manufakturowy mechanizm kwarcowy, oznaczony jako moduł 3560.

W trybie podstawowym wyświetla on informacje o aktualnej godzinie, minutach i sekundach oraz tym czy jest po czy przed południem. Dodatkowo, moduł informuje o tym, który jest miesiąc, jaki jest dzień tygodnia i miesiąca. Zastosowano tu funkcję Auto-Calendar, która rozpoznaje długość miesięcy, łącznie z tym, że luty ma 28 dni.

Dodatkowe funkcje to stoper o dokładności do 1/10 sekundy, umożliwiający pomiar maksymalnie 59 minut, 59 sekund i 9/10 sekundy.

Funkcje w zegarku Strager Things
Zegarek Casio Vintage Stranger Things z diodą LED

Dla potrafiących zatracić się i zgubić poczucie czasu przygotowano sygnał dźwiękowy informujący, że rozpoczęła się kolejna godzina. Moduł pozwala też ustawić codzienny alarm, który może przydać się na wiele różnych sposobów, nie tylko do budzenia.

Ekran podświetlany jest energooszczędną diodą LED, której światło ma doskonale znany z innych modeli Casio bursztynowy kolor. U góry, po lewej stronie prezentowana jest informacja o porze dnia, zaś z prawej strony można sprawdzić czy aktywny jest alarm i cogodzinny sygnał.

Obsługa zegarka jest bardzo prosta - Casio doskonali ją od 1974 roku. Wystarczy trzykrotnie przycisnąć różowy przycisk Mode, aby przejść do menu regulacji, po którym porusza się z pomocą żółtego przycisku Reset, a zielony guzik Start zmienia wybrane wartości. Dokładność zegarka to +/- 30 sekund w ciągu miesiąca. Jedna litowa bateria CR1616 wystarcza na około 3 lata pracy mechanizmu. Jest ona łatwo dostępna i tania, dlatego nie trzeba się obawiać, że po trzech latach usługa wymiany baterii będzie bardzo droga.
Prosta obsługa zegarka Casio Vintage Stranger Things
Pudełko na zegarek Casio Strager Things

Specjalne pudełko Casio A120WEST-1A

Specjalny model A120WEST-1A, jako wynik kolaboracji Casio z marką Stranger Things, dostarczany jest w nietypowym, czarnym pudełku. U jego góry znalazły się znaki producenta i serialu. Boki opakowania są przejrzyste, co pozwala od razu zobaczyć ten wyjątkowy model, po który wyciągają się pnącza.

U dołu pudełka widoczni są bohaterowie serialu jeżdżący na kultowych bmx’ach.

Specjalny model Casio Stranger Things - kiedy?

Najnowszy model został zapowiedziany na koniec czerwca bieżącego roku, co zbiega się z rocznicą udostępnienia finałowych odcinków czwartej serii Stranger Things. To właśnie dwuczęściowy finał, o metrażu bliższym filmom kinowym niż serialom, pobił obowiązujący ówcześnie tygodniowy rekord oglądalności.

Casio x Stranger Things A120WEST-1A będzie najpierw modelem ekskluzywnym na ojczystym dla marki, japońskim rynku. Niedługo potem zostanie udostępniony w pozostałych regionach Azji, później trafi do Europy.

Zegarek Casio Vintage Stranger Things

Stranger Things w ZEGAREK.NET

Tak jak w ubiegłym roku - przy okazji kolekcji Timex x Stranger Things, dołożymy wszelkich starań, żeby wszyscy chętni do zakupu tego fantastycznego modelu, mogli zamówić je w naszym sklepie.

Nie jest znana jeszcze cena modelu Casio Stranger Things A120WEST-1A, jednak zgadujemy, że będzie taka sama, jak modelu Casio A100WE-1AER lub nieznacznie wyższa.